Sistemi yormayan AV önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
427

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
Bak İntel E2200 , 2GB Ram ile kullandığım Av'ler ;
Eset kurdum. PC geç açılmaya başladı , yavaşladı.
Kaspersky kurdum. Gene aynı.
Avast kurdum. Gene aynı :(
Bu yüzden Windows Defender'e devam ?

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Ben kullanmıyorum. Windows defender açık bende. Çok şüphelenirsem KVRT veya Eset Online Scanner kullanıyorum. Antivirüs sistemi yoruyor boşuna. Online KVRT, Eset online scanner gibi virüs tarama programları hem ücretsiz hem de aynı işi görüyorlar.

qqqqqqqqqqq

Doçent
Reaksiyon puanı
876
Bak İntel E2200 , 2GB Ram ile kullandığım Av'ler ;
Eset kurdum. PC geç açılmaya başladı , yavaşladı.
Kaspersky kurdum. Gene aynı.
Avast kurdum. Gene aynı :(
Bu yüzden Windows Defender'e devam ?
Haklısınız hocam. Ben AV kullanmıyorum. Bana kalırsa bilgisayarını doğru kullanmayı bilen bir kişi virüs bulaştırmaz.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Arkadaşlar annemin bilgisayarına sistemi yormayan bir AV kurmak istiyorum 4 GB rami var bilgisayarın önerebileceğiniz sistemi yormayan AV var mı?
Hocam annenizi antivirüsle korumak yerine annenize nasıl virüslerden korunacağını öğretin. "Bana balık verme balık tutmayı öğret." mantığında. Daha yararlı olur bence. Hem bilgisayar yorulmaz/kasmaz hem virüs bulaşmaz.

Reaksiyon puanı
427
Hocam annenizi antivirüsle korumak yerine annenize nasıl virüslerden korunacağını öğretin. "Bana balık verme balık tutmayı öğret." mantığında. Daha yararlı olur bence.
Annem bilgisayarı kullanmıyor :) ben kullanıyorum Windows defender'a gelirsek Windows defenderi güncelleyemiyorum hata kodu alıyorum Windows update'de yapamıyorum çünkü hata kodu alıyorum o sebeple AV kullanmam şart bu bilgisayarda Windows 7 işletim sistemi var bu arada.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Annem bilgisayarı kullanmıyor :) ben kullanıyorum Windows defender'a gelirsek Windows defenderi güncelleyemiyorum hata kodu alıyorum Windows update'de yapamıyorum çünkü hata kodu alıyorum o sebeple AV kullanmam şart bu bilgisayarda Windows 7 işletim sistemi var bu arada.
Hocam Windows Defender büyük ihtimalle Microsoft desteği kestiğinden dolayı güncellenmiyordur. Eğer crack Windows kurduysanız o da sebep olabilir. Madem siz bilgisayarı kullanıyorsunuz virüs indirmeyin bu kadar basit. :) Kaçak oyun sitelerinden, kaçak programlardan, warez sitelerden, bilmediğiniz dosyaları açmaktan kaçınırsanız zaten virüs bulaşma ihtimali yok. (USB ile bulaşanlar hariç) O yüzden kendiniz virüsten korunun, bir şeyin sizi korumasını beklemeyin. Ben eski bilgisayarımda Anti-Virüsü kapatırdım çünkü ihtiyacım yoktu ve yoruyordu. Yeni bilgisayarımın donanımı yeterli olduğundan açık bırakıyorum Windows Defender'i. Hem Windows 7 desteği kesildiğine göre 8.1'e geçmek mantıklı olmaz mı? En azından normal bir Anti-Virüs kullanıyor olursunuz.

colognebar10

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Diğerlerine göre daha hafiftir. Avast daha hafif ama bilgi satıyor şeklinde iddaalar var. Ondan Eset' i önerdim. Eseti kullandım. Sistemi çok yormuyor.

