Yardım siyah ekran

Bu konuyu okuyanlar

Kull

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba amd tabanlı Asus B550 M A anakarta R5 3350G pro işlemci 120 gb SSD ile beraber 16 GB ram var. SSD dışında hepsi yeni. USB üzerinden uefi destekli Win10 kurdum. kurulum sonrası açıldı güncellemeleri yaptım ekran HDMI ile bağlıyken sorunsuz çalıştı. anakart sitesinden güncellemeleri(chipset, VGA, Realtek, LAN) yaptım üstüne windows güncelleme aldı. her şey normal çalıştı. sonra ilk açılışa siyah ekran aldım. biosa girince AHCI den SSD görülüyor. ancak reboot olunca siyah ekran çıkıyor. USB üzerinden sıfırlama ile açılıyor ve anakart güncellemeleri ile sistem çalışıyor. ondan sonraki açılışta gene press del uyarısından sonra siyah ekranda takılı kalıyor ve hiçbirşey yapılamıyor kurulum USB si ile sıfırlayana kadar... Açılış Anakart Logosu "Press del or F2 open the uefi bios" uyarısından sonra siyah ekranda kalıyor. sitelerdeki çoğu düzeltmeyi inceledim çoğunu uygulayamadım. kurulum usb si ile sıfırlama sonrası ancak bir sonraki açılışa kadar düzeliyor.

Kull

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar forumdaki başka konulardan bios güncelliği hakkında fikir sahibi oldum. bios 2020 imiş ben 2022 sürüme yükselterek sorunu çözdüm. şu an sorunsuz açılıyor.

Son mesajlar