Şirket içi Akıllı Tv

Bu konuyu okuyanlar

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar,

Şirketimizin şöyle bir planı var;

Gelen müşterilere büyük bir tv ekranı ile şirket içi sunumların olduğu veya şirketle alakalı o anki durumu word, jpeg olarak gösterebilmek istiyorlar.

Şimdi bu sistemi nasıl yapabilirim ve nasıl bir televizyona ihtiyaç vardır?
Acaba diyorum stream üzerinden mi dosya paylaşım yapsam? Ya da bunun programı var mıdır?

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
USB girişli TV'ler var. İçeriği önce fotoğraflara ve PhotoShow gibi uygulamalar ile gerekirse ses ekleyerek video haline dönüştürün ve USB girişten çalıştırın. PDF, DOC, PPT gibi dökümanların tüm sayfalarını fotoğrafa dönüştüren uygulamalar mevcut.
İhtiyacınız olan bir USB girişli uygun boyutlarda LCD, USB disk ve PC'de hazırlamak.
MKV, DIVX gibi az yer kapyalan formatları oynatan LCD TV seçmenizde fayda var.
Yada ağdan stream şeklinde yayın yapılırsa ve TV bunu alırsa daha zahmetsiz bir çözüm olabilir.

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
@IuTKuI

neden projeksiyon düşünmüyorsunuz?

Projeksiyon düşünmüyorlar çünkü, şirket girişinde tavana asılı bir şekilde duran bir projeksiyon kötü durur sanırım.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

USB girişli TV'ler var. İçeriği önce fotoğraflara ve PhotoShow gibi uygulamalar ile gerekirse ses ekleyerek video haline dönüştürün ve USB girişten çalıştırın. PDF, DOC, PPT gibi dökümanların tüm sayfalarını fotoğrafa dönüştüren uygulamalar mevcut.
İhtiyacınız olan bir USB girişli uygun boyutlarda LCD, USB disk ve PC'de hazırlamak.
MKV, DIVX gibi az yer kapyalan formatları oynatan LCD TV seçmenizde fayda var.
Yada ağdan stream şeklinde yayın yapılırsa ve TV bunu alırsa daha zahmetsiz bir çözüm olabilir.

Bu stream yayınını akıllı tv ler yapabiliyor değil mi?
Ya da stream özelliği var deyip alabileceğimiz tv bulabilir miyim?
Boyut çünkü girişte duvara asılı duracağından yaklaşık olarak 50-52" boyutlarında olacaktır.
Şirketin istediği orada gerek şirket içi tanıtımların olabileceği ppt ler yada eğitim odasında yada toplantı odasında yapılan herhangi bir işin orada yazılı olarak durabilmesi de olacaktır.
USB li tvler bulması kolay tabi ki. Ama işlerin usb değil de anlık olarak da yapabileceğimiz bir sistem için ne önerirsin? Stream düşünüyordum.

http://www.ispot.com.tr/ sitesini bir inceleyin istiyosanız

Şimdi kendileriyle görüşmek için mail gönderdim site için teşekkür ederim .

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Projeksiyon düşünmüyorlar çünkü, şirket girişinde tavana asılı bir şekilde duran bir projeksiyon kötü durur sanırım.

Bu stream yayınını akıllı tv ler yapabiliyor değil mi?
Ya da stream özelliği var deyip alabileceğimiz tv bulabilir miyim?
Boyut çünkü girişte duvara asılı duracağından yaklaşık olarak 50-52" boyutlarında olacaktır.
Şirketin istediği orada gerek şirket içi tanıtımların olabileceği ppt ler yada eğitim odasında yada toplantı odasında yapılan herhangi bir işin orada yazılı olarak durabilmesi de olacaktır.
USB li tvler bulması kolay tabi ki. Ama işlerin usb değil de anlık olarak da yapabileceğimiz bir sistem için ne önerirsin? Stream düşünüyordum.

Şimdi kendileriyle görüşmek için mail gönderdim site için teşekkür ederim .

Stream destekleyen LCD TV ne var bilmiyorum. Hatta olup olmadığını bilmiyorum. İlişkiyi IPTV destekli uydu alıcılarla kurdum. Bilgisayardan VLC Player ile ağa yayın yapabiliyorsun. IPTV destekli uydu alıcı sayesinde TV'de izleyebiliyorsun. Ancak sadece ağdan TV stream yayını alır mı bilmiyorum. Eğer olursa TV yayını gibi birden fazla ekranda aynı görüntü aynı anda yayınlanabilir. *** Düzenleme: Az araştırmayla Streaming TV, Stream Media vs. çıkıyor. Ancak PPT sunumları nasıl yayınlanır bir fikrim yok.

Bir öneri daha. Bir adet RaspberryPi benzeri cihazı TV'ye ve ağa bağlarsın. Klavye mouse gerek yok. TeamViewer ile ağdan ulaş. Bu cihazlar sonuçta sonuçta bir Linux PC olduğu için sınır yok. Ubuntu veya başka bir linuxu kurar PowerPoint, Döküman, Video, Slayt, Foto, PDF her türlü içeriği alternatif bir çok yazılım bile sunumlarsın. Masandan kalkmadan PC başından hatta TeamViewer yüklü Android, iOS, Linux, Windows, OSX, telefon, tablet, PC her türlü ortamdan cihaza bağlanır ve yönetebilirsin. Bir PC'yi sürekli işgal etme gibi bir durumda olmaz.
Uygun bir LCD ve RaspberyPi benzeri cihaz bu işi görür düşüncesindeyim.

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=39332]engerex[/MENTION] bu Raspberry Pi ilk kez duyuyorum ama biraz araştırdım da kullanışlı görünüyor.
En iyisi ben bu cihazı satın almasını yapıp test aşamasına girişeyim. Merak ettim kullanımı nasıl oluyor neolabilir. Çünkü forum sitesinde gördüğüm kadarıyla "Herşey" yapılabilir diyorlar :)))