Soru sindirim yavaşlığının desteklenmesi ve düzenlenmesi için neler yapıyorsunuz?

Bu konuyu okuyanlar

digitalchief

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Selam arkadşalar kendimi bildim bileli metobolizma ve sindirim yavaşlığından kaynaklanan kilo alımı yaşıyordum. Ekstra olarakta sürekli kendimi siskin hissediyorum haliyle bu da beni rahatsız ediyordu bu konuda anneme ne kadar yakındıysam kadın bana kynai r-stour diye bir destek takviye alıp gelmiş bir arkadaşının önerisi ile 2 bucuk haftadır kullanıyorum. Kullandığımdan bu yana o siskinliği hissetmediğim içinde aşırı derecede şaşkınım aslında. Suanlık böyle devam edeceğim gibi görülüyor ama yine de sizin fikirlerinizide duymak istiyorum.

çerty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kayısı filan ye meyveler bitkisel gıdaları düzenli olarak tüketirsen emin ol o aldığın haplardan daha çok işe yarayacaktır

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
Selam arkadşalar kendimi bildim bileli metobolizma ve sindirim yavaşlığından kaynaklanan kilo alımı yaşıyordum. Ekstra olarakta sürekli kendimi siskin hissediyorum haliyle bu da beni rahatsız ediyordu bu konuda anneme ne kadar yakındıysam kadın bana kynai r-stour diye bir destek takviye alıp gelmiş bir arkadaşının önerisi ile 2 bucuk haftadır kullanıyorum. Kullandığımdan bu yana o siskinliği hissetmediğim içinde aşırı derecede şaşkınım aslında. Suanlık böyle devam edeceğim gibi görülüyor ama yine de sizin fikirlerinizide duymak istiyorum.
Muhtemelen kabızsin şu içmedigin için yada çok çiğnemedigin için oluyor bu yemekleri bu durumdan kurtul yoksa anal fissur olursun

Reaksiyon puanı
10,560
Koşu bandında yürümek metabolizmayı hızlandırır. Dışarıda yürümekte aynı etkiyi yapar ama biraz hızlı yürümek gerekir. (Saatte 4-5km/h hız ideal)

Haricinde kullandığım yöntem haplara göre daha doğal ve yararlı olduğunu düşünüyorum. 1.5 Lt pet şişenin dibine 2-4 parmak arası olacak şekilde üzüm pekmezi koyup üzerine su doldurup çalkalıyorum 1 saat içinde felan bitiriyorum tabi bunu daha önce denemediysen gün içinde bitirmeyi denesen yeterli olur. İshal gibi yapıyor ama aslında sadece sindirim hızlandırıyor.

Veya detokslari deneyebilirsin. 5-10 dal maydonoz, 1 doğranmış limon, 3 5 karanfil, 1 salatalık, 3 5 yaprak taze nane yaprağı, 1 kabuk tarçının içerisine 1 1.5 lt su koyup en az bir kaç saat dolapta bekletip içtiğim oluyor.

Bu tarz şeyleri azar miktarda deneyip yan etki yapıp yapmayacağını test etmek veya doktora danışmak iyidir. Alerjisi olan bazı insanlar olmadık şeylerden etkilenebiliyor. Ama haplardan vs daha doğal ve düzenli kullanılabilecek yöntemlerdir.

Son düzenleme: