Şike Operasyonu - Futbolun çok önemli isimleri tutuklandı!

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Mosturoğlu fenalaştı!

Şike soruşturmasında mahkemeye sevk edilen Fenerbahçeli yönetici rahatsızlandı.

i38917_646211-detay.jpg

Şike soruşturması kapsamında savcılık sorgusunun ardından mahkemeye sevk edilen Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, adliye nezarethanesinde fenalaşınca ambulans çağırıldı. Mahkemede ifade verdikten sonra kararı beklerken tansiyonunun yükseldiği öğrenilen Mosturoğlu'na ambulanstaki sağlık ekipleri nezarethanede müdahale etti.

HT

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Aslında Telegol'e bağlanan Ziya Şengül özetledi. Ben bu takımın yıllarca şerefle kaptanlığını yaptım, çok sayıda kupa kazandım. Benim başımı öne eğmeye ne hakları var dedi. Aslında sadece kendilerine yapmadılar, milyonlarca FB taraftarı, hatta GS ve BJK taraftarlarına bile lanet olsun dedirttiler. Diyelim Fener düştü, seneye GS-FB derbisi yok. Kusura bakmayın ama edeyim öyle ligin içine.

Persona Grata

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Böyle bir durum patlak vermeseydi gıkınız çıkmıyordu...

Şu an çok zor bir süreçten geçiyorsunuz ve oldukça duygusalsınız. Verdiğiniz tepkileri anlayabiliyorum o yüzden tartışma yaratacak herhangi bir şey söylemeyeceğim. :)

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
benim için önemli olan Fenerbahçem'dir, aziz yıldırım çokda umurumda değil, Aziz Yıldırım ilk 5 senesinin ardından Fenerbahçe'ye zarar vermeye başlamıştı. Yaptıklarını inkar etmiyorum ekenomiyi düzeltti, stat yaptı, tesisler yaptı, ama bir yerden sonra Fenerbahçe'ye zarar vermeye başladı, özellikle Fenerbahçe'ye olan nefreti çok arttırdı, şimdi bazıları bana dönek diyebilir ama ben zaten uzun süredir Aziz Yıldırım'ın yaptıklarını onaylamıyordum. Fenerbahçe'nin iyiliği için Aziz yıldırımı'n gitmesi gerekirdi. Tabi giderkende Fernerbahçe'yi yaktı, bu yapılanlarda takımın, teknikdirektörün ve taraftarın bir suçu yok ama malesef şeriatın kestiği parmak acımaz büyük ihtimalle Fernerbahçe 2. lige düşürülecek, çok zor günler bizi bekliyor, Allah yardımcımız olsun.

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Eee hadi BJK'den bir kaç kişi şüpheli sıfatıyla gidecek de,
Kayseri'den,
Manisa'dan,
Bucaspor'dan,
Karabük'den,
Bursaspor'dan,
Trabzonspor'dan,
Ankaragücü'den,
İ.B.B.'den,
Gençlerbirliği'den neden bir Allah'ın kulu yok? Var da ben mi bilmiyorum ki acaba? :D

Bu maçlarda suçlanan taraflar kim? Hadi Fenerbahçe'yi biliyoruz, her maçı şike şaibe zaten...

Geçenlerde polisin arama yapıp, ŞEREF bulduğu Beşiktaş'ın İ.B.B maçında kim yapmış şike'yi? ŞEREF kılığına girmiş S. Adalı mı? Neden geziyor elini kolunu sallaya sallaya? İ.Akın nerede? Hımm... Gol attı ya ondan serbestmiş.

Trabzonspor Bursa maçında Fenerbahçe Bursaspor'a teşvik mi vermiş? Yoksa Trabzon Bursa'ya Şike mi yaptırmış? Neden Trabzonlu kimse yok? Neden Bursa'dan kimse yok gözaltında?

Kayseri Manisa maçında ne yaptık ki acaba? Onlardan birini gözaltına neden almamışlar? Yoksa Şekip Mosturoğluna mı soracaklar o maçtaki katakulliyi? :D Aha şimdi hatırladım, Kayseri Manisa maçında iddaa kuponum yatmıştı tek maçtan, dünyanın parası gitti... Vay adiler!!! :D

Gençlerbirliği Trabzon maçında ne olmuş? Fenerbahçe teşvik vermiştir herhalde, Orhan Şam'ı gözaltına almayı unutmuş savcılar... Ama yok, gol atmıştı o bize, ondan serbest O. Şam... Pffffff!!! Kafam karıştı iyice :D

Madem kanıt var, taraflardan, ilgili şüpheli şahıslar neden sorgulanmıyor? Alacaksan hepsini alacaksın gözaltına ki adalet olsun. Devletin Savcısı mı yok? Hakimi mi yok? Polisi mi yok? Bütün suçlamalar doğru ya da yanlış Fenerbahçe ile ilişkilendiriliyor, eğer her şüpheli aynı anda, aynı şekilde alınmış olsa bu gün konuşulanlar, yazılanlar çok daha farklı olacaktı eminim.

