^^ Simgesi yapılırken bir sorun

rakibim007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
merhaba arkadaşlar format atana kadar bende ^^ yapmak için shift ile 3'e 2 kez tıklamam gerekiyordu şimdi bu 1 tıklamada oluyor bunu eski h^^aline (şapkalı a yapamıyorum mesela) getirmek için ne yapmalıyım ?

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
caps locku açıp yap 3 kez basmana gerek yok zaten caps lock açıkken shift+3 + a ya bas olur

- - - Mesaj Güncellendi - - -

veya büyük a ya şapka koymak istersen caps lock kapalıyken yap

rakibim007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
tam anlatamadım sanırım. siz normalde ^^ yapmak için shift +3'e 2 kez basarsınız değil mi ? ben 1 kez bastığımda kendisi direk ^^ yapıyor

Reaksiyon puanı
2,146
Sorunu anladım doğru söylüyor iki basışta gelir. Çözümü bulursam yazarım.

rakibim007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
bir sorun yaratmaz ki bu :D kullan öyle

benim için yaratıyor :D şapkalı a'yı çok kullanırım ya da ^_^ simgesini şimdi yapmaya çalışınca ^^_^^ oluyor :D

yo benim 5 yıllık pc de hep aynıyda tek basışta oluyor :)

kusuruma bakmayın ama sizdede sorun var :D

Sorunu anladım doğru söylüyor iki basışta gelir. Çözümü bulursam yazarım.

eyvallah dostum sağolasın bekliyorum yanıtını internette nasıl bir tag ile arayacağımı bulamadım o yüzden buraya yazayım dedim :D

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
bak şöyle bi şey var shift+3 e bastıktan sonra space e bas yine şapka çıkıyor ^_^

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
shift basili tutup 2 kere basip oluyor bizde senden 1 kerede oluyorsa daha iyi:)

Reaksiyon puanı
2,146
bak şöyle bi şey var shift+3 e bastıktan sonra space e bas yine şapka çıkıyor ^_^

Anlamıyorsun. :)
Shift+3 e bastığın zaman ^ işareti çıkmaz arkasından bir karakter bekler, a ya basarsan â yazar e ye basarsan ê yazar, yani bu arkadaş Shift+3 yaptığı zaman direk ^^ çıkıyor bi tuşa basamıyor.
Mesela ~ karakteri de öyledir.

Ben de doğru düzgün aratamadım circumflex character olarak geçiyor. Senin klavyede problem olmasın bi basıp iki algılamak gibi?

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
bendede tek basişta oldu shift basili tutup 2 kere basinca çikiyor ya normalde ama shift le 3 ayni anda basip çekersen tek seferde oluyor

rakibim007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Anlamıyorsun. :)
Shift+3 e bastığın zaman ^ işareti çıkmaz arkasından bir karakter bekler, a ya basarsan â yazar e ye basarsan ê yazar, yani bu arkadaş Shift+3 yaptığı zaman direk ^^ çıkıyor bi tuşa basamıyor.
Mesela ~ karakteri de öyledir.

Ben de doğru düzgün aratamadım circumflex character olarak geçiyor. Senin klavyede problem olmasın bi basıp iki algılamak gibi?
formattan önce hiç sorun yoktu zatende formattan sonra öyle oldu. formatı flash belleğimden atıyorum aynı dosyalar hani cd olsa çizildi yazılımsal bir sorun yarattı derim oda değil.

he o zaman ben yanlış anlamışım yapcak bişi yok atsın formatı gitsin ;)

formatı attımda o kadar programı falan kurdum sonra farkettim açıkçası şuan tekrar format atmaya çok üşenirim :D

rakibim007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
http://www.youtube.com/watch?v=D7DTL6PRij8
buyrun çekip attım gerçi artık anlamışsınızdır olayı ama yanlış anlayan varsa doğru anlasın diye :D tek basışta böyle oluyor :/

~~ bundada tek tıklayışta çift yazım :D çözümü öğrenirsek bilmediğimiz bir şeyi daha çözmüş olacağız sanırım :D

rakibim007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Klavyeni çıkarıp ekran klavyesiyle yapar mısın?

normal ekran klavyesiyle denediğimde iki kez tıklamada yapıyor ama şapkalı a yapmıyor. ama suçu klavyeye atamıyorum çünkü dediğim gibi formattan önce sapasağlamdı :D ve aslında hala sağlam (şapkalı a yapamamak beni bitiriyor :D) ama niye böyle oldu bende bilemedim..

