Siteler Açılmıyor

AtakanArabul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben ttnet kullanıyorum dün sorunsuz internete giriyordum bugün açtım sorunsuz skype msn falan açılıyo internet bağlantısı var ama hic bir site açılmıyo bütün tarayıcılarda denedim açılmıyo acil yardım lütfen modem arayüzünede giremiyorum

eSa

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
352
Fatura borcu olmasın ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Başlat>Çalıştır kısmına cmd yazıp entere basın. Açılan siyah ekranda, ipconfig yazıp enterleyin. Varsayılan ağ geçidinin karşısındaki ip numarası modeminin ip numarasıdır. Tarayıcıya bu ip numarasını yazarak modemin arayüzüne ulaşabilirsin.

AtakanArabul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fatura borcu olmasın ?

Daha 3 gün önce ödendi hem fatura borcu olsa google yazdıģında ttnet arayüzü cikiyor borcunuz var diye

Fatura borcu olmasın ?

Başlat>Çalıştır kısmına cmd yazıp entere basın. Açılan siyah ekranda, ipconfig yazıp enterleyin. Varsayılan ağ geçidinin karşısındaki ip numarası modeminin ip numarasıdır. Tarayıcıya bu ip numarasını yazarak modemin arayüzüne ulaşabilirsin.

Işte sorun orda arayüzünü bile acmiyor internet yok gibi bi hatada vermiyo ama açmıyor

eSa

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
352
Işte sorun orda arayüzünü bile acmiyor internet yok gibi bi hatada vermiyo ama açmıyor

Modem arayüzünün internet ile alakası yok. Modemin üzerinde internete bağlı olduğunu gösteren bir ışık yanıyor ise, sorun muhtemelen modem ile bilgisayar arasındaki bağlantılardadır.

AtakanArabul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Modem arayüzünün internet ile alakası yok. Modemin üzerinde internete bağlı olduğunu gösteren bir ışık yanıyor ise, sorun muhtemelen modem ile bilgisayar arasındaki bağlantılardadır.

bence benim bilgisayarda sorun var cunku bilgisayari actigimda couldent for update firewall gibi bi hata cikiyo tam yazamadim ama firewall tarayici ile ilgili bir sey mi

eSa

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
352
Firewall bilgisayarın ile network arasındaki bir duvar sayılır. İçeriden dışarı veya tersi veri iletişimini denetler, Engeller veya izin verir. Bu şekildeki bir mesaj sonradan kurulmuş olan bir firewall programına işaret ediyor.

Program ekle /kaldır kısmındaki yüklü programların isimlerine bak ve isminde firewall geçen programları kaldır. Belli ki bilinçli kurulmamış.

Daha sonra denetim masasındaki windows güvenlik duvarını açıp sol taraftaki menüden varsayılanları geri yükleyin seçeneğini seçin.

Link

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Dns ayarlarını değiştir düzelir, bu dns değerlerini yaz,
Comodo Dns

8.26.56.26
8.20.247.20

eSa

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
352
Dns ayarlarını değiştir düzelir, bu dns değerlerini yaz,
Comodo Dns

8.26.56.26
8.20.247.20

Evet bir de işin bu kısmı var tabi. Herşeyden önce hem ip, hem de dns adreslerini otomatik olarak aldırıp, Test etmek gerek.

Unuttuk tabi. Firewall filan derken :)

AtakanArabul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Firewall bilgisayarın ile network arasındaki bir duvar sayılır. İçeriden dışarı veya tersi veri iletişimini denetler, Engeller veya izin verir. Bu şekildeki bir mesaj sonradan kurulmuş olan bir firewall programına işaret ediyor.

Program ekle /kaldır kısmındaki yüklü programların isimlerine bak ve isminde firewall geçen programları kaldır. Belli ki bilinçli kurulmamış.

Daha sonra denetim masasındaki windows güvenlik duvarını açıp sol taraftaki menüden varsayılanları geri yükleyin seçeneğini seçin.

Program ekle kaldirda firewall ile ilgili birşey yoktu guvenlik duvarinida yaptim degisen birsey yok

Evet bir de işin bu kısmı var tabi. Herşeyden önce hem ip, hem de dns adreslerini otomatik olarak aldırıp, Test etmek gerek.