Basında yayınlanan onlarca haber çürüdü gitti, çünkü hepsi yalandı, kalan sağlar bizimdir... :D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
20 kişinin sorgulaması bitti. Karar bekleniyor...

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
15 kişi tutuklandı, 5 kişi tutuksuz yargılanacak...

alsec_

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Kim var acaba tutuklananlar arasında...?

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Umarım Şekip vardır.

---------- Post added at 04:23 ---------- Previous post was at 04:22 ----------

Evet Şekip tutuklanmış...

alsec_

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Şekip Mosturoğlu tutuklanmış...

---------- Post added at 04:24 ---------- Previous post was at 04:23 ----------

Korcan ve Mecnun Otyakmaz da var...

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Cengiz Demirel, Doğan Ercan, Mehmet Şen, Emenike'nin menajeri, Yavuz Ağırgöl tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Diğer isimler tutuklandı.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Yahu alayı var işte. :)

recooo1903

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Birilerinin godomanlar bu ülkede tutuklanmaz kesin yırtarlar tezide çürüdü :D Görünüyor ki sırada Aziz Yıldırım var

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
serbest bırakılan isimler önemli değil zaten. esas önemli elemanların hepsi cezaevine gidiyor.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Sabah da Aziz Yıldırım'ı bekliyoruz. Kaçarı yok artık bu işin...

recooo1903

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturmada mahkemeye sevkedilen 20 kişiden 15'i tutuklandı. Şekip Mosturoğlu, Mecnun Otyakmaz, Korcan Çelikay tutuklandı.

TUTUKHABERRRR_PLRW5.jpg

Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında dün mahkemeye sevkedilen 20 kişiden 15'i tutuklandı, 5'i serbest kaldı.
Fenerbahçe İkinci Başkanı Şekip Mosturoğlu, Fenerbahçeli Yönetici İlhan Ekşioğlu, Fenerbahçe Altyapı Sorumlusu Cemil Turan, Eskişehirspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Eskişehirspor Sportif Direktörü Ümit Karan, Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, Sivasspor kalecisi Korcan Çelikay, Fenerbahçe Kulübü Muhasebecisi Tamer Yelkovan, Ali Kıratlı, Bülent İşçen, Sami Dinç, Yusuf Tarçınlı, Abddullah Başok, Ahmet Çelebi, ve Mehmet Yenice tutuklanırken, Cengiz Demirel, Doğan Ercan, Altaylı futbolcu Mehmet Şen, Emenike'nin menajeri Erdem Konyar ve Yavuz Ağırgöl tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı
Şike soruşturması kapsamında 20 isim tutuklama talebiyle mahkemeye sevkedilmişti. Bu 20 kişinin arasında Fenerbahçe İkinci Başkanı Şekip Mosturoğlu, Fenerbahçeli Yönetici İlhan Ekşioğlu, Fenerbahçe Altyapı Sorumlusu Cemil Turan, Eskişehirspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Eskişehirspor Sportif Direktörü Ümit Karan, Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, Sivasspor kalecisi Korcan Çelikay, Fenerbahçe Kulübü Muhasebecisi Tamer Yelkovan, Ali Kıratlı, Cengiz Demirel, Bülent İşçen, Sami Dinç, Yusuf Tarçınlı, Abddullah Başok, Ahmet Çelebi, Yavuz Ağırgöl, menajer Doğan Ercan, Altaylı futbolcu Mehmet Şen, menajer Emenike'nin menajeri Erdem Konyar ve Mehmet Yenice vardı.
Kaynak:http://www.ntvspor.net/haber/futbol/43771/15-kisi-tutuklandi-5-kisi-serbest-kaldi

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Şekip Mosturoğlu tutuklandı!

Şike soruşturması kapsamında göz altına alınan 20 kişinin sorgulanması sona erdi ve karar bekleniyor.

Şike soruşturması kapsamında başlatılan operasyonda tutuklama talebi ile mahkemeye sevkedilen 20 kişinin sorgulanma süreci perşembe sabaha karşı 3.40 sularında sona erdi.

