Sistem Karşılaştırma ve Tavsiye

Bu konuyu okuyanlar

papilioned

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Sevgili arkadaşlar merhaba, öncelikle bir süredir birçok konu açıyorum, fiyat değişkenlikleri ve kararsızlık gibi etkenler dolayısı ile anlayış gösteren ve geri dönüş sağlayanlara teşekkür ederim.

Oyun odaklı sistem toplama gayreti içerisindeyim ancak hala harekete geçemedim, birçok kararsızlık sebebiyle,siz değerli arkadaşlara danışmak istiyorum.

Bütçe 8.5-9K (monitör hariç)

Yanıtlamanızı rica ettiğim bazı sorular olacak, yardım ve önerilerinizi bekliyorum.

*Belirttiğim sistemler arasında önerdiğiniz hangileri olur ? Kasa hava akışları,ekran kartı soğutma becerileri, psu gibi etkenlerin uyumunu da göz önüne alarak değerlendirebilir misiniz?
*Benzer veya bütçeyi küçülterek sistem toplayabilir misiniz ?
*Gamegaraj /Gaminggen / Teknobiyotik gibi hazır sistem sunan firmalara ne kadar güvenilir, hazır sistemlerin içine muhakkak kaliteden ödün vererek sorunlu parçalar ekliyorlar stok eritmek adına, bunları tercih etmek mantıklı olur mu?
*İnventus sunduğu hazır sistemlerde, parça parça kutu göndermiyor, bu ciddi bir sorun teşkil eder mi ?
*Son olarak ise yeni ekran kartı serileri,işlemciler çıkıyor çıkacak,Kasım ayına da girmek üzereyiz,bunlar arzu ettiğim (2060 veya 2060S) parçaların daha makul fiyata gelmesine olanak sağlar mı ? Her ne kadar dolar artmaya devam edecek gibi dursa da mantıklı olan bir an önce almak mı olur ?

1.Sistem / Elrean Jugularis
İşlemci : AMD Ryzen 5 3600
Anakart : Asus TUF B450-Pro
Ekran Kartı : Asus RTX 2060 Super Dual
RAM : Adata (2x8) 3200 MHz
SSD : Kingston A2000 250GB M2
Güç kaynağı : FSP 700W 80+
Kasa : Asus TUF Gaming GT301

Toplam fiyat : 9156 TL

2.Sistem Elrean Parva
Anakart : Asus Prime B450M-K
Ekran Kartı : Asus RTX 2060 Super Dual
RAM : Adata (2x8) 3200 MHz
Güç kaynağı : FSP 700W 80+
Kasa : Vento Neptune 3 Adet ARGB

Toplam fiyat : 8500 TL

3.Sistem
Sinerji / Kişisel Toplama
Anakart : Gigabyte B450M S2H
Ekran Kartı : Palit GeForce RTX 2060 Super Dual
RAM : Corsair Vengeance (2x8) 3200 MHz
SSD : XPG SX8200 256 GB M2
Güç kaynağı : Sharkoon SHP 650V2 650W 80+
Kasa : Ranker Virgo RGB Tempered Glass Mid Tower

Toplam fiyat : 9300 TL

4.Sistem
İncehesap / Kişisel Toplama
İşlemci : AMD Ryzen 7 2700X
Anakart : Gigabyte B450M S2H
Ekran Kartı : MSI GeForce RTX 2060 Super Ventus
RAM : HyperX Fury (2x8) 3200 MHz
Güç kaynağı : Sharkoon SHP650 V2 650W 80+
Kasa : Zalman S3 Mid Tower

Toplam fiyat 9460 TL

Sevgiler,iyi forumlar.

gamercat

Finest Сasual Dating - Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
282
ben 2. sistem derim

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
İçlerinde en iyisi 1. sistem kardeşim. Gönül isterdi b550 anakart olsun ama b450 olsa da en iyi anakart 1. sistemde, güç kaynağı da öyle kasa da öyle. Diğerlerine göre daha iyi parçalar mevcut o yüzden. Elle daha iyi toplayabilir miyim diye baktım ama 2060 super olunca toplanmıyor daha çok tutuyor :)

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
En iyi 1.ci sistem öbürlerinden daha iyi daha iyi performans verir.

papilioned

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
İçlerinde en iyisi 1. sistem kardeşim. Gönül isterdi b550 anakart olsun ama b450 olsa da en iyi anakart 1. sistemde, güç kaynağı da öyle kasa da öyle. Diğerlerine göre daha iyi parçalar mevcut o yüzden. Elle daha iyi toplayabilir miyim diye baktım ama 2060 super olunca toplanmıyor daha çok tutuyor :)
Geri dönüş için teşekkür ediyorum öncelikle, ben de öyle düşünüyorum aslında tek tereddüt İnventus firmasının hazır sistemlerde bileşenlerin kutularını göndermemesi sadece fatura ile gönderiyor bildiğim kadarıyla, bu ciddi bir sorun teşkil eder mi, deneyim sahibi misiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

En iyi 1.ci sistem öbürlerinden daha iyi daha iyi performans verir.
Geri dönüş için teşekkür ederim, diğer sorduklarım hakkındaki düşüncelerinizi de paylaşırsanız minnettar olurum.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
5700xt R5 3600 kombosuyla bir sistem toplanabilir bu fiyata diye düşünüyorum bir araştırın isterseniz.

papilioned

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
5700xt R5 3600 kombosuyla bir sistem toplanabilir bu fiyata diye düşünüyorum bir araştırın isterseniz.
Geri dönüşün ve sabrın için teşekkürler, bunu taraflı olmaktan dolayı değil yalnızca kişisel tercih dolayısıyla söylüyorum, ekran kartında AMD son tercihim ? diğer sorularım hakkında değerli görüşlerini paylaşırsan çok minnettar olurum ??

