''siyaset Dışı Gündem'' Başlık Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

MüktesebaT

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Siyaset yasağı hakkında bir öneri değil bu madem karar alnmış bu yönde devam edilebilir.

Ancak gündem sadece siyasetten oluşmamaktadır.

Bilim,ya da 3. sayfa haberleir diye nitelendirdiğimiz haberler,ya da bir film festivali ya da bir meteorolojik haber siyasetle ilişkilendirilemez.

Bu yüzden ''Siyaset Dışı Gündem'' adında bir başlık oluşturulursa, yukarıda saydığım ve sayamadığım ,siyaset dışı gündem yorumlarımız yönetici onayı gerekmeden yayınlanabilir.

Bilerek ya da bilmeyerek ucu siyasete dayanan bir konuyu(belediye icraatları,seçim haberi, vs) ''siyaset dışı gündem'' bölümüne açan üye olursa uyarılır ve konu Siyasi gündeme taşınır yönetici tarafından.

Bu önerim aklınıza yattıysa sayın üyeler lütfen yorumlarınızla destek olunuz..Aklınıza yatmadıysa da köstek olabilirsiniz.

---------- saat 23:42 eklendi ---------- önceki mesaj saat 23:29 eklenmişti ----------

Ne destek olurum ne köstek olurum diyorsunuz yani:)(kimseden ses çıkmayınca)

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Daha önce benzeri teklifler yapıldı. Yöneticiler hayır dedi. Bunu da dikkate almazlar yani. :)

MüktesebaT

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Peki yöneticiler ,neden dikkate almadıklarını ya da neden hayır ediklerini açıklıyorlar mı?Şimdi ben son 5 günlük hava tahmini olayında neden filtreye takılayım..

Ya da arabasıyla denize uçan bir aile olayında geçmiş olsun demek için neden yönetici onayına ihtiyaç duyayım

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Peki yöneticiler ,neden dikkate almadıklarını ya da neden hayır ediklerini açıklıyorlar mı?Şimdi ben son 5 günlük hava tahmini olayında neden filtreye takılayım..

Ya da arabasıyla denize uçan bir aile olayında geçmiş olsun demek için neden yönetici onayına ihtiyaç duyayım

Kural kuraldır. :) Suistimal edecek üyeler olduğu için korunan bir kural bu.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Suistimal olduğu için kabul edilemez. Onaylanmayacağını bilen bazı üyeler Konu Dışına bile açıyorlar.

Ayrıca siyaset dışı gündem gibi bir başlık açılması siyaset olan bir gündem başlığının da varmış gibi algılanmasına sebep olur.

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Bana çok mantıklı geldi. İki farklı bölüm olur bir “siyasi bölüm” biride “siyaset dışı bölüm”.Siyasi bölümde yönetici onayı istenir, siyaset dışı bölümde bu onaya ihtiyaç duyulmaz.

eF.E

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Aslında bu öneri çok mantıklı değil :).

Çünkü forumda siyasi konular zaten yasak. Yani sizin dediğiniz gibi ayrıca "Siyaset Dışı Gündem'' oluşturmaya gerek yok Gündem konusu zaten "Siyaset Dışı Gündem'' gibi şuan.

MüktesebaT

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Aslında bu öneri çok mantıklı değil :).

Çünkü forumda siyasi konular zaten yasak. Yani sizin dediğiniz gibi ayrıca "Siyaset Dışı Gündem'' oluşturmaya gerek yok Gündem konusu zaten "Siyaset Dışı Gündem'' gibi şuan.

Ben de diyorum ki madem siyaset yasak neden onay gerektirsin ki mesajlarımız..

Sadece açılan konuyu onaylarsınız.Ondan sonra yapılacak yorumlar için onay gerekmez.

Konuyu gerenler vs olacaktır elbet ama her konuda olduğu gibi uyarılır hatta ceza alırlar olur biter.