Yardım Sistemim Windows 11'de Çok Donuyor

Bu konuyu okuyanlar

Efe Musaoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar Windows 11 Pro kullanıyorum. Ama şöyle bir sorun var. Sistemim çok yeni fakat internet tarayıcılarında ya buga giriyor yada donuyor. Şu an Edge kullanıyorum. Chrome hiç açmıyor forumu. Sizce neden? Bana uygun en performaslı Windows sürümü hangisi?

Sistem:
İşlemci: İntel Core İ3 1115g4
Ekran Kartı: UHD Graphics
Ram: 8 GB
Disk: 250 GB SSD
Sizce hangi Windows daha uygun?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,967
Arkadaşlar Windows 11 Pro kullanıyorum. Ama şöyle bir sorun var. Sistemim çok yeni fakat internet tarayıcılarında ya buga giriyor yada donuyor. Şu an Edge kullanıyorum. Chrome hiç açmıyor forumu. Sizce neden? Bana uygun en performaslı Windows sürümü hangisi?

Sistem:
Bundan beter bilgisayarlar (Conroe'li vs) sistemler bile 11'i rahat kaldırıyor. Sizdeki sadece bir sorun. Sürücüler güncel mi?

Kafamkarmas1k

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

Sistem:
Ssd de sorun olabilir ( SSD kabloları vs veya kendisinde m2 değilse tabi) eğer güncellemeler de vs sorun yoksa veya kurulum da hata.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
1115g4 işlemciye sahip Windows 11 işletim sistemleri için Microsoft'un tespit ettiği veya kullanıcıların raporladığı herhangi bir performans ya da donma vesaire herhangi sorunu şu an bulunmuyor. Bu bağlamda yaşanan sorunun genel olduğunu sanmıyorum.
1) İşletim sisteminiz orijinal mi?
2) Tam olarak Windows 11 sürüm İS Derlemesi nedir? (winver)
3) Çalıştırılan tarayıcılar güncel mi? Tarayıcıları sıfırlamayı deneyin, varsa eklentileri de devre dışı bırakıp test edin.
4) 250 GB disk alanının ne kadarı dolu?
Devamlı disk veya yoğun işlemci kullanımı var mı?

Windows 11 uygun.

突厥汗國

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
Bırakın Bu Windows11 sevdasını Kurun Windows10 Pro devam edin, 2019 da Format attım sene 2022 Stabıl sekılde herseyi ile devam edıyoruz, Windows11 ıcın Suan Halen erken Karar sizin Size uygun sa Windows 8 Kurun Hatta Uzun bir süre ..

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Bırakın Bu Windows11 sevdasını Kurun Windows10 Pro devam edin, 2019 da Format attım sene 2022 Stabıl sekılde herseyi ile devam edıyoruz, Windows11 ıcın Suan Halen erken Karar sizin Size uygun sa Windows 8 Kurun Hatta Uzun bir süre ..
Windows 8 önermek ne kadar saçma...
Vista'dan bile daha sorunlu hantal bir işletim sistemi.Hatta Windows 8,Windows 7'den daha önce kullanımına son verildi.

突厥汗國

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
Windows 8 önermek ne kadar saçma...
Vista'dan bile daha sorunlu hantal bir işletim sistemi.Hatta Windows 8,Windows 7'den daha önce kullanımına son verildi.

Windows Embedded Sürümleri Düşük Sistemler icin Suan en stabil sürümlerdir, Windows 7 eger ki Destek kesılmese idi suan Tavsiye ederdim, Windows 8 Destek kesıldi Lakin Halen bir cok program yüklenebilir durumda, Kıyaslama yaparken bazı seyleri göz önune alın Laf olsun torba dolsun diye post kasmayın.

Windows 7 Xp den gecisi olan bir cok kullanıcı icin amiral gemisi niteliğinde idi, Uzun Tutmalarında ki sebeb o yuzden di, Windows 8x surumlerı Basarısız değil aslında aksıne saglıklı lakin tutulmadi, Windows 10 cıkınca rafa kalktı, Suan ki Windows 11 gelisi gibi :)

ileri ki Surecte b sekılde isleyecek 11 den sonra gelen 11 ıtıcek, Egerki 7,8, destek kesılmese idi Kımse 10 yuklemek zorunda kalmazdi, ama kesılınce ınsanlar Destekli windows lara yöneldi, Hatasız Bugsuz Windows yok, Sorunsuz Yag Gibi Akan Windows Hic Yok :) Sadece sevmedıgınız Linux var :)

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Windows Embedded Sürümleri Düşük Sistemler icin Suan en stabil sürümlerdir, Windows 7 eger ki Destek kesılmese idi suan Tavsiye ederdim, Windows 8 Destek kesıldi Lakin Halen bir cok program yüklenebilir durumda, Kıyaslama yaparken bazı seyleri göz önune alın Laf olsun torba dolsun diye post kasmayın.

Windows 7 Xp den gecisi olan bir cok kullanıcı icin amiral gemisi niteliğinde idi, Uzun Tutmalarında ki sebeb o yuzden di, Windows 8x surumlerı Basarısız değil aslında aksıne saglıklı lakin tutulmadi, Windows 10 cıkınca rafa kalktı, Suan ki Windows 11 gelisi gibi :)

ileri ki Surecte b sekılde isleyecek 11 den sonra gelen 11 ıtıcek, Egerki 7,8, destek kesılmese idi Kımse 10 yuklemek zorunda kalmazdi, ama kesılınce ınsanlar Destekli windows lara yöneldi, Hatasız Bugsuz Windows yok, Sorunsuz Yag Gibi Akan Windows Hic Yok :) Sadece sevmedıgınız Linux var :)
8 iyi bir sürüm değil dostum,8.1 idare edici.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Windows Embedded Sürümleri Düşük Sistemler icin
Konu ufaktan Windows sürümlerinin karşılaştırılmasına doğru kaymış, konunun açılış amacına geri dönüş sağlamak adına yazıyorum.
Windows 8.1 Embedded Industry Pro sürümünü senelerce kullandım. Microsoft Store uygulamalarına ihtiyaç duymayan kullanıcılar (çünkü tam destek yok), eski veya düşük donanımlarda Embedded Sürümleri pek tabii tercih edebilir. Ancak konu sahibinin sistemi Windows 10 ve Windows 11 için yeterli. Windows 11'i övmek veya kötülemek için henüz erken olmakla birlikte mesela Windows Server 2022 LTSC sürümü şu an cidden performanslı, bu bağlamda Windows 11 tabanlı gelecek olan LTSC masaüstü sürümleri daha da iyi olacaktır diye düşünüyorum.
Evet, illa ki son sürüm en iyi olacak diye bir kaide yok, Windows 11 sevdasına düşmek de doğru değil ancak konu sahibinin sistemi on sene önce kullanıma sunulmuş bir sistem kullanacak kadar kötü de değil. Selamlar.

Son düzenleme: