Haber "Şimdiki aklım olsaydı ... " noktalı yeri doldur.

Bu konuyu okuyanlar

Bir gün belki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hiçbir şeyi değiştirmek istemezdim size de bunu öneririm. Bizi biz yapan yaşanmışlıklarimizdir, olmasalardı bugünkü biz olamazdık. İspahati sorulacak birkaç sorudur; aradığınız aşkı buldunuz mu, İngilizce öğrendiniz mi, para biriktirmeye devam ediyor musunuz?
Şimdiki aklım olsaydı;

Boş aşklar peşine düşmezdim,
Daha ufak yaşta ingilizce öğrenirdim,
Daha erken para biriktirmeye başlardım.

Ya sizin şimdiki aklınız olsaydı neler farklı olurdu?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
...pek de bi'şeyin değişeceğini sanmıyorum. Yine herkes bildiğini okurdu. İnsanın bir yaşama amacı oldu mu, sevdikleri yanında oldu mu mutludur. Yanlış bir şeyler yaşanmışsa geçmişte, insan bunları kabullenmeli, geçmişiyle hesaplaşmalı ve hayatında değiştirebileceği şeyleri değiştirmeli, değişmeli. Zaman tek yöne akan bir ırmak gibi, insan da ilerisini düşünmeli. Geçip giden, yaşanmış bitmiştir ki bunlar değil midir şimdiki aklı idrak eden, bu düşünceleri var eden.
Yazdıklarım kimine karamsar bir tablo çizebilir, kimine gerçekçi gelebilir, kimine göreyse aza tamah etmek olarak da algılanabilir.

Buse Özübek

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
260
...pek de bi'şeyin değişeceğini sanmıyorum. Yine herkes bildiğini okurdu. İnsanın bir yaşama amacı oldu mu, sevdikleri yanında oldu mu mutludur. Yanlış bir şeyler yaşanmışsa geçmişte, insan bunları kabullenmeli, geçmişiyle hesaplaşmalı ve hayatında değiştirebileceği şeyleri değiştirmeli, değişmeli. Zaman tek yöne akan bir ırmak gibi, insan da ilerisini düşünmeli. Geçip giden, yaşanmış bitmiştir ki bunlar değil midir şimdiki aklı idrak eden, bu düşünceleri var eden.
Yazdıklarım kimine karamsar bir tablo çizebilir, kimine gerçekçi gelebilir, kimine göreyse aza tamah etmek olarak da algılanabilir.
Ne güzel özetlemişsin tebrikler... Özellikle şu cümle çok doğru ve iyi; "Zaman tek yöne akan bir ırmak gibi, insan da ilerisini düşünmeli.."

Reaksiyon puanı
949
Sosyal fobi nasıl bir fobi ?
Aşırı utangaçlık karşı cinsle hiçbir şekilde yanyana bile gelememek kalabalık ortamlarda yemek yerken herkesin seni gözlediğini sanıp rahatsız olmak genelde yemeği bu yüzden kuytu köşe yerlede yerdim.
İş görüşmelerinde aşırı heyecan olması yüzün kızarması rahat olamama ve bunun sonucunda tabi ki iş kaybetme.
Herhangi bir şeyi başarabileceğine asla inanmamak herşeyde mutlaka bir bahane bulmak.
Kısacası rezil olurum diye hiçbişi yapamamak ve bunun sonucunda hayatının en önemli dönemlerinin bir hiç olması.
Ben anca 28 yaşında adres güncelleme işine girdiğim zaman atlattım bu illeti çünkü o proje sosyal bir projeydi sosyal olmak zorunda kalıyorsun çünkü sosyal olmadığın takdirde hem işini yapamaz hem aç kalırsın.

