Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Edit: Denedim ama olmadı.Driverscape.com'dan driverları indirip flash belleğe attım sonra bilgisayarı yeniden başlatarak bilgisayarımı windows 7 olarak başlattım.Daha sonra driverları kurdum.Sırasıyla Denetim masası->Ağ ve paylaşım merkezi->Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir dedim.DAha sonra WiFi'nin üzerine tıklayıp etkinleştir dedim ama olmadı.Sonra driverı kaldırıp tekrar kurdum yeniden başlattım ama yine olmadı.Sizce ne yapabilirim?Bir de nedense Windows 7 windows 10'dan hızlı açılıyor.Acaba Windows7'de ek program kurulu olmadığı için mi?

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Sürücüyü Linux üzerinden bir kez indirdikten sonra D sürücüsüne atın, format atarken D'y dokunmayın, eğer dokunacaksanız da sürücü gibi içerikleri harici hard disk veya flash'a yedekleyin. Sürücüye ait ID numarasını bulduktan sonra hangi marka ve hangi modele aitmiş onu öğreneceksiniz, sonra o markaya ait siteden(misal intel'in download center sitesi) indirme yapacaksınız.

Kısa olanı kopyalayın, boş zamanımda sizin için bakabilirim.
Hocam galiba sorun çözülmüş olabilir.VSS ve SPP hizmetleri galiba şunlar.Birisi sistem olay bildirim hizmeti diğeri birim gölge kopyası.İnşallah yanlış değildir.Şimdi yine bir sorunum var.Şu resimdeki gibi:
1.png

Bu sorun nasıl düzelir?

cx105lumutcan

Doçent
Reaksiyon puanı
83
crackli antivirüs dediğim yanlış anlamayın lisans dosyasını size veriyor siz girince etkinleşiyor.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
crackli antivirüs dediğim yanlış anlamayın lisans dosyasını size veriyor siz girince etkinleşiyor.
Beni anlamadınız galiba crack'in ne olduğunu bende biliyorum.Ama diyorum ki crackli antivirüsten ne hayır gelir?Bilmem 2050'ye kadar lisanslıyormuş veasire vesaire.

cx105lumutcan

Doçent
Reaksiyon puanı
83
program yine orjinal bir deneyin zarar gelmez ben kullanıyorum

cx105lumutcan

Doçent
Reaksiyon puanı
83
antivirüs varsa sıkıntı yok. siz dosyalarınızı onedrivea yükleyip format atın en iyisi

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Ya şu an bilgisayarımda hem linux mint 17.3 mate 64bit sürümü hem Windows 10 hem de windows7 var.Bu durum sana belki garip gelebilir ama işte öyle.Şu an Windows 10'dan yazıyorum.Windows 7'de driverler eksik Linux mint de zaten sevdiğim bir Linux işletim sistemi.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Şimdi ben bilgisayarı yeniden başlatayım açılışta Windows7'yi seçip başlatayım da sabit disk bölümleri oluştur ve biçimlendire bir bakayım

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bazı resimleri galiba birkaç kez atmışım.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
mint yüklüyorum saol
Bir şey değil.Bu arada youtube'de araştır linux mint kurma diye ona göre kur.Sonra yanlış kurarsan tekrar hata verebilir.
Şunu bir izle istersen
.
Ve eline bir kalem bir kağıt al kurulum esnasında yapılan diski bölme gibi işlemleri kağıda yaz bence.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Bazı şeyleri düzeltmek lazım.
Tabi ki Windows 7, Windows 10'dan hızlı açılır.
Çünkü Windows 10 hard diski çok kötü ve kısmen hatalı bir şekilde yönetiyor ve kullanıyor.
Meşhur sağ tıklamanın geç açılması problemi de bu yüzden.
Ama sitelere bakarsanız Windows 10 daha hızlı der, haberin içeriğine bakarsanız Windows 7'nin standart hard disk ile 10'un ise ssd ile test edildiğini görürsünüz.
Artık teknoloji sitelerine güvenmeyin. En kötü markaya bile toz kondurmazlar ileride reklam alabilme ihtimaline karşı.
Kullanıcı yorumlarına bakın.

cx105lumutcan

Doçent
Reaksiyon puanı
83
ikisinide kullandım ikisindede aynı sorun ama win 10 daha hızlı

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Çünkü Windows 10 hard diski çok kötü ve kısmen hatalı bir şekilde yönetiyor ve kullanıyor.
Ama sitelere bakarsanız Windows 10 daha hızlı der, haberin içeriğine bakarsanız Windows 7'nin standart hard disk ile 10'un ise ssd ile test edildiğini görürsünüz.
Artık teknoloji sitelerine güvenmeyin. En kötü markaya bile toz kondurmazlar ileride reklam alabilme ihtimaline karşı.
Ben diski tamamen biçimlendirip sıfırdan Windows7 kurmayı düşünüyorum.Ama Windows 7'ye driverları nasıl kuracağım.Özellikle de WiFi driverı.
Forumda böyle bir konu var mı yani Windows7 driver kurulumu?Yoksa bir konu oluşturup Wİndows7'de driverlar nasıl kurulur kısada olsa anlatır mısınız?

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Size katılıyorum.Kullanıcı yorumları tabiki önemli.