Site yapıyoruz :) Hadi bilgili arkadaşlar ?

Empatik

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar ben site kurmak işletmek vb. şeylerle ilgili çalışmaya başlıyorum bu gece :) İlk olarak buraya konu açıyor ve google amca ile araştırmaya başlıyorum :D Şimdi bana yön gösterecek var mı ? Hangi dil kullanmalıyım ? Tasarım 0 dan bana ait olacak.Yazılımı severim sadece tasarım değil web programlama ilede alakalı bir dil. Veya bu işe girerken öğrenmem gereken şeylerin sırası nedir ? Saolun :)

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Site tapıyoruz ne demek.?:D Öğrenmen gereken ilk şey:Türkçe

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Sit isminde bi tanrı duymamıştım (ehuehuehe)

Empatik

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Belki bilerek yapmışımdır :p Zaten yavaş yavaş Türkçe'mi noktası virgülü ile düzeltmeye başladım.Sitede yazacağım yazılar için :D Bu işle ilgilenenlerden yol yordam göstermesini rica ediyorum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Mesela gibi önerilerde olabilir teknik bilgilerin yanında.

Web Tasarımcı Olmak , Mesleğini Sevip Para Kazanamıyor Olmaktır . Bir Gün Çok Kazanacağını Bilmektir . Web Tasarımcı Olmak , Bilgisayarın Takıldığında Delirmektir , Ama Düzeldiğinde Emektar Deyip Sevmektir . Web Tasarımcı Olmak , Sosyal Medyada Sohbet Edip Kod Yamayı Unutmaktır , Aklına Geldiğinde Başını Kaşıyıp Hafifçe Gülümsemektir . Web Tasarımcı Olmak , Hata yaptığında Delirmektir , Hatayı Bulduğunda Sevinebilmektir . ;)

mjsamet

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sen yazılım dili kullanıp bir şeyler yapsan da tarayıcıya html dönecektir. Bu yüzden html öğrenmen gerekecek. Ben bu dönen saf, sade htmlime görsellik vs. katayım dersende css ve javascript öğrenmek gerekecektir ve tabi görseller için uygun grafik işleyiciler(Mesela photoshop). E bunları öğrendin ama içerik nerdeyse sabit; bunu ben dinamik, bir veriye göre değişik içerikler sunan bir şey yapayım dersen işe yazılım ve veri tabanı sistemleri girer. Yazılımsa ayrı ele alınması gereken bir konudur. Onun içinse forumun programlama bölümü dolaşmanı öneririm. Orada yazılıma nerden başlayayım, neler öğreneyim gibi sorular ve cevapları var. Başarılar

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Asp mi kullanacaksınız php mi. Hazır sistemmi kuracaksınız kendiniz mi kodlayacaksınız. Ne tür bir öneri istiyorsunuz.

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Tez kellesi vurula, sitelere tapıyor. :)

theley

Asistan
Reaksiyon puanı
0
çok zor iş. bende hostinger'den bedava host veya domain aldım. (bilmiyorum)
ücretsiz diyor ama yıllık 15 tl istiyormuş. başka bir forumdan yardım istedim.
olmuyormuş. (mybb olacaktı) karmakarışık bişey. ben zaten bişey anlamadım.

forumup'dan ücretsiz forum açtım.
reklam yasaktır galiba. mesaj gönderin linki vereyim. üye lazım :D
moderatör yaparım.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
sana tap tap revenge oyununu öneriririm taparsın bol bol *(biliyorum iğrencim)

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Yazdıklarımızın nereye vardığına dikkat edelim arkadaşlar. (Başlık için diyorum)

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
bilerek yaptım diye daha gülüyosun heralde yaşın 12-13 ona veriyorum . Forumun birinci altın kuralı güzel bir türkçe kullanmaktır , harf hatasını herkes yapar da kelime hatasını ilginç ya acıyorum yemın ki gençliğe

Kreasyon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam öncelikle 15 tl'ye domain alın, sonra 30 tl'ye hosting, 1 yıllık ücretler tabi bunlar, sonra wordpress kurun ( kurulum videolar internette var, çok basittir ) Sonra güzel bir tema bulun tema kurulumuda internette var sonrası sizin keyfinize kalmış, büyütülecek birşey değil :D

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Hocam öncelikle 15 tl'ye domain alın, sonra 30 tl'ye hosting, 1 yıllık ücretler tabi bunlar, sonra wordpress kurun ( kurulum videolar internette var, çok basittir ) Sonra güzel bir tema bulun tema kurulumuda internette var sonrası sizin keyfinize kalmış, büyütülecek birşey değil :D
uçmussun arkadaş 0 ım dıyor html bilmeden ne hostu ne domaini :D şaka mı

Empatik

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Asp mi kullanacaksınız php mi. Hazır sistemmi kuracaksınız kendiniz mi kodlayacaksınız. Ne tür bir öneri istiyorsunuz.

