Öneri Silinen shiftdelete.net uzantılı mailler

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

twilight_flame

Doçent
Reaksiyon puanı
20
[email protected] mail adresini yıllar önce forumda shiftdelete.net uzantılı mailler dağıttığınız sırada kazanmıştım, yıllardır kurumsal olmanıza ve bilişim şirketi olmanıza güvenerek disney plustan epicgames e kadar bu mail adresini kullandım, ancak hiç bir bildirimde bulunmadan mail adresi kapatıldığı nedenle şifresini bilmeme rağmen eski mail adresine doğrulama kodu gönderildiği nedenle bazı mail adreslerimi değiştiremiyorum.

Siz bir bilişim şirketisiniz, bu şekilde mağduriyetlere neden olma lüksünüz olmadığını düşünüyorum.

Lütfen bundan sonraki aşamalarda en azından bir mail ile bildirim yapma tenezzülünde bulunun.

NOT: Yöneticiler insan kaynaklarına mail atmamı istediler, onlardan dönüş maalesef yapabilecek bir şey yok şeklinde.

Bİnance gibi sitelerdeki üyeliklerime de giriş yapamıyorum.

Son düzenleme:

twilight_flame

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Konu ile ilgili özel mesaj üzerinden kiminle iletişime geçebileceğinizi söylemiştim. Dönüş olmadı mı?
dönüş olarak tek söyledikleri yapabilecek bir şey yok oldu. Şuanda Binance hesabımdan tutun, epicgames hesabıma kadar giriş yapamıyorum, bir mail adresi siliniyorsa daha öncesinden neden insanlara bildirim yapılmaz?

EDİT: Hakkı Bey'e soracaz size akşama döneceğiz denmişti, herhangi bir dönüş olmayınca 3 gün bekleyip ben aradım artık o zaman yapabilecek bir şey yok dendi, Hakkı Bey'in haberi var mı bilmiyorum, şahsi olarak haberi olduğunu düşünmüyorum.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Aşırı amatörce bir hareket olmuş. Sonuçta zamanında bu mail adreslerini şirket olarak size tahsis etmişler, tahsis şartları arasında haklı sebebe dayanmadan mail adreslerinin iptal edilebileceğine dair bir şart vs. bulunmuyorsa yapılan işlemin hukuka uygunluğu da tartışılır. Kaldı ki kurumsal sebeplerle iptal edilse bile kişilere en azından bir süre tanınabilirdi.

twilight_flame

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Teşekkür ederim Yahya Furkan hocam, ayrıca Airbus hocam sizede teşekkür ederim, açık söylemek gerekirse bende aynı şekilde düşünüyorum.

Hayır maili 2009 yılından hatta belki daha öncesinden itibaren kullanıyorum, tüm mesajlarım dediğimde 2009 yılında bende daha önce 2 kez mesaj atarak alabilmişim diye bir tabir kullanmışım, yani daha öncesinden itibaren bu mail bende, hani kapatılma kısmını geçiyorum kardeşim ben bu mailde şifrelerimi vs saklamış olabilirim. Mesela Binance hesabım bu maile bağlı, binance hesabımdaki coinlere ulaşamamam sebebiyle zarara uğrayabilirim, nasıl böyle bir şey yapılabiliyor onu anlamış değilim, hem onun cevabını, hem de çözüm bulmak amaçlı böyle bir konu açtım, zira [email protected]'teki arkadaşlar akşama kadar dönüş yapacağiz Hakkı Bey ile görüşüp diyerek telefonu kapattılar, 3 gün sonra ben mail atınca yapacak bir şey yok dediler.

twilight_flame

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Çok geçmiş olsun, umarım kısa sürede sorununu çözerler. Mağdur etmezler diye düşünüyorum.
Umarım hocam epicgamesten bugün cevap geldi, e postanıza erişiminiz yoksa sistem e posta değişikliği yapmamıza izin vermiyor, lütfen servis sağlayıcıniz ile görüşün diyor