Reaksiyon puanı
3,027
Kendimi hatalarımla kabul ediyor ve yapmadıklarım için bir saniye bile dert yanmıyorum, hepimizin önünde bir ömür var ve geçmişi düşündüğünüzde gelecek bir türlü gelmiyor. O yüzden mücadeleye devam.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,853
Gider köylerin birinde teknolojiden uzak bi evde yaşardım.
Dağlık Ormanlık yerde. Ev hayvanları beslerdim Tavuğundan koyun keçiden felan.

Şehir hayatı sinir stress yaşatıyor adama. Olmadık yolsuzluklar haksızlıklar vs vs sayamadığım tonlarca mevzu.

Sabah sabah uyanırken ormanın taze havasını içe çekmek gibisi yok.
Çoçukluktan şimdiye kadar unutamadım o havayı. Ciğerimin bir köşesinde saklamışım.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Şimdiki aklım olsaydı özellikle pişmanlığım bilgisayar tarafında çünkü hayat bunun başında geçti nerdeyse:

* Oyun oynamak yerine oyun yapmak, 3d modelleme, grafik tasarım, yazılım, video edit vs. gibi şeylerle vakit geçirseydim
* Linux'ı çok geç keşfettim daha önce bilseydim.

Tabi ne dersek diyelim her zaman şimdiki aklım diyeceğiz çünkü insanın yapısı bu. Bi 5-10 sene geçecek şimdiki aklım olsa gene bir sürü şey yazarız. Sonra bi 5-10 daha geçer yine bir sürü şey bulunur yani bu doğal bir süreç. Tabi bu tarz eylemleri yapmamızda ailemizin, çevremizin, okuduklarımız, izlediklerimiz, dinlediklerimiz ve özellikle arkadaşlarımız günümüzde çok etkiliyor. Önemli olan ana karakterimizi ve öz yapımızı kaybetmemek. Linux'ı niye keşfetmedim mesela ee oyuncuyuz ne işimiz olacaktı o zaman Linux'ta. Oyun niye oynadık çünkü çocukken zaman geçmiyor ama büyüyünce iş vs sorumluluk artınca 10 dakika değerli hale gelmeye başlıyor. Peki oynadığıma pişman mıyım aslında değilim çünkü o zaman oynamasaydım şimdi asla oynayamayacaktım çünkü oyun hayatım bitti istesem de giremiyorum :)

Buse Özübek

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
260
Aşırı utangaçlık karşı cinsle hiçbir şekilde yanyana bile gelememek kalabalık ortamlarda yemek yerken herkesin seni gözlediğini sanıp rahatsız olmak genelde yemeği bu yüzden kuytu köşe yerlede yerdim.
İş görüşmelerinde aşırı heyecan olması yüzün kızarması rahat olamama ve bunun sonucunda tabi ki iş kaybetme.
Herhangi bir şeyi başarabileceğine asla inanmamak herşeyde mutlaka bir bahane bulmak.
Kısacası rezil olurum diye hiçbişi yapamamak ve bunun sonucunda hayatının en önemli dönemlerinin bir hiç olması.
Ben anca 28 yaşında adres güncelleme işine girdiğim zaman atlattım bu illeti çünkü o proje sosyal bir projeydi sosyal olmak zorunda kalıyorsun çünkü sosyal olmadığın takdirde hem işini yapamaz hem aç kalırsın.
Çok zor günler atlatmışsın fakat 28 yaş gayet iyi bir yaş önünde Allah'ın izni ile harika bir ömür var. Yapamadığın her şeyi yapabilmen için fırsat dolu günlerin var.