Unuttuk tabi. Firewall filan derken :)

Denedim olmadi

Koca Adam

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Başlangıçta çalışan bir programla ilgili olabilir mi? Başlangıç listesine bakılıp o tür bir program varsa kaldırılırsa düzelebilir

突厥汗國

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
192.168.1.1 veya 192.168.1.2 Bunları Tarayıcıya Yazınız.Cıkan Arayuzde TTnet Kullanıcı Adınız Normal Konumdamı.

Veya Kullandınız Pc de Guvenlık Duvarı varmı ?

Pc Yukledın Bır Programda Engellıyor Olabılır..

Dns Adresı Kullanıyormusun Kullanıyorsan Sıfarla Ole dene.

Modemde Isıkların Normalmı Yanı Hergun Kullandın Gıbı Ise, TTnet Bolge Sebekesı Buyuk Ihtımal bakım Yapıyordur.

Bunlarda Cozum Olmadıysa TTnet Musterı Hızmetlerını arayıp Hattına Baktır..

Kuvvetmira

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
38
İnternete telefondan girerken wifi ile bağlanım giriyosan modemde felan sorun yok sorun ozaman kasadaki kabloda olabilir veya bilgisayardaki bir programda olabilir.

AtakanArabul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnternete telefondan girerken wifi ile bağlanım giriyosan modemde felan sorun yok sorun ozaman kasadaki kabloda olabilir veya bilgisayardaki bir programda olabilir.

Kablolarda sorun yok en son uTorrent indirdim o sıkıntı olurmu

192.168.1.1 veya 192.168.1.2 Bunları Tarayıcıya Yazınız.Cıkan Arayuzde TTnet Kullanıcı Adınız Normal Konumdamı.

Veya Kullandınız Pc de Guvenlık Duvarı varmı ?

Pc Yukledın Bır Programda Engellıyor Olabılır..

Dns Adresı Kullanıyormusun Kullanıyorsan Sıfarla Ole dene.

Modemde Isıkların Normalmı Yanı Hergun Kullandın Gıbı Ise, TTnet Bolge Sebekesı Buyuk Ihtımal bakım Yapıyordur.

Bunlarda Cozum Olmadıysa TTnet Musterı Hızmetlerını arayıp Hattına Baktır..

Hattım da sorun yok sorun bilgisayarım da

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşler benim de internete girince proxysunucusu bağlanılamıyor diyor proxy i biraz denedim bi yardımcı olursanız çok mutlu olurum

rawkid

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
millet çok ayrıntıya girmiş aynısı dün bana da oldu modemi kapat 10 sn bekle tekrar aç düzelir benim öyle düzeldi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilgisayarda herhangi bir sorun olabilir nedenlerini bulursan sorunu çözebilirsin virüs bulaşmış olabilir bilgisayarı güncelle yenile bi

Kuvvetmira

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Kardeşler benim de internete girince proxysunucusu bağlanılamıyor diyor proxy i biraz denedim bi yardımcı olursanız çok mutlu olurum

Google chromede bu şekilde lan ayarlarına girip ayarları otomatik algılayı seçmelisin

1. Tarayıcı araç çubuğunda Chrome menüsünü
    SNP_9721C573E41777FBA43E1498AD084E3B160C_2696434_en_v2
    tıklayın.
  2. Ayarlar'ı seçin.
  3. Gelişmiş ayarları göster'i tıklayın.
  4. "Ağ" bölümünde Proxy ayarlarını değiştir'i tıklayın. Yerel ağ ayarlarına tıklayıp otomatik algılamayı seçin

Alıntı

sekhum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben ttnet kullanıyorum dün sorunsuz internete giriyordum bugün açtım sorunsuz skype msn falan açılıyo internet bağlantısı var ama hic bir site açılmıyo bütün tarayıcılarda denedim açılmıyo acil yardım lütfen modem arayüzünede giremiyorum

Hijackthis yükle logu pm den bana gönder sorunu çözeriz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:thumbup1:BEYLER BENDEDE OLMADI RES ATın Bide Kapatıp Açın olur Sebebi Elektirik Atmasıdır.:tt1::tt1:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende bazı sayfalar açılmıyor kod sayfaları geliyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ayn bendede oluo neye bakarsay bakıyım işte dns falan hepsini değiştirdim olmadı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar sistemi geei yukleyin ama en son tarihe duzelir suan benim basimads geldi fakat sole sorun var sistemi geri yukledigimde trojenlet geliyor ve kasma oluyor ama sitelere giriyor ayni zamanda virus temizleme programi ile trojen sildigimde siteler acilmiyor anlam veremedim google facebook aciliyor fakat hic bir site acilmiyor