Sizce değiştirmeye değer mi?

Bu konuyu okuyanlar

turgutcaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu an ki sistemim:

Asus M2N-X nForce anakart
AMD Athlon X2 4200+ 2.2 GHZ
3 GB DDR2 800 mhz RAM
Shappire HD4850 Toxic 512 MB

Terfi etmeyi düşündüğüm sistem:

GIGABYTE
H55-UD3H Intel H55 Soket 1156 DDR3 1800MHz (O/C) VGA&HDMI Anakart
INTEL
Intel Core i3 530 Soket 1156 2.93GHz 4MB Cache 32nm İşlemci
KINGSTON
4 GB DDR3 1333MHz CL9 Dual KIT Ram (KVR1333D3N9K2/4G)

Kullanım amacı genel olacak. Oyun anlamında sürekli oyun oynayan biri değilim. Sadece göze çarpan oyunları oynuyorum Cod veya crysis gibi.
Sizce bu sistemi değiştirmek mantıklı mı?

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Kesinlikle degistirin.
intel daha iyi ama oyun amacli alacaksaniz AMD tavsiye ediyorum cünkü, AMD oyunlarda biraz daha iyi.
anakartta cok iyi secim yapmissiniz ama ramlar konusunda ayni seyi söylemeyecegim KINGSTON yerine OCZ veya G.SKILL alin CL ne kadar düsük olursa o kadar iyi olur.

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
şuan için hiç gerekli değil bence.söylediğin oyunları oynayabiliyosan sorunda pek olmaz sanırım.

fiyatlar dahada ucuzladığı zaman değiştirebilirsin.şimdilik değiştirmen zevk için olur bence.

not:geçiş yapmak istediğin sistem oldukça iyi,belki işlemciyi değiştirebilirsin o sistemde...

turgutcaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle degistirin.
intel daha iyi ama oyun amacli alacaksaniz AMD tavsiye ediyorum cünkü, AMD oyunlarda biraz daha iyi.
anakartta cok iyi secim yapmissiniz ama ramlar konusunda ayni seyi söylemeyecegim KINGSTON yerin OCZ alin CL ne kadar düsük olursa o kadar iyi olur.

veya AMD bir sistem kurup mesela Phenom 2 955 gibi bir işlemci ile DDR2 destekli bir anakart ile elimdeki 3 GB DDR2 yi kullansam nasıl olur?

ddr2-ddr3 çok şey kaybettirir veya kazandırır mı acaba?

---------- saat 12:17 eklendi ---------- önceki mesaj saat 12:15 eklenmişti ----------

şuan için hiç gerekli değil bence.söylediğin oyunları oynayabiliyosan sorunda pek olmaz sanırım.

fiyatlar dahada ucuzladığı zaman değiştirebilirsin.şimdilik değiştirmen zevk için olur bence.

not:geçiş yapmak istediğin sistem oldukça iyi,belki işlemciyi değiştirebilirsin o sistemde...

Şu an ekran kartım sorunsuz. Ama sanki işlemci darboğaz yapıyo gibi zaman zaman kısa kasmalar yaşıyorum oyunlarda. ve şu anki PCIe slotum 2.0 değil.

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Asus M2N-X nForce bu anakarta dedigin islemciyi takarsan sorun yasarsin ve istedigin performansi alamazsin.
DDR3 ram ler daha performanslidır. ama ram seciminde bilgisayardaki diger bilesenler de belirleyicidir.

**osk@r78**

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşım bence az daha bekle derim.yazdığın oyunları zaten senin sistem kasmadan oynar bence.Bende sistemimi yeni değiştirdim ama senin sistemin kat be kat altıydı yani 256mb ekran kartım 1gb ramim falan vardı yani.

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Mesala ddr2 olan bir anakarta ddr3 ram takilamaz.

turgutcaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Benim önerdigim ram kalitesiyle düsük, CL'si ve sogutucusuyla senin almak istedigin 4 GB KINGSTON ramden daha performanslidir. Tabii islemci de öyle..
Cok oyun oynayacaksan AMD tavsiye ediyorum. Eger bütcen fazla ise i5 yada i7 al..

new_order

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Pc'nizde en az 4gb ram bulundurun bakarsınız 64bit sistem kurmak istersiniz sıkıntı yaşamazsınız artık zaten 2gb ramde oyunlarda bile sorun çıkartır duruma geldi.

