Sizce cyanogenmod nasil? artılar ve eksileri neler??

ysf.taskin

Asistan
Reaksiyon puanı
9
nexus 4 kullanicisiyim. android 4.4ü beklerken CMmod 10.2 kurup denedim. stock rom a göre bayagi ince düşünülmüş şeyler yapmislar. google, stock rom da bi sarj gostergesi bile koymamis. demem o ki kitkat bile yeterli gelmiyo bana. kurulumu en basit rom da cm. CMmod kullanlar arti veya eksilerini soylerse sevinirim

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
sistem dostudur... işlemciyi ve rami kendinize göre ayarlarsınız.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
ekran kapalı müzik dinlerken ses açmaya basılı tutunca şarkıyı değiştirmesi ekranı açınca şarkı değiştirme durdurma yeri olması

ysf.taskin

Asistan
Reaksiyon puanı
9
işemciyi aşırı ısınma sorunu var mı acaba ? bi yerde bu tarz bi yorum okumuştum. onun dışında iyi gibi. android 4.4 için cm11 çıktıgında kurucam gibi. hoşuma gitti

Stizz

Asistan
Reaksiyon puanı
4
işemciyi aşırı ısınma sorunu var mı acaba ? bi yerde bu tarz bi yorum okumuştum. onun dışında iyi gibi. android 4.4 için cm11 çıktıgında kurucam gibi. hoşuma gitti

Boeffle kernel ile beraber Cm10.2 yüklü ve hiçbir sorun yok, aksine stock rom'dan kurtulduğu için telefonum çok mutlu :)

cexen

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Samsung telefonları bile kendine getirir öyle bişiydir ;)

akinov5

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bazı insanlar Stok + root diyor ama cm cidden daha kullanışlı yapıyor telefonu. Arkadaşın yazdığı gibi müzik değiştirme özelliğinden tutun iki parmakla açtığınız ayarlar bölümünü bu sayede sağ taraftan indirince direk açabiliyorsunuz ve o menüyü ayarlamak cidden bana kolaylık sağlıyor.CPU nuzu boşuna kasarak pil yemiyor. Nightly güncellemelerdede sorunları çözüyorlar. Şuan nexus 4, cm 10.2 deyim. Özellikle original kitkat yerine cmyi bekliyorum.

ysf.taskin

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Bazı insanlar Stok + root diyor ama cm cidden daha kullanışlı yapıyor telefonu. Arkadaşın yazdığı gibi müzik değiştirme özelliğinden tutun iki parmakla açtığınız ayarlar bölümünü bu sayede sağ taraftan indirince direk açabiliyorsunuz ve o menüyü ayarlamak cidden bana kolaylık sağlıyor.CPU nuzu boşuna kasarak pil yemiyor. Nightly güncellemelerdede sorunları çözüyorlar. Şuan nexus 4, cm 10.2 deyim. Özellikle original kitkat yerine cmyi bekliyorum.
bende nexus 4 kullanıyorum. kitkattan önce cm 10.2 kurdum. android 4.3.1 sürümü yazıyordu. cm 11 çıktıgında yüklücem. bişey sorucam. şimdi cm10.2 kullanırken cm11 çıksa yine pc ye takıp mı yüklücez sıfırdan yoksa android gibi kendini güncellicek mi ?

akinov5

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bende nexus 4 kullanıyorum. kitkattan önce cm 10.2 kurdum. android 4.3.1 sürümü yazıyordu. cm 11 çıktıgında yüklücem. bişey sorucam. şimdi cm10.2 kullanırken cm11 çıksa yine pc ye takıp mı yüklücez sıfırdan yoksa android gibi kendini güncellicek mi ?

