Yardım Sistemim de Oyun Oynarken Yaşadığım Sorunlar

Bu konuyu okuyanlar

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Hocam sizi de konuya davet ediyorum umarım bu sorunu çözebiliriz beraber. Hafta sonu iki gün evde oluyorum sadece oyun oynamak haram oldu resmen.
@met 35

Sistemim de çok garip bir sorun var. Gerekli testleri de yaptım sadece oyun oynarken oluyor bu arada. Tarayıcı açık iken youtube'de video izlerken yada film izlerken kısacası oyun oynamadığım sürece sorun yok isterse 1 hafta açık kalsın sistem hiç bir şey olmuyor. Mesela bir oyun açtım diyelim 10 dakika sonra ( Bu süre değişiklik gösterebiliyor ) birden hoparlörden bitmek bilmeyen bir '' dırrrr '' sesi sürekli çalıyor ve ekran simsiyah kalıyor klavye ve mouse da gidiyor o esnada. Reset atmadığım sürece kalıyor öyle. Reset attıktan sonra yine eskisi gibi açılıyor sistem. O kadar garip bir sorun ki sistem bu sorunu yaptığı zaman o an hangi oyunu oynuyorsam başka zaman yine aynı oyunu oynarken hiç bir sorun yaşamıyorum saatlerce açıp oynadığım bile oldu. Sistemim de 2 adet aynı paketten çıkan dual kit ramlerim var. Ramlerimi memtest haricinde en az 2-3 program ile daha test ettim saatlerce bekledim hiç bir hata yok. Ekran kartımı furmark ile test ettim 1080p'de bir sorun olmadı. OCCT ile ekran kartı Vram'lerini teste soktum yine bir şey olmadı. Harddisk ve SSD durumlarına baktım bad sector yok okuma yazma hızları gayet iyi error falan da yok. HDTune ile test ettim bu arada. Yani aklınıza gelebilecek programlar ile test ettim sistemi test ederken bile oyun oynuyor gibi sisteme yük bindiği halde hiç bir sorun yaşamıyorum. Bu sorunu çözmem de lütfen yardımcı olun sıkıldım artık. İşletim sistemi Windows 10 21H2 bütün güncellemeleri kurulu. CMD üzerinden sfc/ scannow komutlarını da denedim hiç bir hata bulmadı düzeltme de yapmıyor haliyle sorun olmadığı için. Ben işin içinden çıkamadım. Şimdiden teşekkür ederim yardımcı olacak kişilere.

Bu arada tüm bunlara ek olarak ısıları da kontrol ettim oyun oynarken ekran kartım maksimum 60 derece oluyor işlemcim hiç ısınmıyor 30 - 35 derece arası gidip geliyor. Sistemim de ısı sorunu da yok çok şükür.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
E.kartı yapabilir. Furmark da şu videodaki anlatılanlara da bi bak.5 dk dan sonraki sensor konusu.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
E.kartı yapabilir. Furmark da şu videodaki anlatılanlara da bi bak.5 dk dan sonraki sensor konusu.

Bir bakayım videoya.

Ama dediğim gibi sistem günlerce açık kaldı en ufak sorun olmadı. Dün yine bıraktım sistemi Furmark ile test ettim OCCT ile de vramleri teste soktum hiç bir şey yok. Sorun olsa Furmark'ı açar açmaz zaten belli ederdi kendini daha öncesinden deneyimim var çünkü kartta sorun varsa anında patlak veriyordu Furmark açılınca. Valla çözemedim bu sorunu.

Mesela Assassins Creed IV Black Flag oynuyorum geçen gün 4-5 saat aralıksız oynadım en ufak bir sorun yaşamadım. FPS değerleri de sabit 60 FPS ve akıcı. Fakat dün girdim aynı oyuna 10 - 15 dakika sonra dondu kaldı sistem.

Güncelleme olarak yazayım şimdi aklıma geldi de :) Saatlerce PUBG Mobile oynuyorum bunda da sorun yaşamadım hiç.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam baktım da videoda ki kişinin dediği gibi furmark açıp yanında gpu-z açıp değerleri mi incelememi öneriyorsun?

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Evet.