Asp Php farkını açıklayabilirsin ? Hazır site değil kendim kodlamak istiiyorum ;)

bilerek yaptım diye daha gülüyosun heralde yaşın 12-13 ona veriyorum . Forumun birinci altın kuralı güzel bir türkçe kullanmaktır , harf hatasını herkes yapar da kelime hatasını ilginç ya acıyorum yemın ki gençliğe

Olayı bu kadar büyütme bence.Akşam başlığı düzeltecektim ancak 15 dk sınırı var bilmiyorum biliyor musun ? Orada ne yazılması gerektiğini 0-7 yaş hariç herkes anlayabilir bence :)

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
sana en samimi öneriyi yapayım.
ilk olarak madem kendin kodlamak istiyorsun , HTML öğren sonra biz sana devamında yardımcı olalım.
Öğrendiğin zaman konuya etiketle beni :)

Kreasyon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
uçmussun arkadaş 0 ım dıyor html bilmeden ne hostu ne domaini :D şaka mı

Html ile host ve domain arasında nasıl bağlantı kurdun anlamıyorum, ben bu işe girerken html bilmeden domain host aldım. Ayrıca host ve domainde abartılacak ne var tek bir firmadan host ve domaini alsın hiç ns derdiyle flnda uğraşmaz.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Html ile host ve domain arasında nasıl bağlantı kurdun anlamıyorum, ben bu işe girerken html bilmeden domain host aldım. Ayrıca host ve domainde abartılacak ne var tek bir firmadan host ve domaini alsın hiç ns derdiyle flnda uğraşmaz.
Hazır Kod kullanmışın Sen o Site bi işe yaramaz , Kendin elinle yazacaksın dreamveawer programını aç HTML PHP hangi işle ugraşıyosan seç , Kodlamayı öğren , Senin dedigin beleşçilik parayı veren düdüğü çalar diyosun ama bi iş yerine girdiğinde senin yöntem bi işe yaramıyor malesef :) Sana site yap dediklerinde müşteriye al hosting al domain mi diyeceksin onu kendiside yapar sana gerek kalmaz yok ben rafadan site yapcam maksat şenlik eğlence olsun diyorsan 5-10 kişide sitenni görselliğine bakıp tıklasın dıyorsan sen haklısın :D

phoenix_

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Belki bilerek yapmışımdır :p Zaten yavaş yavaş Türkçe'mi noktası virgülü ile düzeltmeye başladım.Sitede yazacağım yazılar için :D Bu işle ilgilenenlerden yol yordam göstermesini rica ediyorum.

Mesela gibi önerilerde olabilir teknik bilgilerin yanında.

Web Tasarımcı Olmak , Mesleğini Sevip Para Kazanamıyor Olmaktır . Bir Gün Çok Kazanacağını Bilmektir . Web Tasarımcı Olmak , Bilgisayarın Takıldığında Delirmektir , Ama Düzeldiğinde Emektar Deyip Sevmektir . Web Tasarımcı Olmak , Sosyal Medyada Sohbet Edip Kod Yamayı Unutmaktır , Aklına Geldiğinde Başını Kaşıyıp Hafifçe Gülümsemektir . Web Tasarımcı Olmak , Hata yaptığında Delirmektir , Hatayı Bulduğunda Sevinebilmektir . ;)
noktası virgülüne düzelttim demişsin ya yazmadan edemeyeceğim. site kurarken dikkat et en azından. noktalama işaretinden önce boşluk bırakmıyoruz, noktalama işaretinden sonra boşluk bırakıyoruz.

genellikle en azından biraz html ile başlanıyor, daha sonra dreamweaver kullanılıyor diye biliyorum(web tasarım kursları dahil). joomla ve wordpress ile hazır site kuranlar da var. elimde kaynak siteleri vardı ama üstünden çok zaman geçti silmişim ben de :)

ozkansmsk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Beyler neden bu kadar "ezme çabanız(ezme kelimesini gerçek anlamda kullandım)" var. Adam bir hata yapmış , adama demediğinizi bırakmamışsınız. Yazım kurallarını bir kenara bırakın edep-adap-sevgi-saygı-kardeşlik..(diye gider) çerçevesi içinde yardımcı olmak daha bir hoş olmaz mı ?

