Silverlight Destekli Bing Maps Geldi!

Akhun Aktosun

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Microsoft'un, Silverlight teknolojisiyle desteklediği Bing Maps, Bing'in anasayfasına entegre edildi. Bing Maps, Google Maps'e rakip olabilecek mi?

Microsoft'un arama motoru Bing, Silverlight teknolojisi destekli harita servisine sonunda kavuştu. Silverlight teknolojisinin nimetlerinden yararlanan Bing Maps, Google'ın harita servisi Google Maps'e rakip olarak başarılı olmayı amaçlıyor. Eylül ortasında duyurulduğundan beri merakla beklenen Bing Maps, harita servisiyle birlikte birçok yenilik daha içeriyor. Daha yumuşak bir dokuya ve Google Maps'teki StreetView'e karşılık gelen Streetside özelliğine sahip olan Bing Maps'in, restoran, alışveriş mağazaları, park yerlerini gösteren hizmetleri de mevcut olacak.

bingmaps1259844435.jpg

http://bing.com/maps/explore adresinden girip göz atabileceğiniz Bing Maps, Microsoft'un açıklamasına göre önümüzdeki aylarda birçok yeniliğe daha ev sahipliği yapacak. Microsoft ayrıca Photosynth adını verdiği bir özelliği de Bing Maps'te deniyor. Bu özelliği şimdilik New York haritasına giderek, "metropolitan museum of art in New York City" diye Bing Maps'te aratırsaınz test edebilrisiniz. Microsoft ayrıca Bing'in mobil versiyonunu da bugün itibariyle yayınladı. iPhone dahil 25 farklı telefonu destekleyen Bing Mobile, Bing'in popülaritesini mobil platformda artırmayı amaçlıyor.

http://bing.com/maps/explore

:: Bing Maps'i beğendiniz mi?

Yazan: Akhun Aktosun
SDN - http://shiftdelete.net

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Bi bakalım nasılmış...

Jordan

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Fena sayılmaz ama Türkiye'yi biraz güncelleseler. İzmir'in görüntüleri 6 sene önceki görüntüler!

leoni_turk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Simdilik begenmedim biraz daha iyi cekim yapmalari lazim. google da ben evimi gorebiliyordum bunda yok

eskibirkullanici

Profesör
Reaksiyon puanı
8
street side özelliği çok güzel olmuş bi an o sokaktaymışım gibi hissettim :D
eğer street side özelliğini geliştirebilirseler greçekten mükemmel olur

diğer özellikler google kadar olamamış ama başlangıç için iyi

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
güzel olmuş gibi görünüyo ama tabi google'a yetişmesi için daha çok çalışması gerek. google da market dükkan isimlerine kadar her şey yazıyo haritalarında. hatta ben büyükçekmece beylikdüzü taraflarına baktığımda ana yollar haricinde başka bi yol göremedim bunu da daha hala yapım aşamasında olmasına veriyorum hadi bakalm hayırlısı ne diyelim.

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
screenshotdfu.png

Güle güle Bing Maps, yaşasın Google Maps.

Nisanci93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:D allahım yha ne kadar ilginçdir ki bazı arkadaşlarımız google'ın daha iyi gösterdiğini söylemiş. Tam bilmiyorum ama bing ve google'ın kullandığı harita aynı. Örneğin ben manisada yaşıyorum. Manisa'nın üstüne geldiğimde ortada bi çizgi çıkıyor. İki haritada aynı çizgi aynı yerde :) Ama bana göre bing maps, google online maps'a göre daha güzel olmuş :)

DogukanDogu

Profesör
Reaksiyon puanı
8
aynen, Google da da Bing de de Güncellik sorunu var.Hala eski resimler....

PanxeR

Doçent
Reaksiyon puanı
5
bing de bazı hatalar var bazı yerleşim yerleri daha farklı yerlerde gösterilmiş

google daha güncel

ama mesela google earth ve google maps da kıbrıs tek parça olarak gösterilirken

bing de kıbrıs 2 parça gösteriliyor ancak sadece alt kısımın ismi yazıyor üst kısım isimsiz.

-
ve win7 altında google chrome da sorunsuz çalışıyor

candosta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bingin maps haritaları çok eski şu an benim okulum 5 yıllık yerinde hala yıkılan gecekondular mevcut ankayacağınız googleye yetişmesi çok zor googenin bu günkü durumuna gelmaesi için çooooook çalışmalıçook