Sırp-yahudi

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Annesi Sırp babası yahudi olan çocuk eve gelir:
“Anne ben Sırp mıyım, yahudi mi?”
Anne: “Sırpsın!”
Baba: “Yahudisin!”
Anne: “N'oldu niye sordun?”
Çocuk: “Bir arkadaşım bisikletimi almak istiyor da...
Satayım mı, öldüreyim mi karar veremedim!..”

che_21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Neresi komik anlayamadım? Ermeni tohumu yada ermeni çocuğu gibi bir küfürlerimiz olsada bir ırkı tümüyle suçlayıp böyle saçma fıkralara konu etmek doğru değil gibi?

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Neresi komik anlayamadım? Ermeni tohumu yada ermeni çocuğu gibi bir küfürlerimiz olsada bir ırkı tümüyle suçlayıp böyle saçma fıkralara konu etmek doğru değil gibi?

Biz Türk toplumu çok unutkanız...
Haddinden fazla unutkanız...

Tamam düşman olmayalım
Ancak Mizah yolu ile de olsa muhatabımız olan diğer milletlerin temel özelliklerini de her zaman akıllarımızda tutalım...

İyi günümüzde güçlü olduğumuzda bize iyi görünen milletlerin
Kara günümüzde nasıl milletler olabileceğini her zaman bilelim...

Sen bu gün Ermeni Soykırımı diye bir şey yok diyorsun
elin Ermenisi tüm dünyada yıllardır bu tip propagandalar ile Türk Halkının dünya üzerindeki İmajını oluşturuyor...

Savaş dediğin şey her zaman topla tüfekle yapılmaz...

che_21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tabiki siyasi oalrak tartışırsın doğruyu bulmaya çalışırsın? Fakat bu devlet işlerini siz daha doğmamış çocuklara konu ederseniz iş değişir... Tarihi gerçekler bu fıkralarla yaşatılmaz, bu sadece ezberci bir devlet düşmanlığı yaratır...

cengaver51

Dekan
Reaksiyon puanı
169

Tamam düşman olmayalım
Ancak Mizah yolu ile de olsa muhatabımız olan diğer milletlerin temel özelliklerini de her zaman akıllarımızda tutalım...

elin Ermenisi tüm dünyada yıllardır bu tip propagandalar ile Türk Halkının dünya üzerindeki İmajını oluşturuyor...

çok haklısın çok unutkanız bize yapılanları hep unutmuşuz

yavuz_4106

Dekan
Reaksiyon puanı
51
Bu tür fıkraları çok severim...Kimin ne olduğunu unutmuyoruz...

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
sana karşı bu ezberci düşmanlık dünyanın her yerinde yıllardır yapılıyor...

Bir örnek vereyim...

ABD de 1915 ten kısa bir süre sonra başlayan ve hala günümüzde de devam eden bir uygulama var...

Ermeniler 24 Nisan günü biri kız biri erkek iki tane küçük şirin çocuğun ellerine karanfil ve rozet verirler...

Bu çocuklar ABD de kapı kapı dolaşır, Her eve birer karanfil ve rozet verirler... Bu gün bizim acılı günümüz, şu tarihte bizim halkımıza soykırım yapıldı, bu gün bizim acımızı bizimle birlikte paylaşır mısınız diyerek...

Düşünün ABD de neredeyse 1 asıra yaklaşan bir süredir böyle bir gelenek var...
Her 24 Nisan da kapınızı iki çocuk çalıyor, Size bir karanfil ve rozet takdim edip acılarını paylaşmanızı istiyor...

Şimdi düşünün bu gün ABD de kongresindeki parlementerler, ABD başkanları, bürokratları hepsi çocukluklarından bu yana bu propaganda ile büyüdüler...

Onlar Tarih Kitaplarında Gerçekleri okusalar dahi İnsani olarak neye inanırlar?
Bilinçaltına yerleşmiş olan Soykırım Propagandasına mı?

Yoksa soğuk kitaplarda yazan tarihi gerçeklere mi?

Ya da sadece 24 Nisan yaklaşırken gelen ve Soykırım yoktur diyen Türk yetkililere mi?

Bu gün OBAMA Soykırım kelimesini Siyasi nedenler yüzünden kullanmıyor, ancak böyle bir şeyin varlığına inandığını söylüyor... Onun elindeki belgeler bilgiler kimde var? Gerçekleri bilmiyor olabilir mi? Ancak çocukluğundan beri kendisinin bilincine uygulanmış propaganda daha ağır basıyor...

Eğer bu ezberci propaganda bir şekilde dışarıda Türk Halkı için uygulanıyor ise
Türk halkı da diğer milletler için bunu uygulamalı ve uygulamaktan çekinmemelidir...

