Şike Operasyonu - Futbolun çok önemli isimleri tutuklandı!

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Tahliye yok

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Asbaşkanlar İlhan Ekşioğlu ve Şekip Moşturoğlu ile kulüp çalışanlarının tahliye talebi reddedildi.

Yurt dışı yasakları kaldırıldı
Beşiktaş Futbol Takımları Genel Direktörü Tayfur Havutçu ve yönetim kurulu eski üyesi Serdal Adalı ile Protokol Müdürü Ahmet Ateş'in yurt dışına çıkış yasakları İstanbul 17. Ağır Caze Mahkemesi'nin verdiği kararla kaldırıldı.

Adalı, Havutçu ve Ateş 3 Temmuz'da başlayan futbolda şike iddiasi soruşturması kapsamında 152 gün cezaevinde tutulmuş, 12 Aralık tarihinde de tutuksuz yargılanmak üzere cezaevinden tahliye edilmişlerdi. Bu üç isim hakkında konulan yurt dışı çıkış yasağı bugün kaldırıldı.

Kaynak: DHA

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Ayrıca İskender Alın, İbrahim Akın, Ümit Karan ve kaleci Korcan'a yine tedbir kararı çıktı.

İskender, İbrahim Akın ve Korcan maçlara çıkamayacaklar.

whitedragon

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ilave olarak,

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener ve Asbaşkan Nevzat Şakar'ın statlara giriş yasağı kaldırıldı.
Hasan Çetinkaya, Samet Güzel ve Serkan Acar'ın seyirden men yasağı kaldırıldı.
Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ'ın da statlara giriş yasağı kaldırıldı
Korcan Çelikay, İskender Alın, İbrahim Akın ve Ümit Karan için idari tedbir kararı alındı..

Kaynak: DHA

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Şekip'in de seyir yasağı kalkmış ama tutuklu adamın maçta ne işi var? :D

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Şike soruşturması kapsamında tutuklanıp cezaevine girdikten bir süre sonra serbest bırakılan Sivasspor Kalecisi Korcan Çelikay'ın geçen sezonun son haftasında Fenerbahçe'ye 4-3 mağlup oldukları maçta yediği 3. gol şikenin hangi boyutta yapıldığını gösteriyor.
Korcan yaklaşık 60 KM hızla kendisine doğru gelen şutu ellerinin altından yavaşça bırakarak gol olmasını sağlıyor.

[video=youtube;PVMt3blvZNI]http://www.youtube.com/watch?v=PVMt3blvZNI&feature=player_embedded#![/video]

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
bu videoyu youtube'a yükleyen adamda mantık yok galiba. şunu cep telefonu ile çekeceğine direk videoyu yüklesene. ne adamlar var yahu?

artiss10

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aziz Yıldırım'ı kurtarma yasası diye ağlayan ergenler,vekiller soruyorum ...

Aziz Yıldırım'ın yasasından yararlanamayan kim ? Aziz Yıldırım.

Fenerbahçe'yi kurtaran 58.madde yasası kime yarıyor ? Fenerbahçe hariç herkes.

Çay koymaya devam edin 2000 ergenleri ve yandaşları :D:D

Aziz Yıldırım'ı sevmezdim pek,sadece yaptıklarına saygı duyardım.'' Ben temizim diyen herkesten daha temiziz '' lafını şimdi daha iyi anlıyorum.Türkiye'nin 3/4 ünü ağlattığın için sağol başkan :)

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Adamın her gün farklı vukuatı ortaya çıkıyor, yasa daha ne yapsın? Çok uğraştılar kurtarmaya ama, yapacak bir şey yok artık. Yemediği halt kalmamış maşallah. Bir şekilde örteriz dediler üstünü ama, :)

58. madde olmasa diğerleri de içeriden çıkamayacaktı. Diğerlerinin çıkamadığı ortamda sizi Bank Asya'dan bile ötesine postalarlardı. Yunan takımını, çok daha hafif bir durumda amatöre düşürdü UEFA. Sizin akıbetiniz de meçhul.

Biz çay koyarız da, sen 2000'de ergen bile değilsindir ne ayaksın sen :D

Aziz, biz daha temiziz der tabii. Nasıl şampiyon olunduğunu öğrendim artık diyen, Mustafa Denizli'ye sen mi şampiyon yaptın diyebilecek kadar utanma duygusunu kaybetmiş bir adam her şeyi der, onu demesine mi şaşırdın?