Sitemiz hacklenmedi!

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Merhaba dostlar,

Her şeyi yapıp, ortalığı karıştırıp, duyuruyu en sona bıraktık kusura bakmayın.

Uzun zamandır düşündüğümüz yazılım ve tasarım değişikliği için kırmızı butona bastık. Eski içerikleri ve verdiğimiz hizmetleri şu anda devam ettirmek, ilk hedefimiz. Her şey sorunsuz aktarıldı.

Bu saate kadar, planlamadığımız eksikleri gidermek için çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz. Yapılacaklar listesinde de epey madde var bu arada ama pilimiz tükendi, zıbarsak fena olmaz biraz.

Yeni sitemizle ilgili sizlerin görüşlerini bekliyoruz.

Lütfen bol keseden atın, tutun.

Sürekli Güncellenecek Maddeler

Gelen eleştirilerden sonra aldığım maddeleri, ilk mesajın hemen altına da yazacağım.

• Ana sayfa haber yerleşiminde bazı iyileştirmeler yapılacak. Özellikle, neyin son haber olduğunu daha iyi anlama konusunda çözüm üretilecek.
  • Kutucukların renklendirilmesi, manşet kısmındaki görsellerin çerçevelendirilmesi gibi seçenekler üzerinde bazı denemeler yapılacak.
  • Forum başlıklarında sadece 1 sayfa değil, devam eden sayfalara da kutu içerisinden ulaşılabilecek. (YAPILDI)
  • iPhone’dan girenler eğer masaüstü görüme geçmek isterlerse, 404 hatası alıyorlar. (YAPILDI)
  • Ana kategorilerin yeniden düzenlenmesi gerekiyor. Donanım, yazılım, vs yerine daha güncel kategorileri seçeceğiz (sosyal medya, vs gibi)
  • Çoklu sayfalı haberlerde, görsele tıklandığında sonraki sayfaya geçerse çok iyi olur. (YAPILDI)
  • Fontları yeniden gözden geçireceğiz. Google'ın design sayfasına göz atacağız.
  • Video içeriği olan haberlerin üstünde play ikonu görünecek.
  • Download kategorisini, uygulama sayfası olarak değiştireceğiz ve hem içerik hem de tasarım buna uygun olarak değişecek.
  • Haber detay sayfasında 728*90 reklam alanı olmalı. (YAPILDI)
  • Manşet resimlerine basıldığında yeni sekmede açalım. (YAPILDI)
  • Kategorilerin ilk harfleri büyük olmalı.
  • Forumda iki satıra taşan kısım … ile bitirilmeli. (YAPILDI)
  • Haber yıldızlama, 10 değil 5 üzerinden olmalı. (YAPILDI)
  • Sitenin ana sayfasında alt kısımlarda çok fazla bold ve siyah renk link var. Bazı yerlerde renklendirmeler yapılacak.
  • Scroll edildiğinde tepede sabit kalan bir SDN çubuğu isteniyor. Bu özelliği geliştireceğiz.
  • Sosyal medya ikonlarının yükseklikleri eşit değil, düzelteceğiz. (YAPILDI)
  • Üye Giriş kısmında "e-posta ve kullanıcı adı” ibaresi eklenecek. Şu anda burada teknik bir sorun var, düzelteceğiz. (YAPILDI)
  • Windows Phone üzerinden gidenler, mobil arabirimle karşılaşmıyor. Kontrol edilip, düzeltilecek. (YAPILDI)
  • IE 8, 9, 10'daki hatalı arabirim sorunu düzeltilecek. (Bu arada baktım dostlar, ziyaretçilerin %25'i IE8 kullanıyor)
  • Manşette otomatik akan haberlere tıklandığında, akma işlemi dursun. (YAPILDI)

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Reklam engelleyen zımbırtılarla uyumlu olsun. Bloklar arası boşluk olmasın :D :p

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Reklamlar olmasa nasıl olacak :D hayrına yapmıyor kimse bunları :) reklamlarımıza ilgi gösterin lütfen :D

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
ben günde 30 defa reklamlara tıklarım sırf kazanın diye :closedeyes:

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Berkin ben ve Ozan bu operasyonu yapıyor. Saat akşam 9'da başladık, 10 dakika sürer falan dedik ama bu saate kadar ilginç sorunlar çıktı.

Kafalar bi millon şu anda.

Online toplantıda en son sorulan şey şu oldu;

"Alexa, Sabancı'nın mı?"

Gerisin siz düşünün.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
[MENTION=3]Berkin Bozdoğan[/MENTION], ışığı kapatır mısın?

Bizzle

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hadi yatağa sizde uyuyun bizde uyuyalım...

Ozan Akcora

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet, vakti geldi. Siteyi açtığımıza göre, artık yatabiliriz :)

Bizzle

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Eklemeden edemiyeceğim Ön kısımdaki resimleri daha büyük yaparsanız daha çok ilgimizi çeker ;)

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Bence yapılması gereken bir kaç değişiklik.