Bu Kılıçla savaşan bir ordunun Silahın icadına rağmen Silah la savaşmak mertliğe sığmaz diyerek Kılıçla savaşmaya diretmesine benzer...

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63

sizin gibile yüzünden artık Türk olduğumuzu bile söyleyemez hale geldik Türk'üm demek faşist demekle aynı kefeye kondu sizin gibiler yüzünden saçma fıkraymış bu fıkra saçmaysa sen ne yahudileri taniyorsun nede sırpları tanımaman normal tabi sen ne boşnaksın ve abhaz

ali5800

Asistan
Reaksiyon puanı
1
:yes::yes::yes::yes:
aynen katılıyorum unutmak hiç te iyi değil!

Tamam düşman olmayalım

che_21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
sizin gibile yüzünden artık Türk olduğumuzu bile söyleyemez hale geldik Türk'üm demek faşist demekle aynı kefeye kondu sizin gibiler yüzünden saçma fıkraymış bu fıkra saçmaysa sen ne yahudileri taniyorsun nede sırpları tanımaman normal tabi sen ne boşnaksın ve abhaz

Kardeşim Türk'lüğü bana anlatma, sizin gibi diyerek sen bir ayrım koydun bile... Yani bu da bir nevi faşistlik oluyor :)... Bende biliyorum herhalde ermenilerin yaptıklarını amerikanın nasıl bir bilinç altı ortam yarattığını... Fakat sorun kimin tarihte ne suç işlediği, ve bunu nasıl dünyaya sunduğu değil ki?

Sorun çözümsüzlüğün ve düşmanlığın sürmesine sebebiyet verecek İKİ YANLI provakelerdir... Neyse siyasi olaylara girmeyelim :)))

Bende bir fıkra yazayım...

"..birgün küçük bir çocuk yolda oynarken ordan bir polisin ilgisini çeker ve çocuğa sorar"ne yapıyorsun ufaklık"..çocukta "polis yapıyorum"der..polisin hoşuna gider ve sorar"anlat bakalım nasıl yapıyosun polisi".cocuk cevap verir "çamur alıyorum su ve bok katıyorum polis oluyor "der..bunu duyan polis çocuğu bir güzel döver..ertesi gün polis yine çocuğa rastlar ve bakar çocuk yine bişeyler yapıyo.."ne yapıyosun sen burda" diye sert bir şekilde sorar polis..çocukta"polis yapıyorum "der..polis yine sorar "anlat bakiim nasıl yapıyosun "cocuk aynı cveabı verir"çamur alıyorum su ve bok katıyorum polis oluyor" der ve yine güzel bir dayak yer...ertesi gün yine herşey aynı polis bir hışımla gelir ve "sen akıllanmicakmısın yine mi polis yapıyosun"der...çocuk busefer hayır "asker yapıyorum der.."polisin ilgisini ceker.."anlat bakalım askeri nasıl yapıyosun"çocuk başlar"çamur ve su'yu karıstırıyorum asker oluyor der",polis merakla "ee buna niye bok katmıyosun "der...çocuk cevap verir "bok katınca polis oluyor"...

ERL

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Allah Polislerimizden razı olsun.

gezegen

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Tabiki siyasi oalrak tartışırsın doğruyu bulmaya çalışırsın? Fakat bu devlet işlerini siz daha doğmamış çocuklara konu ederseniz iş değişir... Tarihi gerçekler bu fıkralarla yaşatılmaz, bu sadece ezberci bir devlet düşmanlığı yaratır...

olurmu hiç şaptan şeker neslini s... nesline çeker

Atasözüdür atalarımız söylemişse kesinlikle dogrudur

yaseta

Profesör
Reaksiyon puanı
63
hakaret ederek kım nereye varmıs kı burada varılacak.

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
ince ve ağır bir espri..haksız da değil

karcx

Profesör
Reaksiyon puanı
39
Anne: Hemen öldür?
Baba:Önce sat;
para kazan; sonra bir başkasına öldürt?
:D:D:D
Süper....
Geçmişi asla unutma!!!Her zaman tetikte ol!!!
Su uyur düşman uyumaz...

redirect

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Anne: Hemen öldür?
Baba:Önce sat;
para kazan; sonra bir başkasına öldürt?
:D:D:D
Süper....
Geçmişi asla unutma!!!Her zaman tetikte ol!!!
Su uyur düşman uyumaz...

haha sevdim yorumunu.

Burda polyanalık yapıpda onun bunun insanını mağdur göstermeyin. Espiri çok hoşuma gitti. Bir daha olsa bir daha hoşuma gider.