Hakkındadan cyanogenmod güncellemeleri kısmı var, oradan günlük sürümleri seçip kontrol edin, geldiğinde indirip kur dediğinizde otomatik kurulumu yapıyor. Wipeleri yapmazsanızda datalar ve medialar kalıyor. Cyanogenmodun uygulamasındanda yapılabilir ama verileriniz uygulamalarınız gidermi onun hakkında pek bir bilgim yok.

ysf.taskin

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Hakkındadan cyanogenmod güncellemeleri kısmı var, oradan günlük sürümleri seçip kontrol edin, geldiğinde indirip kur dediğinizde otomatik kurulumu yapıyor. Wipeleri yapmazsanızda datalar ve medialar kalıyor. Cyanogenmodun uygulamasındanda yapılabilir ama verileriniz uygulamalarınız gidermi onun hakkında pek bir bilgim yok.
sağolasın. şuan 4.4 var. cm11 çıktıgında bakıcaz artık.

melodileriyakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Güncelliyor ama mesela 4.2.2 den 4.3 e geçtiniz, gapps paketini yine de flashlamak zorundasınız o güncellemenin. Yoksa sürekli duruyo uygulamalar.

KaptaPrism

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Isınma olayı işlemci zorlama oranıyla alakalıdır.Bu da kernel ile alakalı bir durumdur.Bu kullancağınız kernele göre değişir.

CM'ye gelince;
Açıkçası ben stock olarak çok sevmiyorum.CM kaynaklarından kurulan romlar var.Onlar daha çok hoşuma gidiyor.Ama sana kalmış.

ysf.taskin

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Isınma olayı işlemci zorlama oranıyla alakalıdır.Bu da kernel ile alakalı bir durumdur.Bu kullancağınız kernele göre değişir.

CM'ye gelince;
Açıkçası ben stock olarak çok sevmiyorum.CM kaynaklarından kurulan romlar var.Onlar daha çok hoşuma gidiyor.Ama sana kalmış.
stock çok yetersiz. 4.4 ten umudum vardı da onda da pek bişey yok. koskoca google sağ üst köşeye pil göstergesi bile koyamıyor ne diyim. cm11 çıktıgında kurucam

loverman

Asistan
Reaksiyon puanı
7
nexus 4 kullanicisiyim. android 4.4ü beklerken CMmod 10.2 kurup denedim. stock rom a göre bayagi ince düşünülmüş şeyler yapmislar. google, stock rom da bi sarj gostergesi bile koymamis. demem o ki kitkat bile yeterli gelmiyo bana. kurulumu en basit rom da cm. CMmod kullanlar arti veya eksilerini soylerse sevinirim

Biz s3 için test ettik. Genel yorumları http://forum.shiftdelete.net/sdn-ha...cin-android-4-3-sizdirildi-4.html#post3140859 bu konuda paylaşmıştık.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
nexus 4 kullanicisiyim. Android 4.4ü beklerken cmmod 10.2 kurup denedim. Stock rom a göre bayagi ince düşünülmüş şeyler yapmislar. Google, stock rom da bi sarj gostergesi bile koymamis. Demem o ki kitkat bile yeterli gelmiyo bana. Kurulumu en basit rom da cm. Cmmod kullanlar arti veya eksilerini soylerse sevinirim
kullanmiyorum ama kullananlar öneriyor ayrica romlarin en iyisi denilebilir...

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Pil göstergesi koymuyor derken neyi kast ediyosun yüzdeli pil göstergesi mi ?

minstally

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En sevdiğim ROM çıkartması Rootbox ama cyanogenmod çok hızlı ve kararlı sürümleri güncelleme şeklinde çıkarıyor.. Şimdi işin en gıcık tarafı şu aslında benim için; Stock dediğimiz orjinal rom-ların takvim uygulamaları sosyal ağlarla etkileşim ile çalışıyor... (bildirimlerini , notlarını ve doğum günlerini çekiyor)... Cyanogen veya butip herşey çıkarılarak saf rom elde edenlerdebu tercih kaldırılıyor...

Cyanogenmod başarılıdır müzik çaları hızı ve kernel'ı ile... Eğer müzik dinlemek için bir telefon kullanıcağım diyorsan htc kernel veya Boeffle kernel ile cyanogenmod kullanırsın ölümüne şarj sorunu olmadan takılırsın....

