Sıvı Soğutma ve Termal Macun

Bu konuyu okuyanlar

Sanctuary

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Merhabalar. 6 yıl önce forumdaki birçok arkadaşın yardımıyla bir sistem topladım ve 6 yıldır bir kez dahi sıvı soğutmanın termal macununu değiştirmedim. Herhangi bir ısınma olayında değiştiririm diye düşündüm ve sıcaklık değerlerine hiç bakmadım. Bugün değerlere bakmak aklıma geldi ve

Sistem boştayken

Adsız.jpg

10 dakika stability test sonucu (local disk hariç)

10dk sonra.jpg

Kullandığım işlemciye ait şöyle bir bilgi gördüm

Ortalama / Normal CPU Sıcaklığı - Maksimum CPU sıcaklığı
4.jpg

Isı değerleri yüksek mi? Termal macun değiştirmeli miyim? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kadir Ortakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
171
Merhabalar. 6 yıl önce forumdaki birçok arkadaşın yardımıyla bir sistem topladım ve 6 yıldır bir kez dahi sıvı soğutmanın termal macununu değiştirmedim. Herhangi bir ısınma olayında değiştiririm diye düşündüm ve sıcaklık değerlerine hiç bakmadım. Bugün değerlere bakmak aklıma geldi ve

Sistem boştayken

Ekli dosyayı görüntüle 92238

10 dakika stability test sonucu (local disk hariç)

Ekli dosyayı görüntüle 92235

Kullandığım işlemciye ait şöyle bir bilgi gördüm

Ortalama / Normal CPU Sıcaklığı - Maksimum CPU sıcaklığı
Ekli dosyayı görüntüle 92237

Isı değerleri yüksek mi? Termal macun değiştirmeli miyim? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:
Isınmıyor bile olsa 6 seneden bahsediyoruz hocam, işlevini kaybedecektir haliyle. Değiştirmenizi öneririm.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Şuanki işlemciler için 71 derece normel bir değer ama 6 yıl önceki işlemciler için iyi olduğunu düşünmüyorum güzel bir temizlik ve termal macun değişimi iyi olucaktır. Sistem ) özzellikleri belirtir misiniz?

Sanctuary

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Şuanki işlemciler için 71 derece normel bir değer ama 6 yıl önceki işlemciler için iyi olduğunu düşünmüyorum güzel bir temizlik ve termal macun değişimi iyi olucaktır. Sistem ) özzellikleri belirtir misiniz?
Anakart: MSI Z97 Gaming 3
İşlemci: Intel i5-4670k
Ekran Kartı: Amd R9 290
Ram: 8x2 ddr 3

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Evet o işlemci için sıcaklık fazla dediğim gibi güzel bir bakım yapıp işlemciye overlcok yapabilirsiniz anakartda işlemcide çok uygun.

Sanctuary

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Evet o işlemci için sıcaklık fazla dediğim gibi güzel bir bakım yapıp işlemciye overlcok yapabilirsiniz anakartda işlemcide çok uygun.
Önerdiğiniz uzun ömürlü, kaliteli bir macun var mı acaba? Yanlış hatırlamıyorsam mx-4 galiba 8 sene gibi bir ömrü varmış diye okumuştum.