Reaksiyon puanı
427
Hocam Windows Defender büyük ihtimalle Microsoft desteği kestiğinden dolayı güncellenmiyordur. Eğer crack Windows kurduysanız o da sebep olabilir. Madem siz bilgisayarı kullanıyorsunuz virüs indirmeyin bu kadar basit. :) Kaçak oyun sitelerinden, kaçak programlardan, warez sitelerden, bilmediğiniz dosyaları açmaktan kaçınırsanız zaten virüs bulaşma ihtimali yok. (USB ile bulaşanlar hariç) O yüzden kendiniz virüsten korunun, bir şeyin sizi korumasını beklemeyin. Ben eski bilgisayarımda Anti-Virüsü kapatırdım çünkü ihtiyacım yoktu ve yoruyordu. Yeni bilgisayarımın donanımı yeterli olduğundan açık bırakıyorum Windows Defender'i. Hem Windows 7 desteği kesildiğine göre 8.1'e geçmek mantıklı olmaz mı? En azından normal bir Anti-Virüs kullanıyor olursunuz.
Crack Windows değil hocam kaçak programlarda indirmiyorum en son Malwarebytes ile tarattığımda 35 adet virüs çıkmıştı çünkü 9 yıldır bilgisayarda virüs taraması yapılmamıştı :D

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
Hayır. Win7 kullanıyorum. Güncelleme geliyor Windows Defender'e Windows crackli olabilir.

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
Diğerlerine göre daha hafiftir. Avast daha hafif ama bilgi satıyor şeklinde iddaalar var. Ondan Eset' i önerdim. Eseti kullandım. Sistemi çok yormuyor.
Avast sisteme kafayı yediriyor. Deli gibi kaptırıyor. Eset'ten daha çok yoruyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evkur'dan alındı bilgisayar 9 yıl önce crackli olabilir mi gerçekten?
Hocam şunu deneyin ;Windows 10 İşletim Sisteminin Orjinal Olduğunu Nasıl Anlarım?

Syntax.Err

Asistan
Reaksiyon puanı
161
Bence Varsa Win Defender Kullanın Onun Dışındakiler Bence İşe Yaramıyor :/

Reaksiyon puanı
427
Avast sisteme kafayı yediriyor. Deli gibi kaptırıyor. Eset'ten daha çok yoruyor.
Avastı kurduğumda mavi ekran aldım Kaspersky kurdum mavi ekran aldım Eset kurduğumda'da almıştım yanlış hatırlamıyorsam Comodo falan kursam Comodo pek yormuyor diye biliyorum sistemi.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Crack Windows değil hocam kaçak programlarda indirmiyorum en son Malwarebytes ile tarattığımda 35 adet virüs çıkmıştı çünkü 9 yıldır bilgisayarda virüs taraması yapılmamıştı :D
Hocam illa kaçak program olmak zorunda değil. Dediğim gibi USB'ler de böyle bir sonuç doğurabilir. Ayrıca oyunlarda tanışılan kişilerden alınan oyun hileleri vs. özellikle virüs oluyor. Yani güvenli olmayan herhangi bir yazılım indirmişsiniz kısaca ve ya anneniz ve ya kardeşiniz, ağabeyiniz, ablanız vs.

Reaksiyon puanı
427
Hocam illa kaçak program olmak zorunda değil. Dediğim gibi USB'ler de böyle bir sonuç doğurabilir. Ayrıca oyunlarda tanışılan kişilerden alınan oyun hileleri vs. özellikle virüs oluyor. Yani güvenli olmayan herhangi bir yazılım indirmişsiniz kısaca ve ya anneniz ve ya kardeşiniz, ağabeyiniz, ablanız vs.
Hocam temiz şuan bilgisayar şuan için Malwarebytes var ancak deneme sürümü bitime yakın kendi bilgisayarımda zaten Norton kullanıyorum kafam rahat o nedenle peki bilginiz var mı Malwarebytes deneme sürümü bitince ne oluyor hangi özellikler kısıtlanıyor.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Hocam temiz şuan bilgisayar şuan için Malwarebytes var ancak deneme sürümü bitime yakın kendi bilgisayarımda zaten Norton kullanıyorum kafam rahat o nedenle peki bilginiz var mı Malwarebytes deneme sürümü bitince ne oluyor hangi özellikler kısıtlanıyor.
Hocam maalesef bir bilgim yok.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Malwarebytes'ın 14 (on dört) günlük deneme süresi bittiğinde, tüm koruma modülleri devre dışı kalır, FREE sürüme dönüşür. Programı sadece kötü amaçlı yazılım tarama ve temizleme işleminde kullanabilirsin. Şu sayfanın aşağısında FREE vs PREMIUM karşılaştırılması yapılmış, bakabilirsin.