Sizce altyapım konusunda ne yapmalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

mhmmdsys47

Asistan
Reaksiyon puanı
32
türk telekoma sorduğumda adsl var,vdsl var ama port dolu diyor, anca biri taşınacak veya hat kapatacakta bana o portu tahsis edecekler ?‍♂️

Yani hızımı yükseltmek istesem adsl dolayısıyla böyle bir şansım yok, vdslde var ama ondada port yok, fiber zaten yok.

Sizce ne yapmalıyım?

Fiber gelirmi?

Vdsl'e nasıl geçerim?

Teşekkürler.

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Hocam ben evime bağlatırken port yoktu. Twitter üzerinden Yusuf Kıraç'ın profiline tweet atın. Herhangi bir tweetinin altına vb. O size adres ve tel no sanırım iletin diyecek. Daha sonra pek sürmeden açarlar portunuzu. Diğer türlü çok beklersiniz. Benim dediğim yöntemle ben yaptım ve 3 tanıdığıma daha yaptırdım. İyi akşamlar.

mhmmdsys47

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Üstad yusuf kıraç kim?

Konuyu açarmısın?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam birde ben internete bağlıyım,sadece altyapımı yükseltmek istiyorum,oda olurmu?

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Yusuf Kıraç Türk Telekom Teknoloji genel müdür yardımcısıdır. İnternet bağlantı hızınızı yükseltecekseniz neden port'a ihtiyaç duyulsun ki hocam? Zaten bağlı iseniz.

mhmmdsys47

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Üstadım bizim mahallemizde vdsl altyapı var ama ben adsl kullanıyorum,vdsl'e geçmek için türk telekomla irtibata geçmek istediğimde bir altyapı yok,bir var ,bir bağlayalım diyorlar oda olmuyor 1 kere denemiştim,yani fiber yok bu yüzden

Bilmiyorumki vdsl port yok o yüzden geçemezsin diyorlar

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Hocam siz isterseniz dediğim kişiye Twitter üzerinden son gönderisinin altına vb. yazın. VDSL portu açılmasını talep ediyorum diye. Türk Telekom Destek size yanıt verecek ve irtibat no. isteyecek DM üzerinden. Ha bir de https://turk.net/internet-hiz-altyapi-sorgulama/ linki üzerinden altyapınızın kaç mbps desteklediği ve vdsl paket mi önerdiklerini yazabilir misiniz?

mhmmdsys47

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Yazayım,16 mbps diyor ama,türk telekom vdslde 50 mbps'e kadar destekliyor,

Çağrı merkezinde 50 mbps bilgisini almıştım

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200919-231025_Chrome.jpg
    Screenshot_20200919-231025_Chrome.jpg
    59.8 KB · Görüntüleme: 162

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
İlginç hocam. Siz Türk Telekom'u ayarıp sorduğunuzda size VDSL portu yok mu dedi? Aynı sokakta başkalarında varken?

mhmmdsys47

Asistan
Reaksiyon puanı
32
İlginç hocam. Siz Türk Telekom'u ayarıp sorduğunuzda size VDSL portu yok mu dedi? Aynı sokakta başkalarında varken?

Aynen öyle,hocam sormayın,yılan hikayesine döndü,

Türk telekomu aradığımda,bir operatör altyapı var ama port yok,biri port açık gözüküyor geçelim dedi başarısız oldu,biri hiç yok sadece adsl var,biri gidin müdürlüğe size yeni port açarlar diyor,gidiyorum kim dedi size bunu yok böyle birşey diyor ?‍♂️

M

Murat Burç

SDN Okuru
İl meydanına çıkıp gösteri yapabilirsin ama fetöcü damgası yiyebileceğini unutma, telekom ofisini basabilirsin, vdsl abonelerinden birini döverek abonelikten çıkmasını sağlayabilirsin

oturup evinde ağlamak da serbest buna dair hiçbirşey ama hiçbirşey yapamazsın. Tabi kaymakam, belediye başkanı, parti üyesi, milletvekili yardımcısı, vali vb. bir tanıdığın yoksa. Eğer varsa yer kazılır fiber gelir merak etme.