Mahkeme tamamladığı sorgulamaların ardından kararını açıkladı. Mahkemenin kararına göre, mahkemeye sevkedilen 20 kişiden 15'i tutuklu olarak yargılanacak iken; 5 kişi tutuksuz yargılanacak.

Mahkemenin kararına göre tutuklu olarak yargılanacak kişiler şu isimler;

Fenerbahçe İkinci Başkanı Şekip Mosturoğlu

Fenerbahçeli Yönetici İlhan Ekşioğlu

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz

Fenerbahçe Altyapı Sorumlusu Cemil Turan

Eskişehirspor Teknik Direktörü Bülent Uygun

Eskişehirspor Sportif Direktörü Ümit Karan

Fenerbahçe Kulübü Muhasebecisi Tamer Yelkovan

Sivasspor'da geçen sezon kiralık olarak forma giyen Korcan Çelikay

Ali Kıratlı

Bülent İbrahim İşçen

Sami Dinç

Yusuf Turanlı

Abddullah Başok

Ahmet Çelebi

Mehmet Yenice

Tutuksuz yargılanacak kişiler ise şu isimler;

Doğan Ercan, Cengiz Demirel, Altaylı futbolcu Mehmet Şen, Emenike'nin Menajeri Erdem Konyar, Yavuz Ağargöl

Sporx

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Valla bu saatten sonra şu Metris'in önü bir uzun alan, bir tek seni sevdim gerisi yalan...

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
tutuklu avukatlarının söylediklerine göre sorgulama esnasında daha çok fenerbahçenin sivas ve eskişehir maçları üzerinde durulmuş. bu maçlarla ilgili belgeler sanıklara ve avukatlara sunulmuş.

adli tatil de giriyor. tutukluluk süreleri uzayacak. en az 4 ay deniliyor.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Hastanede O. Çıkar çıkmaz savcıya ifade verecek.

Büyük ihtimal Metris yolu gözüküyor.

Ama sağlık sorunları bahane edilerek tutuksuz yargılanabilir belli olmaz.

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Fb yalan oldu artık ya , belli yani . diğer kulüplere nolucak onu merak ediyorum

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Fb Tv Yeni Dönem Yayın Akışı:

06:30:Koğuş Kalk

07:00:İçtima

07:30:Kahvaltı

08:30:Gardiyanlı Sabah Koşusu

09:30:Yarışma

:D :D

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Valla bu saatten sonra şu Metris'in önü bir uzun alan, bir tek seni sevdim gerisi yalan...

olayın özeti budur. bir şey eklemek istiyorum. pazar günü fenerbahçe spor kulübü bir açıklama yaptı (kulübümüz tarihi boyunca hep şerefliydi, hiç böyle olaylara karışmadı,biz masumuz gibisinden)..
1. o yazıyı yazarken hiç mi utanmadılar!
2.fenerbahçe taraftarına bunu yapmaya hakkı var mıydı!?
3.türk futbolunu katlettiler hepimize geçmiş olsun.
4.bu habere sevindim mi üzüldüm mü hala çözemedim:)
5.bu saatten sonra fenerbahçenin küme düşmemesi imkansız gibi görünüyor ama imkansız diye birşey de yoktur..

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
olayın özeti budur. bir şey eklemek istiyorum. pazar günü fenerbahçe spor kulübü bir açıklama yaptı (kulübümüz tarihi boyunca hep şerefliydi, hiç böyle olaylara karışmadı,biz masumuz gibisinden)..
1. o yazıyı yazarken hiç mi utanmadılar!
2.fenerbahçe taraftarına bunu yapmaya hakkı var mıydı!?
3.türk futbolunu katlettiler hepimize geçmiş olsun.
4.bu habere sevindim mi üzüldüm mü hala çözemedim:)
5.bu saatten sonra fenerbahçenin küme düşmemesi imkansız gibi görünüyor ama imkansız diye birşey de yoktur..
yaw fener taraftarini kac yildir mutlu etmek icin adamlar yapmadiklari kalmamis :P
gerci fenerin basin aciklamasi yapan bir adami vardi her dili biliyo sip diye cevirip aciklardi konusmalari.yabanci oyuncu/teknik direktor leb demeden leblebilerimiz cok kaliteli dedigini anlardi. onu birakmasalar belki boyle olmazdi. kendisi milletvekili olmus galiba.tip olarak tanimasamda sesini bazi aciklamalarda duyar gibi oluyorum :P her ne kadar konusan adami tip olarakntam benzetemesemde. :D ne basin sozcusuydu ya :D