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Kesinlikle 1. sistem.
Kişisel toplamalardaki kasa ve güç kaynaklarını da tavsiye etmem.
PSU'da minimum high power veye FSP almalısınız.

papilioned

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Kesinlikle 1. sistem.
Kişisel toplamalardaki kasa ve güç kaynaklarını da tavsiye etmem.
PSU'da minimum high power veye FSP almalısınız.
Sağolasın, diğer arkadaşlara da aynı şeyi söyledim, ben de aynı fikirdeyim tek tereddütüm, firmanın hazır sistemlerde ürünlerin kutularını göndermemesi, bu biraz düşündürüyor, haricinde evet kaliteli parçalar bir arada ve 2060S için şuanki kurda olabilecek iyi sistemlerden biri olduğunu düşünüyorum.

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Sağolasın, diğer arkadaşlara da aynı şeyi söyledim, ben de aynı fikirdeyim tek tereddütüm, firmanın hazır sistemlerde ürünlerin kutularını göndermemesi, bu biraz düşündürüyor, haricinde evet kaliteli parçalar bir arada ve 2060S için şuanki kurda olabilecek iyi sistemlerden biri olduğunu düşünüyorum.
Kutu göndermiyorlarsa garantiyi nasıl yapıyorlar bildiğim kadarıyla ürünü kutusuyla istiyor heryer ama inventustan hiç alış veriş yapmadım orda sistem değişikse bilmiyorum açıkçası :s Garanti sorun olmayacaksa çok önemli değil bana kalırsa..

papilioned

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Kutu göndermiyorlarsa garantiyi nasıl yapıyorlar bildiğim kadarıyla ürünü kutusuyla istiyor heryer ama inventustan hiç alış veriş yapmadım orda sistem değişikse bilmiyorum açıkçası :s Garanti sorun olmayacaksa çok önemli değil bana kalırsa..
Benimde bir alışverişim olmadı oradan o yüzden ikilemde kaldım, teşekkürler yorumun için ??

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Her türlü 1.sistem önde ve daha iyi.Onu seçmeniz mantıklı olur bence.

Ama o fiyatlara RX5700XT'li bilgisayar da var.
Alttaki şeyleri seçerseniz şu linkteki UNLOST ECO v2 - inventus o da iyi bir bilgisayar olur.
1604006312085.png

papilioned

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Her türlü 1.sistem önde ve daha iyi.Onu seçmeniz mantıklı olur bence.

Ama o fiyatlara RX5700XT'li bilgisayar da var.
Alttaki şeyleri seçerseniz şu linkteki UNLOST ECO v2 - inventus o da iyi bir bilgisayar olur.
Ekli dosyayı görüntüle 121912
Evet biliyorum bakmıştım, özellikle kasa ve psu epey iyi oluyor, diğer bileşenler aynı kalitede, yalnızca ekran kartı kısmında ilk tercihim Nvidia’dan yana, taraf tutmaktan değil tercih yalnızca ? İnventus konusunda ürün kutularının gönderilmemesi hususundaki değerli görüşünüzü rica edebilirim, teşekkürler ??

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Evet biliyorum bakmıştım, özellikle kasa ve psu epey iyi oluyor, diğer bileşenler aynı kalitede, yalnızca ekran kartı kısmında ilk tercihim Nvidia’dan yana, taraf tutmaktan değil tercih yalnızca ? İnventus konusunda ürün kutularının gönderilmemesi hususundaki değerli görüşünüzü rica edebilirim, teşekkürler ??
Yani güvenilir bir yerdir İnventus ama bende alışveriş yapmadım hiç oradan.Ama sıkıntı çıkacağını zannetmem.

SirSinner

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Dostum zamanla arttıracağım, bütçe içerisinde şimdilik ancak o uygun oluyor.
psudan ve diğer parçalarda küçük bir kısma yaparsan senin için daha iyi olur ilerleyen zamanlarda sana daha pahalıya patlar malum ülkenin durumu belli

papilioned

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
psudan ve diğer parçalarda küçük bir kısma yaparsan senin için daha iyi olur ilerleyen zamanlarda sana daha pahalıya patlar malum ülkenin durumu belli
Tabi haklısın ama yine ilerleyen zamanda indirimden vs Samsung evo indirimden kovalanır, şimdilik ana parçaların kalitesi önemli kalıyor