Kesinlikle degistirin.
anakartta cok iyi secim yapmissiniz ama ramlar konusunda ayni seyi söylemeyecegim KINGSTON yerine OCZ veya G.SKILL alin CL ne kadar düsük olursa o kadar iyi olur.

İşlemcilerde iki çeşit performans var, biri normal performans biride oyun performansımı??:D:D:D nasıl oluyoda intel dha performanslı derken, oyunlarda amd biraz daha iyi oluyo??:thumbdown::thumbdown::thumbdown:

Deseniz ki oyunlar zaten çok fazla işlemci gücü gerektirmez, performans önemli değildir o kadar amd fiyatına göre performanslıyla oyun için size yeter ancak pro bir iş yapcaksanız intel tercih edin diye.

Sizi o zaman biraz bilgilendiriyim intel oyunlarda daha iyidir. Paran varsa intel yoksa amd alcaksın keyfine bakcaksın. Suan için ekran kartlarında Ati alcaksın ancak nvidia çıkardığında yeni ekran kartlarını muhtelemen performansları daha iyi olcaktır atiden, paran varsa nvidia yoksa ati alcaksın boşuna tartışmaya gerek yok:closedeyes:

Bilmiyorsanız sorun lütfen eksik biliosanız etrafınızdaki insanları yanlış bilgilendirmeyin.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Yav fıstık gibi sistemin var.1-2 oyun dışında kaldırıyor olması lazım.

Ben bile tek çekirdekli işlemci, 1GB RAM (onunda teki bozuk mozuk açlışıyor) ile boğuşuyorum.Ekran kartını sormayın bile :)

sdbz

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Ben sizin yerinizde olsaydım değiştirmezdim.
Ekran kartı ve bellekler zaten yeterli. İşlemci biraz yavaş kalır ki aynı anakarta (AM2) bir phenom 2 X4 işlemci alsanız (655 veya 965 BE) sadece 190 dolar ödeyerek sistemi güncelleyebilirsiniz. Diğer şekilde 200 dolar anakart, 250 dolar işlemci ve 150 dolar bellek alarak 600 dolar harcayacaksınız. Ve çok da yüksek başarım farkı olmayacak.

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Bütce yeterli ise su anda en performansli islemci Core i7 serisidir. Eger bütce kısıtlı ise Amd daha mantikli olur..
Oyunlarda AMD herzaman daha iyidir. (iyi bi sogutma sistemiyle)

---------- saat 14:38 eklendi ---------- önceki mesaj saat 14:36 eklenmişti ----------

Pc'nizde en az 4gb ram bulundurun bakarsınız 64bit sistem kurmak istersiniz sıkıntı yaşamazsınız artık zaten 2gb ramde oyunlarda bile sorun çıkartır duruma geldi.

İşlemcilerde iki çeşit performans var, biri normal performans biride oyun performansımı??:D:D:D nasıl oluyoda intel dha performanslı derken, oyunlarda amd biraz daha iyi oluyo??:thumbdown::thumbdown::thumbdown:

Deseniz ki oyunlar zaten çok fazla işlemci gücü gerektirmez, performans önemli değildir o kadar amd fiyatına göre performanslıyla oyun için size yeter ancak pro bir iş yapcaksanız intel tercih edin diye.

Sizi o zaman biraz bilgilendiriyim intel oyunlarda daha iyidir. Paran varsa intel yoksa amd alcaksın keyfine bakcaksın. Suan için ekran kartlarında Ati alcaksın ancak nvidia çıkardığında yeni ekran kartlarını muhtelemen performansları daha iyi olcaktır atiden, paran varsa nvidia yoksa ati alcaksın boşuna tartışmaya gerek yok:closedeyes:

Bilmiyorsanız sorun lütfen eksik biliosanız etrafınızdaki insanları yanlış bilgilendirmeyin.

Oyunlarda AMD f/p olarak daha iyi Bilmiyorsan ögren.

new_order

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Ramleri yinede 1600mhz de cl8 olarak alırsanız daha güzel olur

Deseniz ki oyunlar zaten çok fazla işlemci gücü gerektirmez, performans önemli değildir o kadar ''amd fiyatına göre performanslıyla oyun için size yeter'' ancak pro bir iş yapcaksanız intel tercih edin diye.

Sanırım bunu atlayarak okudunuz hala yorum yapıosunuz yazık.. kaçırdınıgnz cümleyi tekrar yazdım umarım bu sefer okumus olup bi yorum yaparsınız:D:D:D