Sinofsky, Windows 8'i Anlattı

Akhun Aktosun

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Microsoft'un Windows ekibinin başında bulunan Steven Sinofsky, Windows 8'e giden yolda bazı açıklamalar yaptı.

Microsoft, Windows 7 piyasaya çıktığından beri boş durmuyor. Windows 8 ile ilgili çalışmalarına yoğunlaşan Windows ekibi, yeni işletim sisteminin sadece altyapı değişikliklerinden ibaret olmayacağını halihazırda açıklamıştı.

Windows ekibinin başındaki isim olan Steven Sinofsky, yaptığı açıklamada Windows 8'i bir film serisinin son filmine benzetti ve şunları söyledi:

"Nasıl ki bir film çok tutulduğunda ve en başından beri seri olarak çekilmeye karar verildiğinde, yeni film için ekip, daha istekli ve gayretli oluyorsa, biz de aynı şekilde Windows 8 için aynı gayretle çalışıyoruz. Devam filminin iyi ya da kötü olup olmadığına ise yine izleyici karar veriyor. Biz de Windows 8 piyasaya çıktığında kullanıcıların Windows 8'i seveceğine eminiz."

RedBull

Asistan
Reaksiyon puanı
2
enbüyük beklettim pek olacak gbi gözükmüyor ama hızlı ve sistemde açık olmaması :(

moz

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Eveeet.. Sanırım ilk yorumu ben yapıyorum;
Bundan sonraki ( windows 7) işletim sistemleri artık Home Permium mantığında değil. Ön yüzleriyle ayrılmalı Programmer , Professional , Usefull aralarındaki fark ise daha çok donanıma dayalı değil kişilerin bilgi düzeyine göre bir katogorilendirme yapması. Bundan maksat her düzeyin arabirimi farklı olmalı bir programmer sevyesinde işletim sistemi aldığınızda size bir kısım API set OLE2 pratik kullanımı ve bazı DLL kullanımı gibi şeyler pratik kullanımını sunmalı. Userfull versiyonu ise tamamen mouse suz ve klavyesiz bir kullanımı olan eldiven veya elimzin hareketleri ile kullanabileceğimiz bir işletim sistemi olmalı. Gelecek işletim sistemlerinden beklentim bunlar.

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
windows 7 den daha iyisini yapabilirler vista dan daha iyisi win 7 dimi demek ki daha iyisini de yapabilirler ben derim ki görmeden inanmam, inandırsınlar hadi :D

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Bekliyoruz..:D

reventόn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
torrente bi düşsün de bakalım bi neymiş ne değilmiş :mrgreen:

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Windows 7 yi beta sürecinden itibaren dünyanın kullanımına sunarak güzel bir adım attılar.
Windows 8 için de aynı paralelde bir süreç bekliyoruz.
Ayrıca dünya çapında bir anket açarak, kullanıcıların istekleri doğrultusunda bir orta yol bulmaları, Microsoft' tan en büyük beklentilerimizden biridir.

saayborg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
google kendi ücretsiz işletim sistemini çıkarmak üzere, windows çok büyük kayıp yaşayacak. bu nedenle devamlı iyileştirme çabasındalar. belki toparlayabiliriz durumu diye :)

Son mesajlar