• Komik
Reactions: bwr

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Maalesef ülkemiz özellikle internet sağlayıcıları konusunda sınıfta kalmış (istisnalar var.).

Hocam siz birdaha ararsanız en iyisi sizinle görüşen kişinin ismini de alın. Size bunu kim söyledi diye sorarlarsa .. kişisi dersiniz.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Maalesef ülkemiz özellikle internet sağlayıcıları konusunda sınıfta kalmış (istisnalar var.).

Hocam siz birdaha ararsanız en iyisi sizinle görüşen kişinin ismini de alın. Size bunu kim söyledi diye sorarlarsa .. kişisi dersiniz.
Bak diyorum boşa nefes tüketmesin otur ağlasın.
Ben yıllarca 8 mpbs adsl kullandım sonra bir ara vdsle geçtim sonra taşındık Allah'a şükür eve kadar fiber yani gpon kulalnıyorum.
Sabırdan başka elimden birşey gelmedi çünkü ne kadar siyaset yapmak istemesem de konusu olduğu için söylüyorum Türk Telekom aracılığı ile bu DEVLET DOLANDIRILDI ve bütün yatırımlar çooooooooooooooooook uzun bir süre durdu.

Allah dolandıranın da dolandırılmaya sebep olanın da belasını versin. Ah şu ülkede bir fikir özgürlüğü olsa neler neler söylerdim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ne diyebilirim ki hocam. TürkTelekom altyapısı olarak da Araplar döşedi diye biliyorum ama :D?
Döşediler. :D :D
Yazayım,16 mbps diyor ama,türk telekom vdslde 50 mbps'e kadar destekliyor,

Çağrı merkezinde 50 mbps bilgisini almıştım
Millenicomdan Türk Telekom VDSL kullanıyordum. Binada ayrıca Turknet altyapısı varsa ondan 16 gösteriyor olabilir. Millenicomun kendi altyapısı yok bir de oradan kontrol edin.

• Komik
Reactions: bwr

mhmmdsys47

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Buda 100 e kadar gösteriyor kim doğru söylüyor? ?‍♂️

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Türk telekoma sormuştum o demişti 50 diye

Millenicomda 16dan fazla gösteriyordu
Hocam Netspeed ten sorgulatır mısınız alt yapınızı?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Buda 100 e kadar gösteriyor kim doğru söylüyor? ?‍♂️
Türk Telekom sekmesinden mi sorguladın. Bana 76 dediler VDSL'de ben de 35lik paketi SORUNSUZ kullanıyordum. Millenicom'u arayın net bilgi alın bence. Arayacak olursanız kod vereyim ikimiz de 1 ay bedava kullanalım. :D

CheriouR

Doçent
Reaksiyon puanı
213
BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) ya bildir durumu belki yardımcı olabilirler.
Biz bulundugum yere taşındığımız da ilginç ki bu bölgede internet yoktu. BTK'ya bildirdik mail falan attık. ertesi haftalar da hemen halloldu.

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Bence Netspeed'e güvenmeyin hocam. TürkNet sitesinde 75mbps veriyor. Paketimi yükseltirsem 70-72mbps alabilirim. Ama yazan sayı 17. çok ilginç.
Ekran Görüntüsü (9).png Ekran Görüntüsü (10).png

Ekran Görüntüsü (11).png
şimdi de bunu söylüyor...

Son düzenleme:

mhmmdsys47

Asistan
Reaksiyon puanı
32
BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) ya bildir durumu belki yardımcı olabilirler.
Biz bulundugum yere taşındığımız da ilginç ki bu bölgede internet yoktu. BTK'ya bildirdik mail falan attık. ertesi haftalar da hemen halloldu.

Aklımda,teşekkürler

Bence Netspeed'e güvenmeyin hocam. TürkNet sitesinde 75mbps veriyor. Paketimi yükseltirsem 70-72mbps alabilirim. Ama yazan sayı 17. çok ilginç.
Ekli dosyayı görüntüle 117023Ekli dosyayı görüntüle 117024

Ekli dosyayı görüntüle 117025
şimdi de bunu söylüyor...
Garip