Siri Bozuldu !?

Bu konuyu okuyanlar

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Evet doğru duydunuz, Siri bozuldu.

IOS 14.4 güncellemesinden sonra böyle oldu tahminimce.

Olay şu:
Bildiğin üzere iPhone cihazlarda “Hey Siri” özelliği mevcut.
Ekli dosyayı görüntüle 140208
80854626-456A-4E47-9A37-B12B902B01F4.jpeg

Bu özellik açılınca telefon kapalı da olsa “Hey Siri“ dediğinizde siri açılıyor ve komut bekliyor.

Bu güncellemeden sonra dün oldu her şey.
”Hey Siri” dedim ve siri açılıp saçma sapan bir şeyler dedi.

Hatta sizin için video yükledim işte bunları diyor.
Sonra biraz düşündüm neden böyle oldu diye.

Hey Siri yi kapattım açtım. Siriyi kapattım açtım. Telefonu kapattım açtım. Çözüm yok.
DFU Mod ile sıfırlayacaktım ancak arkadaşımda da olunca genel bir sorun diye düşündüm.

Geçenlerde Word dosyaları indirmiştim ondan mı diye düşünürken arkadaşıma danıştım.

İkimiz de aynı telefon ve aynı sürümü kullanıyoruz ve aynı sorun onda da var.

Bu sorunun ne olduğunu bilmiyorum açıkçası. Yeni güncelleme ile düzeltilir muhtemelen.

Bu haberin kaynağı benim :D

IOS 14.4 kullananlar bir deneyebilir mi böyle bir sorun var mı diye?

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
İşte Android kullansan böyle olmazdı.?????
Evet doğru duydunuz, Siri bozuldu.

IOS 14.4 güncellemesinden sonra böyle oldu tahminimce.

Olay şu:
Bildiğin üzere iPhone cihazlarda “Hey Siri” özelliği mevcut.
Ekli dosyayı görüntüle 140208Ekli dosyayı görüntüle 140209
Bu özellik açılınca telefon kapalı da olsa “Hey Siri“ dediğinizde siri açılıyor ve komut bekliyor.

Bu güncellemeden sonra dün oldu her şey.
”Hey Siri” dedim ve siri açılıp saçma sapan bir şeyler dedi.

Hatta sizin için video yükledim işte bunları diyor.
Sonra biraz düşündüm neden böyle oldu diye.

Hey Siri yi kapattım açtım. Siriyi kapattım açtım. Telefonu kapattım açtım. Çözüm yok.
DFU Mod ile sıfırlayacaktım ancak arkadaşımda da olunca genel bir sorun diye düşündüm.

Geçenlerde Word dosyaları indirmiştim ondan mı diye düşünürken arkadaşıma danıştım.

İkimiz de aynı telefon ve aynı sürümü kullanıyoruz ve aynı sorun onda da var.

Bu sorunun ne olduğunu bilmiyorum açıkçası. Yeni güncelleme ile düzeltilir muhtemelen.

Bu haberin kaynağı benim :D

IOS 14.4 kullananlar bir deneyebilir mi böyle bir sorun var mı diye?

Son düzenleme:

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
İşte Android kullansan böyle olmazdı.
Yerin burası değil, fanboyların yeri hadi naş. Androidde bundan çok daha fazla problem yaşanıyor. Bak şu işe Iphone'lerde Google Asistan hata vermiyormuş... Yaptığın bu.

Reaksiyon puanı
6,381
Al kırdın kırdın...
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşte Android kullansan böyle olmazdı.
?

Olmazdı? İnanılmaz ötesi kaliteli muhteşem bixby mi bu sorunu yaşatmazdı? Çoğu zaman dediğimi tekrarlatan Google asistan mı?

Deneyimle mi konuştunuz, yani gerçekten kullanarak yaşamadınız mı yoksa salladınız mı?

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Al kırdın kırdın...

?