özgür549

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Selamlar, aynı mağduriyet durumu benim de başıma geldi. Yıllar önce bana verilmiş olan shiftdelete.net uzantılı mail adresim herhangi bir uyarı yapılmadan silindi. Hakkı beye yazdığımda yapacak bir şey yok cevabını aldım. Binance hesabı kadar önemli olmasa da benim de belki 10 yıllık emek harcadığım ve hala aktif şekilde oynadığım Clash of Clans hesabım bu maile kayıtlıydı. Artık hesaba erişemiyorum. Mail değişikliğine izin vermiyorlar. Bu konu hakkında yaşadığımız mağduriyetleri gidermek için en kısa zamanda bir açıklama bekliyoruz.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Yani en azından talep edenlerin hesaplarını tekrardan 1 haftalığına açıp ardından kapatabilirler. İnsanlar hesaplarını geri alsınlar en azından yazık ya

twilight_flame

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Yani en azından talep edenlerin hesaplarını tekrardan 1 haftalığına açıp ardından kapatabilirler. İnsanlar hesaplarını geri alsınlar en azından yazık ya
Keşke yapsalar hocam hiç birimiz aman böyle bir mailimiz olsun diye ölmüyoruz, hani tamam zamanında verildi, kullanıldı, en azından bir bildirim yap yeni mail adreslerimize taşıyalım üyeliklerimizi vs.yi şimdi doğrulama kodu eski mail adresine gidiyor, epicgames'i kesinlikle değiştiremiyorum mesela müşteri temsilcisi eski mail adresinize ulaşım sağlamanız gerekiyor, yoksa değişim yapmama sistem izin vermiyor diyor, keza binance'de mail doğrulaması ve telefon numarası doğrulaması ile sisteme girmeme izin veriyor sadece, 1 haftalık açılsa tekrardan tüm herşey çözülecek aslında

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
350
Hocam çok geçmiş olsun e-postaya erişimin olmaması kadar kötü bir şey yok gerçekten. Şifreyi biliyorsun, hesabı biliyorsun ama e-posta olmayınca hiç bir değeri kalmıyor. Umarım yakın zamanda çözüme ulaşır durumunuz.

hakkiay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
3 günlük hesap açılacak. Sizler işinizi halledeceksiniz sonra yönetim kapama yapacak.

twilight_flame

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Bize 2 günlük dahi olsa yardımcı olmaya niyetiniz yok mu? Bilgi dahi vermeden 11 yıllık mail adresini kapatıyorsunuz bu sebeple maddi zarar görüyoruz ama bu sizin için önemli değil mi?

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Benim en çok şaşırdığım nokta bir teknoloji sitesinin bunu yapması. Özellikle Hakkı Alkan gibi bu işlerin bilincinde olan birinin yapacak bir şey yok demiş olması üzücü. Umarım yardımcı olurlar. Olmazlarsa Binance'da kimlik doğrulama ile hesap geri alınabiliyor ama diğer oyun firmaları hakkında en ufak bir bilgim yok.

twilight_flame

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Hocam benim takıldığım nokta hesap doğrulama maili gelecek onun kodunu girip değişimi yapacağım, yani maksimum 1 saat sürecek bir olay için kör taklidi yapıp görmemeleri yardımcı olmak istememeleri, bir bildirim yapmadan maili kapatıp, üstüne bir de yardımcı olmaya dahi niyetleri yok.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Yani bence bu işin hukuki boyutu da vardır. Eğer maddi zararınız çok fazla oluyorsa bu konuda bir avukata danışın derim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
yanlış haber verilmedi değil zamanında bilgi verilmişti konusu vardı kapatılcak dendi mynet kapanınca o da kapanmış olmalı.

twilight_flame

Doçent
Reaksiyon puanı
20
yanlış haber verilmedi değil zamanında bilgi verilmişti konusu vardı kapatılcak dendi mynet kapanınca o da kapanmış olmalı.
Hocam ben görmedim öyle bir haber ya da bilgi, ayrica çok kolay bir yöntem var kullanılan mail adresine bilgi maili gönderilmesi gibi, bu mail telefonumda kayitli olduğu için herhangi bir bilgi maili gelmesi halinde haberim olurdu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...