Siyah Ekran Olup PC Donuyor

Bu konuyu okuyanlar

bymurderer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S.a arkadaşlar benim bir sorunum var
Bilgisayarımın Özellikleri:
MSI K9AGM2 anakart
Amd Athlon 64 3200+ 2.00 Ghz işlemci
2 GB ram DDR2
Ati Radeon x1250 700MB onboard ekran
gibi özellikte bilgisayarım var ancak oyun oynamaya kalktığımda 5 dk oynayabiliyorum sonra ekran siyah oluyor ve pc donuyor. Oynamaya kalktığım oyun ağır bir oyun olsa bişey değil ama GTA Vice City'de bile donuyor. Teknik Servise sordum driver'i yanlış yüklemişşindir dedi yanlş yüklemediğimden eminim sağ tık yaptığımda Ati Catalyst Control Center yazısıda var ama sorun nerde hala çözmüş değilim bilen bir arkadaş cvp verirse sevinirim şimdiden teşekkürler..
Selametle

karanfil_alper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam genelde bu tür problemler harici ekran kartlarında kart fazla ısındığı zaman görülür...Siz onboard ekran kartını 700 MB olarak kullanıyosunuz bu yanlıştır... Onboard üzerinde kart bellekleri harici bir soğutması olmadığı için aşırı yüklenince bellekler korumaya alınıyor ve ekran kartı kapatılır... Hocam şunu bi deneyin büyük ihtimal sonunuz hal olacaktır... Bios üzerinden onboard kart belleğinin hafızasını düşürün...:thumbup1:

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ekran kartı belleği yetersiz.. :(

karanfil_alper arkadaşın dedğini azar azar düşürererk yap bakalım nasıl etki sağlayacak..
Birde tüm fan devreleri soğutma sistemlerini gözden geçir, tekrar temizle..

bymurderer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi güzel diyorsunuzda arkadaşlar benim pc'de harici ekran kartı yok 700MB onboard ekran kartı var. Teknik Servise sorduğumda oynatmayacağı oyun yok diyor GTA'yı zor açıyor varmı böyle birşey yaa :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bnm pc de eskıden acılıyordu sıstemıde uygun gta vice icin ama oyunun sımgesıne cıft tıklayıp oyuna gırmeye valıstıgım zaman sıyah ekran oluyor ve acılmıyor ne ses nede goruntu var bosluk ve enter tuslarına basıorum oyundan cıkıyor

harsh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Harddisklerin bad sector taraması yapın

Son mesajlar