Reaksiyon puanı
2,146
Sorun klavye ayarları gibi ama belirli bi çözüm de gözükmüyor şu anda, aramalarım sonuç vermedi. :)

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
shift + 3 + a= Â
shift + 3 + boşluk= ^
shift + 3 + Ğ= ^Ğ

arkadaş herşeyi solemiş zaten ancak shift+3 yaptıktan sonra boşluk karakterini kullanırsanız tek ^ karakteri cıkar

shift tuşu öyle çalışıyor, amacı şu mesela â yazmak istiyorsun shift+3 basıyorsun ekrana birşey basılmıyor sonra a ya basınca â yazıyor. Sonuçta ^ karakterinin bir anlamı yok tek başına, klavye yapılırken de ^ karakterine hızı ulaşmanın çok da önemli olmadığına karar vermişler anlaşılan. O sebeple iki kere basıp sonrada birini silmen gerekiyor.

Shift-3, Space: ^
Shift-3, a: â
Shift-3, e: ê
Shift-3, u: û
Shift-3, o: ô
Shift-3, i: î

bu işaretleri yalnız basabilmek için zaten o tuilara çift basman gerekir ki boşluğa yazsın (windows) harfin üzerinde göstermek için önce 1 defa shift+3 yap, sonra a harfine bas ve bunu elde etmen gerekir â, eğer sen tek shit+3 yaptığında ^^ bu çıkıyorsa, belki de klabyen bozuk yada windowsun push in ve push out'u ayrı ayrı işleme koyuyor olabilir. driver ayarlarında sıkıntı olabilir.

AegnorElendil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=361584]POWERBLACK[/MENTION] güzel anlatmış bence çözüm anlaşılmış olsa gerek

rakibim007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
shift + 3 + a= Â
shift + 3 + boşluk= ^
shift + 3 + Ğ= ^Ğ

arkadaş herşeyi solemiş zaten ancak shift+3 yaptıktan sonra boşluk karakterini kullanırsanız tek ^ karakteri cıkar

shift tuşu öyle çalışıyor, amacı şu mesela â yazmak istiyorsun shift+3 basıyorsun ekrana birşey basılmıyor sonra a ya basınca â yazıyor. Sonuçta ^ karakterinin bir anlamı yok tek başına, klavye yapılırken de ^ karakterine hızı ulaşmanın çok da önemli olmadığına karar vermişler anlaşılan. O sebeple iki kere basıp sonrada birini silmen gerekiyor.

Shift-3, Space: ^
Shift-3, a: â
Shift-3, e: ê
Shift-3, u: û
Shift-3, o: ô
Shift-3, i: î

bu işaretleri yalnız basabilmek için zaten o tuilara çift basman gerekir ki boşluğa yazsın (windows) harfin üzerinde göstermek için önce 1 defa shift+3 yap, sonra a harfine bas ve bunu elde etmen gerekir â, eğer sen tek shit+3 yaptığında ^^ bu çıkıyorsa, belki de klabyen bozuk yada windowsun push in ve push out'u ayrı ayrı işleme koyuyor olabilir. driver ayarlarında sıkıntı olabilir.
bilmeyen kesim için muhteşem anlatmışsın ama işte benim sorun şu kısımı "eğer sen tek shit+3 yaptığında ^^ bu çıkıyorsa, belki de klabyen bozuk yada windowsun push in ve push out'u ayrı ayrı işleme koyuyor olabilir" bende buna çözüm bulamadım. attığım video linkinde onu gösterdim ^^

sumeyrademirci

Asistan
Reaksiyon puanı
1
â çok sık kullanmıyorsan ^bence bi problem olmaz ya ama illa kullanırım diyorsan bi format at bence