Sistemim yetiyor fakat oyunlar çok kasıyor

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
0
Eski Bilgisayarımı kardeşime verdim fakat spider man 3 spider man web of shadows gibi oyunlar fpsi 15 10 larda geziyor. Eskiden oynardım sorun olmazdı yani en az 30 fps alırdım bu tür oyunlarda.

Hadi spider man oyunlarında bir sorun var desem çocuk roblox bile oynayamıyor ya :D

Sistem özelliklerim ;

Windows 10 pro 32 bit

2 GB Ram

Ekran kartı: Amd Radeon HD 5500 series 1.5 gb (sürücüsü güncel)

İşlemci: AMD Athlon 7850 Dual-Core Processor

C ve D diski yeterince boş ve sistemim yeten oyunlar kasıyor. Nedeni nedir ? Aklınızda çözüm varsa yazarsanız sevinirim. İyi forumlar :)

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
bu bilgisayar ile günümüz oyunlarını oynayamazsınız yeni pc almanızı tavsiye ederim.

Reaksiyon puanı
0
Hocam dedim ya kardeşime verdim aslında vermiştim adam gibi bir şey oynayamadığı için benim normal pc yi paylaşıyoruz zaten spider man gibi oyunları oynamak istiyor fakat oynayamıyor eski pcden :D Anlatım bozukluğu olmuş şimdi farkettim kusura bakmayın :)

Reaksiyon puanı
0
Yav hocam çocuk gta 5 battlefield felan oynamiyacakki eski oyunlar oynayacak zaten

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
olsun sonra başından savmak için bunu verdin 2x4gb ram alıp takmadın diye mızmızlanır hatta o pcyi pencereden atan ergenle muhatap olmazsın.

Aftershock

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben pentium b970 ve intel hd2000 notebook ile Assassins Creed 2,Brotherhood,Revelations'u lowda takır takır oynayıp bitiren adamım. Bilgisayar o kadarda çöp değil bence, tamam güncel oyunlar için öyle denilebilir ama bir tonda eski oyun var oynayabileceği. Keşke benim notebooktada bir HD5500 olsada bizde bayram etsek :D

Neyse konumuza dönelim driver güncellemeleri tamam mı? VGA yerine HD5500'e bağlı olduğunuza emin misiniz?
Ayarları komple low'a alıp vsync'i de her oyunda kapat. Onun haricinde game booster 3 ile oyuna girerken explorer.exe de dahil çoğu şeyi kapatabilirsiniz bunlarda ek bir performans sağlar.
Bir de kasa olduğunu farzediyorum içini güzelce bir temizlemek lazım, hatta gpunun fanını falanda yağla, iyice temizle.
Windows 10'u kaldır Windows 7 Home Premium yada Home Basic kullanabilirsin. Zaten hiç bir Windows sürümünün professional sürümünü kullanma o PC ile. Windows 7 home basic öneririm.
Grafik ayarlarından 32bit yerine 16bit'i seçerek ek performans sağlayabilirsin eğer oyun 16bit'i destekliyorsa.

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
Ben pentium b970 ve intel hd2000 notebook ile Assassins Creed 2,Brotherhood,Revelations'u lowda takır takır oynayıp bitiren adamım. Bilgisayar o kadarda çöp değil bence, tamam güncel oyunlar için öyle denilebilir ama bir tonda eski oyun var oynayabileceği. Keşke benim notebooktada bir HD5500 olsada bizde bayram etsek :D
günümüz oyunları sana birşey çağrıştırdımı?