Sosyal Medya'da Shiftdelete çubuğu donanım-yazılım-android diye devam eden barın altına alınmalı.
Ortadaki slide ın etrafında çerçeve olmalı
Slide altında ki görseller üçlenmeli yada ortadaki görsel sağa alınıp ortaya forumdan son başlıklar gömülmeli.
Ayrıca vazgeçtim sadece slider a değil bütün görsellere inceden bir çerçeve gerek yazılar birbirine girmiş gibi görünüyor göz yoruyor.

Ellerinize sağlık güncellemelerle en iyi duruma getireceğinize inanıyorum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Alternatif tasarım

10dbdxx.jpg

Edit : AdBlock kullandığım için üst kısım boş sandıydım ama kapatınca reklam olduğunu gördüm o yüzden öyle bir düzenleme önermiştim :)

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
* Forumdan Son Başlıklar altındaki liste sadece ilk onbeşi gösteriyor daha önce olduğu gibi devamını da görmek isterdim.
* Ana sayfadaki haber ikonları üzerine gelindiğinde haber başlığı görünmeyebiliyor tıklamak gerekiyor ???
* Fontlar büyük olmuş sanki Erişebilirlik seçeneği aktifmiş gibi hissettiriyor..

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Tezahürat, gaza getiren şeyler yazalım belki hızlanıp çabucak bitirirsiniz :D
Yürü be! O kodlara haddini bildir. CSS'e gününü göster! OOoo Berkin Bozdoğan... :D

(Sabaha karşı 05:24 kafası.)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hayırlı olsun eksik çok gözüküyor ama tasarım beta için çok iyi bide bu captcha niye bukadar karışık ve uzun bunu 5 karakterlik kısa gifli versiyonları var ona geçilse daha iyi olur insanın yorum yapası gelmiyor üyelik girişide her zaman yapmıyoruz

Reaksiyon puanı
10,325
değişiklik her zaman iyidir derler ya, her değişiklik iyi olur mu bilemem.
sanki önceki tasarım bana daha estetik görünüyordu.
hayırlısı olsun.

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Yenilik her zaman iyidir Hayırlı olsun :)
Yalnız bana görede eskisi daha iyiydi. :yes:

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Yeni tasarim cok hoş olmuş.
-Mobil versiyonu da da yeni tasarim anlayışına göre uyarlansa guzel olur.
-Forumdan som başlıklar kısmında sayfa degistirme olsa güzel olur.
-Hangi haber en son yayınlanmis bu da biraz anlasilmiyor bunu belirten ibareler olsa güzel olur.
-Ayrıca en çok indirilenler ile en son başlıklar kısmının arasina uygulama guncelleme kısmı aktarilsa cok güzel olur hit de alır. [MENTION=2]Troy[/MENTION]
Bunlar dışında cok güzel olmus teşekkürler

TsamV

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sorunlu bir geçiş yapsanız da tasarımı beğendim. Bir sorum olacak [MENTION=2]Troy[/MENTION] , mobil temayı yenileyecek misiniz? bence mobil için bir uygulama yapın o uygulama ile siteye girelim.

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Şahsen beğendim güzel olmuş :) ancak mobil tema da yenilense fena olmaz :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
güzel olan eşsiz beğendiğim tasarımı mahfetmişsiniz daha profesyonel birileri tutun tasarım işine yada eski haline getirtirin

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
[MENTION=3]Berkin Bozdoğan[/MENTION] [MENTION=2]Troy[/MENTION] Hakkı ve Berkin abi bence siteye Android'in yanına İos diye bir seçenek koyabilirseniz böylece hem Android hemde İos kullanıcıları rahat etmiş olur :) İosla ilgili tüm haberler orda olsun İphonecular tıklayıp son gelişmeleri öğrensin :)

Bu arada elinize sağlık çok hoş ve premium his veren bir tasarım olmuş.

Şimdi fark ettim, İos diye seçenek varmış sanırım küçük diye görmemişim :D

Maximilian

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Tasarım oldukça güzel olmuş bir kaç eksiği var gibi onlarında giderileceğini umuyorum iyi çalışmalar :)

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Forumdan Son başlıklar Kısmı 15 tane ile sınırlandırılmış, yazık olmuş, halbuki eskisinde altta da sıra vardı ve bir sürü haberi yorumu takip ediyorduk.Rahatlıkla düzeltilebilecek bir ayrıntı bence.

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
bu tasarım çok daha önce de günyüzüne çıkmıştı. o zaman da beğendim şimdi de. güzel olmuş bence. değişiklik iyidir.

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Bence çok güzel olmuş,çok beğendim.Ellerinize emeğinize sağlık,Allah utandırmasın ve hayırlı olsun.:thumbup1:

UzmanWeb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yeni tasarım güzel görünmekle birlikte ana sayfa biraz karışık gibi görünüyor.Bir de sayfa altında soldaki kısmı sağa doğru dağıtılıp alt bar biraz daha ince olsa daha güzel olur.

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Forumdan son başlıklar sınırlandırılmamalı, eskisi gibi olsun. [MENTION=2]Troy[/MENTION] Hakkı abi duy sesimizi :)