Reaksiyon puanı
949
Çok zor günler atlatmışsın fakat 28 yaş gayet iyi bir yaş önünde Allah'ın izni ile harika bir ömür var. Yapamadığın her şeyi yapabilmen için fırsat dolu günlerin var.
Java proğramlama dilini öğrenmeye başladım bilgisayar kendi bölümüm eğer dediğin çıkacaksa bu işi başarırsam olur yoksa saçma sapan yerlerde çalışınca hayata dair umudum hepten gidiyor.
Yanlış anlaşılmasın ben hiçbir işi küçümsemem ama maalesef herkesin yapabileceği türdeki işlerde her cins tip oluyor onlarla aynı ortamda bulunmak bile ceza insana.
Ben gerçekten artık insanın mutluluğu büyük ölçüde işinin belirlediğine inanıyorum.
İşiniz kötü olduğu zaman hayatta bir şeyler başaramadığınız zaman artık eşiniz bile sizi sevmiyor eskisi gibi bunu çok görmeye başladım.

Buse Özübek

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
260
Java proğramlama dilini öğrenmeye başladım bilgisayar kendi bölümüm eğer dediğin çıkacaksa bu işi başarırsam olur yoksa saçma sapan yerlerde çalışınca hayata dair umudum hepten gidiyor.
Yanlış anlaşılmasın ben hiçbir işi küçümsemem ama maalesef herkesin yapabileceği türdeki işlerde her cins tip oluyor onlarla aynı ortamda bulunmak bile ceza insana.
Ben gerçekten artık insanın mutluluğu büyük ölçüde işinin belirlediğine inanıyorum.
İşiniz kötü olduğu zaman hayatta bir şeyler başaramadığınız zaman artık eşiniz bile sizi sevmiyor eskisi gibi bunu çok görmeye başladım.
Saçma sapan yerler dediğin bazen insan ekmek parası için zorunlu oluyor. Sevmediğin işi sırf para için yapmak evet büyük eziyet ama insan hobilerine zaman ayırarak bu durumu dengeleyebilir diye düşünüyorum. Allah herkese sevdiği işi yaparak, para kazanmayı nasip etsin inşallah.

Reaksiyon puanı
949
Saçma sapan yerler dediğin bazen insan ekmek parası için zorunlu oluyor. Sevmediğin işi sırf para için yapmak evet büyük eziyet ama insan hobilerine zaman ayırarak bu durumu dengeleyebilir diye düşünüyorum. Allah herkese sevdiği işi yaparak, para kazanmayı nasip etsin inşallah.
Maalesef o tarz işlerde hobilere zaman kalmıyor kalan zamanı dinlenmek için kullanmak zorunda kalıyorsunuz.
Cezaevinden farkı evinde yatıyorsun.
İş ne olursa olsun bir şekilde insan adapte oluyor ama seviyesiz insanlara cidden tahammül etmek çelik gibi sinirler gerektiriyor.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Şimdiki aklım olsaydı;

Boş aşklar peşine düşmezdim,
Daha ufak yaşta ingilizce öğrenirdim,
Daha erken para biriktirmeye başlardım.

Ya sizin şimdiki aklınız olsaydı neler farklı olurdu?
Bunu sormak için forum yaş ortalaması epey düşük. Yılar,yıllar sonra sor ve cevapla bence.:)

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,213
Farklı bir okula yazılırdım. Tüm düzenim bozuldu :(.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Bunu sormak için forum yaş ortalaması epey düşük. Yılar,yıllar sonra sor ve cevapla bence.:)
Yaş ortalaması evet düşük fakat çoğu girişimci, belki de gerçek dünyada olmadıkları kadar internet dünyasında varlar aynı zamanda tez canlılar. Yaptıkları hatalar, deneyimledikleri pişmanlıklar çok olabilir ve bunlar dert edilmeyecek kadar küçük de olabilir ancak bunları paylaşma samimiyetleri bir yetişkin bireyden daha kolaydır diye düşünüyorum. :)

seaplane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
178
Şimdiki aklım olsaydı.... Sırf ailem istedi diye üni okumaz, hayallerimin peşinden giderdim ki en azından mutlu bir gelecek yaşardım.

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,619
Zamanında öğrenciliğimizde almayı düşünüp de minimum bin lira sınırı var diye güvenip de BTC Türk'ten almadığım tanesi 30 dolarlık bitcoinleri alırdım