Sistem toplama hakkında

Bu konuyu okuyanlar

yuhaser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus maximus XI Extreme
İ9 9900k
Gigabyte rtx 2080 super gaming oc
G.Skill trident rgb 32gb 3600mhz
H100i rgb platinum soğutma
Hx1200 psu
James donkey 1tb m2
Thermaltake Level 20 gt rgb plus (kasa)

Şimdi bayadır sistem toplamadığım için elime yüzüme bulaştırmadan nerede topalatabilirim veya bu işi hobi için yapan cengaver bir arkadaşla beraber kurabilirim. Yer İstanbul Ümraniye. Önceliğim iyi bir arkadaşın yardımcı olması. Önerilerinizi bekliyorum.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Bu tip makinaları ,profesyonel değilseniz,zaten,kendiniz toplamayın.
Şimdi, neden ,sonuçta,hepsi anakart,işlemci,ram, ana üçlüsü değilmi diyeceksiniz. Makina çok güçlü ve epey pahalıya çıkacak görünüyor. Soğutucu montajı bile dikkat isteyecek.İzmirde olsaydınız ben toplardım.Bu mesaja cevap verebilecek profesyonel bi üye çıkarsa ,uygun olur .

Yok çıkmazsa,bu işi bilen ,çok profesyonel ,hertürlü testi yapan ve satış önce ve sonrası kesinlikle başınızın ağrımıyacağı bi site olan ,inventus' a toplatın derim.

Anakart, max extremeye de gerek yok.Üst kategori ,fakat çok pahalı.. Çok daha hesaplı, Gigabyte aorus elite veya pro da,kalın. Bunlarda , çok,çok güçlü anakartlar,Z390 için.

Powerde, abartıya kaçmış. Yanlış anlamayın,maksadım,fiat/performans ikilisini tutturmanın daha iktisadi ve yararlı olacağını düşünüyorum.

Overclock yapacaksanız, soğutucuyu ,280 mm veya 360 mm radyatörlü yapmakta fayda var,ayrıca.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Aceleniz yoksa, 2-3 ay içerisinde Intel ve AMD'nin yeni işlemcileri tanıtılacak. NVIDIA ve AMD'nin yine yeni ekran kartları da gelecek. Biraz beklemenizi öneririm.

yuhaser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sistem parçaları alındı yani şuan elimde.
Aceleniz yoksa, 2-3 ay içerisinde Intel ve AMD'nin yeni işlemcileri tanıtılacak. NVIDIA ve AMD'nin yine yeni ekran kartları da gelecek. Biraz beklemenizi öneririm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu tip makinaları ,profesyonel değilseniz,zaten,kendiniz toplamayın.
Şimdi, neden ,sonuçta,hepsi anakart,işlemci,ram, ana üçlüsü değilmi diyeceksiniz. Makina çok güçlü ve epey pahalıya çıkacak görünüyor. Soğutucu montajı bile dikkat isteyecek.İzmirde olsaydınız ben toplardım.Bu mesaja cevap verebilecek profesyonel bi üye çıkarsa ,uygun olur .

Yok çıkmazsa,bu işi bilen ,çok profesyonel ,hertürlü testi yapan ve satış önce ve sonrası kesinlikle başınızın ağrımıyacağı bi site olan ,inventus' a toplatın derim.

Anakart, max extremeye de gerek yok.Üst kategori ,fakat çok pahalı.. Çok daha hesaplı, Gigabyte aorus elite veya pro da,kalın. Bunlarda , çok,çok güçlü anakartlar,Z390 için.

Powerde, abartıya kaçmış. Yanlış anlamayın,maksadım,fiat/performans ikilisini tutturmanın daha iktisadi ve yararlı olacağını düşünüyorum.

Overclock yapacaksanız, soğutucuyu ,280 mm veya 360 mm radyatörlü yapmakta fayda var,ayrıca.

Sistem şuan hazır :)

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Istanbulda olsam gelirdim ama anadoludayım maalesef . Bir bilgisayarcıya görür yspacak bir şey yok.

yuhaser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarcı dediğin kişiler kadar becerim var ama kendime güvenemedim. Daha çok spesifik yer yada dediğim gibi bu işi iyi bilen cengaver bir arkadaş lazım.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Bu bütçeye göre sistem dengesiz olmuş bence bu bütçeye x570 pcie 4.0 sistem toplanır 4k seviyesini dolu dolu yaşanabilir SSD yönünden uçuk seviyede performans alınabilirdi PSU ise çok fazla olmuş 800 900tl'ye 850w FSP hydro G serisi PSU alınır ondan daha kaliteli güç alınabilirdi ve SSD hiç olmamış birde İstanbul'da oturuyorsunuz sonuçta profesyonel yerlere götürüp yaptırabilirsiniz.

yuhaser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu bütçeye göre sistem dengesiz olmuş bence bu bütçeye x570 pcie 4.0 sistem toplanır 4k seviyesini dolu dolu yaşanabilir SSD yönünden uçuk seviyede performans alınabilirdi PSU ise çok fazla olmuş 800 900tl'ye 850w FSP hydro G serisi PSU alınır ondan daha kaliteli güç alınabilirdi ve SSD hiç olmamış birde İstanbul'da oturuyorsunuz sonuçta profesyonel yerlere götürüp yaptırabilirsiniz.
Ben sistemim nasıl diye bir soru sormadım. Bildiğin spesifik yer varsa söyleyebilir misin. İstanbul koca yer.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Madem almışsınız ,güle güle kullanın.
Sıvı soğutma biraz uğraştırır.Kendiniz toplayın bence. An akartın anlamadığınız soket girişi olursa uğraşmayın. 24 Pin ve cpu besleme soketlerini taktınızmı ,zaten makina açar. Kasa ön jack girişlerini, kitapçığından zamanla bakarak takarsınız.
Takılan bi yer olursa bi,ze sorun.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Pc toplama videolarını technopat ya da donanımarşivinden izleyerek kurabilirsiniz.

Bu arada toplanabilecek en pahallı parçalar desem yeridir yani :) iade edebilirseniz 10. nesil intel ya da 4. nesil ryzen ile daha iyi bir pc alınabilirdi bari SSD'yi james donkey almasaydınız.:) Nvıdıa 3000 serisi geldiğinde yükseltme yapacak iseniz ayrı.