Kreasyon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hazır Kod kullanmışın Sen o Site bi işe yaramaz , Kendin elinle yazacaksın dreamveawer programını aç HTML PHP hangi işle ugraşıyosan seç , Kodlamayı öğren , Senin dedigin beleşçilik parayı veren düdüğü çalar diyosun ama bi iş yerine girdiğinde senin yöntem bi işe yaramıyor malesef :) Sana site yap dediklerinde müşteriye al hosting al domain mi diyeceksin onu kendiside yapar sana gerek kalmaz yok ben rafadan site yapcam maksat şenlik eğlence olsun diyorsan 5-10 kişide sitenni görselliğine bakıp tıklasın dıyorsan sen haklısın :D

Sakin ol beyaz diş, anlaşılan 3-5 yerden bişeyler okumuşsun :) Yaptığın bir siteyi gösterde eyw diyelim.

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
<quote>Hazır Kod kullanmışın Sen o Site bi işe yaramaz , Kendin elinle yazacaksın dreamveawer programını aç HTML PHP hangi işle ugraşıyosan seç , Kodlamayı öğren , Senin dedigin beleşçilik parayı veren düdüğü çalar diyosun ama bi iş yerine girdiğinde senin yöntem bi işe yaramıyor malesef :) Sana site yap dediklerinde müşteriye al hosting al domain mi diyeceksin onu kendiside yapar sana gerek kalmaz yok ben rafadan site yapcam maksat şenlik eğlence olsun diyorsan 5-10 kişide sitenni görselliğine bakıp tıklasın dıyorsan sen haklısın :D </quote>

:)

Bence de şu meşhur ilk yüz içerisindeki :D siteni göster de biz de görelim.

Türkiye de çok kaliteli olan, hazır sistem kullanan, hatta blogspot ve wp beleş host kullanıp bu işten iyi de gelir elde eden insanlar var.

Hazır sistemler de tek kişi tarafından kodlanmıyor bundan da haberin olsun.

Bersn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yapman gereken ilk domain , host ve kodlamak için kavram ögrenmen gerekecek.

Kodlama ögrenmen ve başarılı olman uzun aylar hatta senelerini alır.En iyi wordpress kur.

Film,Kişisel Tema,Oyun bunlarla ilgili site açıcaksan en iyi temaları seninle paylaşabilirim.

BegeniServisim,FilmServisim gibi sitelerin sahibi olarak bunları söylemek isterim.

Empatik

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Yapman gereken ilk domain , host ve kodlamak için kavram ögrenmen gerekecek.

Kodlama ögrenmen ve başarılı olman uzun aylar hatta senelerini alır.En iyi wordpress kur.

Film,Kişisel Tema,Oyun bunlarla ilgili site açıcaksan en iyi temaları seninle paylaşabilirim.

BegeniServisim,FilmServisim gibi sitelerin sahibi olarak bunları söylemek isterim.

Aslında bakarsan hazır teme yerine kodlamaya senelerimi vermeye hazırım :)

Empatik

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Ayyy aman bir hata yapmayalım ha . Hemen taşa. geçiyorsunuz :D La az konunun içeriği ile konuşsaydınız ya :D

UzmanWebmaster

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güzel kardeşim konuyu ve yorumları okuduğum kadarıyla söylemek isterim ki "site yapıyoruz" başlığı seni çok da iyi ifade etmemiş. :)
Öncelikle amacını iyi belirlemen gerekiyor, sadece bir site yapmak için kodlama öğrenmek büyük hamallık olur. Bas parayı hayal ettiğin yazılımı yazdır hem zaman hem psikolojik açıdan hiç yıpranmazsın. Bu işi meslek olarak mı hobi olarak mı yapacaksın bunu iyi belirle, ki zaten hobi olarak kod yazılmaz, çünkü kolay ve ucuz bir iş değil. Hobi olarak uğraşıcam dersen Joomla ve Wordpress ile siteler yapar debelenir durursun.
Gerçekten başlamaya niyetliysen, HTML5 ve CSS teknolojisini takip etmen gerekiyor, PHP ve MYSQL için çok erken. Çok okuman gerek, zor bir yola gireceksin, mücadele etmezsen ve disiplinden uzak kalırsan geçen zamana yanarsın. Hayatın her alanında böyledir, ne kadar emek, o kadar ekmek.

hussmen

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Site yapmak için öncelikle siteyi yapacağın belediyeye müteahhit olduğuna dair belge sunmalısın. Ve belediyeden gerekli izinleri almalısın.
İmara açık bir arsan olması gerekli. Firmanda çalışanların sigorta primleri yatıyor olmalı. Falan filan :p

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ilk önce html ve css dili ile eğit sonrasında kendine bir programlama dili seçmelisin, asp veya php..
ilk olarak html ve css yutmalısın , iyi öğrenmelisin yani..

necipamir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tasarım dili: html ile başlanır css ile master yapılır
programlama dili:asp veya php günümüzün en çok kullanılanları. tercihen biri seçilip öğrenilebilir.
üçüncüsü. oturarak değil kafa yorarak emek harcayarak öğrenebilirsin.