Yardım Sıvı Soğutmadan Gelen Motor Sesi

Bu konuyu okuyanlar

MagicScorpio

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Yaklaşık 2 ay önce aldığım bilgisayarımın Gamepower Skadi 120 isimli sıvı soğutması bilgisayarı ilk açtığımda traktor sesi gibi bir ses çıkarıyor. Fan hızını arttırca ses geçiyor ama kapatıp tekrar açtığımda geri geliyor. Içini açıp fanı temizledim fayda etmedi. Fanı parmağımla iktirerek döndürdüğümde de belli bir hızdan sonra aynı sesi yapmaya başlıyor. Bunu nasıl çözerim? Illa garantiye mi gitmesi lazım? Garanti en az 1 ay süreceği için göndermek istemiyorum.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Fanı temizledim derken,radyatör fanınımı temizledin. Yoksa pompa fanınımı kastediyorsun.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Traktör gibi ses çıkarıyorsa,fanın yataklaması bozuktur veya kalitesizdir. O fana mecbur değilsin. Sök at. Sessiz başka bi fan tak.

Veya mevcut fanın göbeği açılabiliyorsa,yağlamaya çalış. Yatak çok bozuk değilse faydası olur. Tabi göbeği açarken bi etiket vs. falan varsa,yırtılırsa ,garanti kapsamından çıkar.

MagicScorpio

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Traktör gibi ses çıkarıyorsa,fanın yataklaması bozuktur veya kalitesizdir. O fana mecbur değilsin. Sök at. Sessiz başka bi fan tak.

Veya mevcut fanın göbeği açılabiliyorsa,yağlamaya çalış. Yatak çok bozuk değilse faydası olur. Tabi göbeği açarken bi etiket vs. falan varsa,yırtılırsa ,garanti kapsamından çıkar.
Anladım teşekkür ederim