Eğer farkındalık istersende miui rom'u da önerebilirim. Android dünya'sında 2. favorimdir. Her uygulamasını kendisi yazan bir grup ile bu denli güzel bir rom çıkardı :)

ysf.taskin

Asistan
Reaksiyon puanı
9
En sevdiğim ROM çıkartması Rootbox ama cyanogenmod çok hızlı ve kararlı sürümleri güncelleme şeklinde çıkarıyor.. Şimdi işin en gıcık tarafı şu aslında benim için; Stock dediğimiz orjinal rom-ların takvim uygulamaları sosyal ağlarla etkileşim ile çalışıyor... (bildirimlerini , notlarını ve doğum günlerini çekiyor)... Cyanogen veya butip herşey çıkarılarak saf rom elde edenlerdebu tercih kaldırılıyor...

Cyanogenmod başarılıdır müzik çaları hızı ve kernel'ı ile... Eğer müzik dinlemek için bir telefon kullanıcağım diyorsan htc kernel veya Boeffle kernel ile cyanogenmod kullanırsın ölümüne şarj sorunu olmadan takılırsın....

Eğer farkındalık istersende miui rom'u da önerebilirim. Android dünya'sında 2. favorimdir. Her uygulamasını kendisi yazan bir grup ile bu denli güzel bir rom çıkardı :)
stock a göre pil kullanımı arttı bayagı. ince düşünülmüş güzel şeylerde var. anladım ki stock rom kullanılmazmış. şuan cm10.2 var. cyangemod un kurulumu vs çok basit. pc ye uygulamasını indiriyorsun herşeyi otomatik yapıyo. mui hiç denemedim. açıkçcası rom kurulumdan fln anlamam hiç. CM herşeyi kendi yaptı. gayette memnunum

cexen

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Stable 10.2 yi birçok cihaza sunmuş Cm.

Ama slimromla mutluyum ben

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
CM stock moddur yani özellikli bir cihaz kullanıyorsanız G2, Note 3 gibi kendine has özellikleri olan cihazlara kurduğunuzda bu özellikleri kullanamazsınız. CM sadece stabil ve hızlı olmasını sağlar ve daha fazla ayar sunar.

minstally

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
stock a göre pil kullanımı arttı bayagı. ince düşünülmüş güzel şeylerde var. anladım ki stock rom kullanılmazmış. şuan cm10.2 var. cyangemod un kurulumu vs çok basit. pc ye uygulamasını indiriyorsun herşeyi otomatik yapıyo. mui hiç denemedim. açıkçcası rom kurulumdan fln anlamam hiç. CM herşeyi kendi yaptı. gayette memnunum

Ya zaten bütün ROM-ların arayüzü ve sistem düzenlemeleri aynı hemen hemen kernel-lar farkındalığı ve özelyazılımlar farkındalığı katıyor. Cyanogenmod yüklendiyse Clockworkmod da yüklenmiş demekdir. Bu saatten sonra istediğin rom'un ".zip" li recovery dosyasını indir cwm aracılığıyla recovery'den kur kurma sana kalmış :)

Stizz

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Pil konusunda Boeffle kernel tavsiye ederim, Google Play'den de uygulamasını indirerek pil konusunda ayar yapabilirsiniz.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
10.2 ses performansı nasıl arkadaşlar, tecrübeleriniz nedir? Purity rom 4.3 + franco kernelden geçmeyi düşünüyorum, stock sıkmaya başladı artık...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben de cyanogenmod 10.2 vardı şimdi 11. sürümünü yükledim fakat bazı yerler İngilizce
2 sorunum oluştu

1) pil yüzdesini nasıl gösteriyorduk (ayarlarda baktım bulamadım)
2) uygulamaların boyutlarını küçültmek istiyorum nasıl küçültebilirim ?