Bu konuyu okuyanlar

anil00707

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, öncelikle Forumda acemiyim yanlışım var ise düzeltin teşekkürler.

Şimdiye kadar 2 kez bilgisayar sahibi oldum birincisi ağabeyimden kalma ikincisi ise satıcının gaming laptop diye verdiği 3.000 TL değerindeki laptop.
Bu iki bilgisayarla hep oyunları low ayarda kasarmı diye oynamaktan çekinmekten sıkıldım o yüzden yüksek bütçeli kasa dizmeye karar verdim
yardımcı olucağınızı düşünüyor ve şimdiden teşekkür ediyorum.

- Kullanım amacım Oyun ve inşallah tutarsa yayın.

Bütçem normalde 10.000 TL idi ama biraz aştım kara cuma günü indirim olur umuduyla bekliyorum. Alışveriş yapacağım siteyi vermeyeceğim
reklam olmazsa cevaplarda belirtirim. Aklımdaki sistemi aşağıda resimlerle belirteceğim.
İsteklerimi belirteyim izninizle.

- Bütçeye monitör dahil ve CURVED Ekran olmasını istiyorum alışılmışlıkların dışına çıkmayı seviyorum diyelim.

- Biraz biraz RGB Düşkünlüğüm var bunu tatmin edecek olursa memnun olurum

- Sistemde sadece SSD olsun istiyorum windowsu oraya at daha iyi olur gibi muhabbetlerle uğraşmak istemem.

- Ve bir diğer isteğim bilgilenmek misal örnek vereyim, RTX 2060s i MSI'dan al çünkü "xxxxxx".
veya bu sisteme bu kasa kötü, bu sisteme bu işlemci olmaz bak bu sistemi değiştirip böyle yaparsan hem uygun hem daha iyi olur gibisinden yardımcı olabilirsiniz,

Değinmediğim bazı noktalar var ama siz benim hangi konuda yardıma ihtiyacım olduğunu anladınız hissediyorum :D Biraz uzattım evet, emir kipi veya zorlu konuştuysam hatam varsa affola cevaplarınızı heyecanla bekliyorum..:innocent:

11.PNG
22.PNG
1573000222335.png

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Monitör harici hoş ama biraz marka takıntım var bu adata sharkoon felan iyimidir sorun yaratırmı ? Pek bilgim yok kusura bakma
Sharkoon Alman markasıdır ve gayet kalitelidir. Benim önerdiğim Samsung monitör ile sizinki arasında tasarımsal çerçeve farkı var onun içinde fazladan 600 TL vermeye değmez bence. Aradaki 3ms farkı fark etmezsiniz bile zaten.