Sizce altın için 1 yıl ideal mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Merhaba. Bugün 450 tl'ye 1 gram 24 ayar altın aldım. Altın alma amacım paranın nakit olarak durup eriyeceğine altın olarak değerlenmesi. Seneye düğün sezonunda satmayı planlıyorum. Gelen karı da dövize yatırırım. Altının uzun mevduatlı bir yatırım olduğunu biliyorum. Sizce 1 yıl kısa bir süre mi olur yoksa normal mi ?

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Normal. 2 ay önce 350 olan altın şuanda 450.

SSnape

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir yıl zaten en uygun bir süredir abi

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Seneye tekrar buraya geleceğim. Bakalım fiyatlar nasıl değişmiş :d

Zxcvbm

Asistan
Reaksiyon puanı
140
7. Ayın 20 sinde 390’a aldım 22 ayar 1 gram altın ama bu gün bakayım dedim fiyatlar iyice yükselmiş. Bir ay olmadan fazlası ile kâr getirmiş oldu. Yıl sonuna kadar daha fazla yükselmiş olacak. Eğer yatırım amaçlı düşünüyorsanız 1-2 tane ile olmaz en az 4 ve üzeri olması gerekli. Gümüşte artacak böylelikle

Taştan Cavidan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
7. Ayın 20 sinde 390’a aldım 22 ayar 1 gram altın ama bu gün bakayım dedim fiyatlar iyice yükselmiş. Bir ay olmadan fazlası ile kâr getirmiş oldu. Yıl sonuna kadar daha fazla yükselmiş olacak. Eğer yatırım amaçlı düşünüyorsanız 1-2 tane ile olmaz en az 4 ve üzeri olması gerekli. Gümüşte artacak böylelikle
altın yükseliyor ancak arada daha da düşecek gibi görünüyor bu yüzden bekleyin bence

SSnape

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
düştü bugün biraz 1945 üzerinde tutamadı

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
düştü bugün biraz 1945 üzerinde tutamadı
Benim gözlemlerimden elde ettiğim sonuç : Ülkemiz şartlarında altın birimleri yükseldikten sonra biraz düşer sonra tekrar yükselip o düzeyde devam eder. Tekrar bir fırlama yaşanıncaya kadar.

Taştan Cavidan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Benim gözlemlerimden elde ettiğim sonuç : Ülkemiz şartlarında altın birimleri yükseldikten sonra biraz düşer sonra tekrar yükselip o düzeyde devam eder. Tekrar bir fırlama yaşanıncaya kadar.
aynen. zaten koronavirüs hala devam ediyor. Salgındaki vaka sayılarının artmaya devam ederse. Millet tekrar altın yada döviz alacak.

HarunBey

Asistan
Reaksiyon puanı
324
Bence şimdiden altın stoklamak lazım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok yükselcek

Zxcvbm

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Bence şimdiden altın stoklamak lazım
Hem kendim stok yaptım 22 ayar ve 24 ayar olmak üzere hemde, çevreme 24 ayar aldırdım geçen ani düşüş olunca fiyatı azda olsun düştü, çarşamba günü altın en yüksek seviyeye gelecek bu hafta

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Corona için aşı kesin olarak bulunduğunda göreceksin sen düşüp düşmeyeceğini. Gram altın'ın fiyatı 450 lira asla değildir. Nerdeyse 500 liraya dayanmak üzereydi... Ki, Putin'in "Aşıyı bulduk" beyanatı medyaya düşer düşmez altın çakılıverdi. Tekrar kıpırdanması Rus aşısının pek güvenilir olmadığı yönünde uyanan şüphe ve tereddütler oldu.

Zxcvbm

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Corona için aşı kesin olarak bulunduğunda göreceksin sen düşüp düşmeyeceğini. Gram altın'ın fiyatı 450 lira asla değildir. Nerdeyse 500 liraya dayanmak üzereydi... Ki, Putin'in "Aşıyı bulduk" beyanatı medyaya düşer düşmez altın çakılıverdi. Tekrar kıpırdanması Rus aşısının pek güvenilir olmadığı yönünde uyanan şüphe ve tereddütler oldu.
1-2 günlük düşüş oldu asıl bu hafta çarşamba günü en yüksek fiyatına ulaşacak altın ve cuma günü fiyatı sabitlenecek. Ayrıca internetten boşuna fiyat takip etmeyin, hiç bir kuyumcu o fiyata satmaz altını hep daha yüksek olur. Sanal altında internette bakılan fiyatlarda olmaz, eğer 24 ayar gram altın misal, 430 ise bu bankada 460 tır satışı. Bu yüzden internetten bakıpta aldanmayın o fiyatlara hiç bir yerde bulamazsınız

Taştan Cavidan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
bu hafta pek hareketli olmaz altın için diye düşünüyorum. hem bu aşı haberleri altını düşürmek için yayınlandı diye şüpheler de var

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Bugün 476 lirayı gördü. Bu hafta düşebilir ama 480 liranın üstüne çıkacağını sanmam. Durgun devam eder bence.

zenith25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Altın (TL/GR) Fiyatları (1 Yıl) - Altın (TL/GR) Alış/Satış Fiyat Arşivi | Bigpara insan böyle bir grafik görünce dili tutuluyor tabi, ne derinlik analizi ne bir şey diyorsunuz ama sahiden daha yazılırken bile ralliye başlamamış bir enstrümanmış ki bu dönemde, mevcut savaş söylentisi, krizler, hastalıklar ve devletleri karşı karşıya getiren bir çok durumda bence büyük önem taşıyor. asla yatırım tavsiyesi değildir ama paranın olmadığı yerde ne kullanılır diye düşünüyorum