Olmazdı? İnanılmaz ötesi kaliteli muhteşem bixby mi bu sorunu yaşatmazdı? Çoğu zaman dediğimi tekrarlatan Google asistan mı?

Deneyimle mi konuştunuz, yani gerçekten kullanarak yaşamadınız mı yoksa salladınız mı?
Deneyimle konuştum?

Olmazdı ama neden? Google Asistan Siri'nin yanında yeni doğmuş bebek gibi kaldığı için olmazdı. Marka kötülemekten vazgeçmenizi öneririm, objektif olun.
Ben marka kötülemedim ki sadece Android'de bu tarz bir hatanın olmadığını söyledim Sayım Moderatör. :D

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
iTunes ile yedekle, sonra fabrika ayarlarına döndür.
Yedeği geri yükle, yada yükleme.

Düzelir bekli.

Olmazsa Google Asistan ile devam edebilirsin. Potansiyeli Siri'den daha yüksek.
Siriden memnunum aslında. Güncellemeyi mi beklesem bilemedim. Zaten aklımda sıfırlamak vardı öyle yapayım bir ara.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Siriden memnunum aslında. Güncellemeyi mi beklesem bilemedim. Zaten aklımda sıfırlamak vardı öyle yapayım bir ara.
iTunes, fabrika ayarlarına döndürünce, en son iOS'u indiriyor ya cihazına göre, senin yedeklerin güncellenmiş iOS'un üstüne tekrar yazılacak.

Belki düzelir.

Reaksiyon puanı
8,008
14.4 yüklü 11 Pro , Xr ve SE 2020'de yaşamadım bu sorunu. Genel bir sorun olacağını sanmıyorum. Büyük ihtimalle cihazınızdan kaynaklı yazılımsal bir hata oluşmuştur. Yakın zamanda 14.5 güncellemesi yayımlanacak iTunes üzerinden onu kurun sorununuz çözülür.

Şimdi sıfırlamayın bence 14.5 gelene kadar bekleyip öyle iTunes üzerinden sıfırlayın.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
14.4 yüklü 11 Pro , Xr ve SE 2020'de yaşamadım bu sorunu. Genel bir sorun olacağını sanmıyorum. Büyük ihtimalle cihazınızdan kaynaklı yazılımsal bir hata oluşmuştur. Yakın zamanda 14.5 güncellemesi yayımlanacak iTunes üzerinden onu kurun sorununuz çözülür.

Şimdi sıfırlamayın bence 14.5 gelene kadar bekleyip öyle iTunes üzerinden sıfırlayın.
Tamamdır o zaman güncellemeyi bekleyeyim, teşekkür ederim :)

Reaksiyon puanı
6,381
Aslında espriyle karışık bir mesaj atmıştım ama herkes fazla ciddiye aldı :D, konuda kavga etmeyek sonra Ban gelir ?
Sizin daha önce bir sürü mesajınız yazıyor farklı konularda. Burada şaka yapmadığınız aşırı gerçek bir şey.

Hiç bir normal insan, olan bir sıkıntıyı yokmuş gibi yazmaz. Tarafsız olan bir insan böyle bir şey yapmaz. Moderatöre de iyi kıvırmaya çalışmışsınız. Lütfen, karşınızdakini cahil yerine koymayın.

Çözüm önerisi olan var mıdır?
Bu sorunu ilk kez sizde gördüm. Çok büyük ihtimalle cihazınızdan kaynaklı bir yazılım hatası. Yakında 14.5 gelecek onu güncelleyin düzelecektir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Şu sanal asistanlara bir türlü ilgi duyamadım. Her(aşk) filmindeki gibi bir şey yaparlarsa çok iyi olur aslında. O zaman satın alıp kullanabilirim. Filmi tekrar izleyesim geldi.
Konudan çıkıp gitmişim ben yaw ??
Kronik sorunlu gibi geldi hacım sonraki güncellemeyi bekle sonra sıfırlama yapar kullanmaya devam edersin ?????