Şike Operasyonu - Futbolun çok önemli isimleri tutuklandı!

Naaa

Profesör
15 Mart 2008
2,220
3
0
Bu 19 maç içinde fenerin maçi banko vardir. üzüldüm şimdi sanki he..

technomind

Profesör
Emektar
19 Nisan 2011
4,978
74
228
Arkadaşlar hiç birşey olmaz !

İcraatlerimin hepsi suistimal edilip ihtilal başlatılırsa istila talebi olmaz
Ancak iticat talebeleri kabulümüz içtimaya hazır olunuz
İstişaredeyim ben iftiraya kapılana istinaden ihtiyarladım
Ben ve rapim ihtiyacınızın yüzde yüzünü karşılar rapte cephe kelimesi kesmekte

Paramore

Dekan
10 Eylül 2010
5,179
27
0
eğer aralarında gs,bjk`de varsa ben buna hapı yuttu değil, ayvayı yedi diyeceğim :D trabzon kesin vardır. fener aklanır :D

Bir Fenerli olarak biraz saçma olmamış mı yazdığın?

Operasyon FB'nin etrafında dönüyor. FB nasıl aklanıp da Bjk ya da Gs ayvayı yiyecek? Cidden olmaz yani böyle bir şey.

1907

Profesör
4 Temmuz 2011
2,463
2
0
Bana kalırsa kupa finalinde de şike var.tabi unutturmaya çalışıyorlar yine bizim üstümüze yıkmaya çalışıyorlar serdal adalı temiz adam sanki :)

mazruf

Guru
Emektar
30 Temmuz 2009
23,098
1,117
293
40
Polis kamerası görüntüleri basında
"İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının (CMK 250. Madde ile Yetkili) vermiş olduğu 2011/2287 sayılı talimatı ile yürütülen soruşturma kapsamında; Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından çıkar amaçlı suç örgütüne yönelik olarak, cebir ve şiddet içeren eylemler, yetkisiz futbolcu menajerliği yapılması ve Bank Asya 1.Liginde mücadele eden bir futbol kulübündeki usulsüzlükler nedeniyle Aralık 2010 tarihinde çalışma başlatılmıştır.
Yapılan çalışmalarda;

Suç örgütü tarafından yetkisiz menajerlik yolu ile yüksek miktarda haksız kazanç temin edildiği, bazı spor kulüplerinin hesaplarında usulsüzlükler yapıldığı, bazı futbolcuların da tehdit edilerek kulüpteki alacaklarından zorla vazgeçirildikleri,

Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 31 Mart 2011 tarihinde gerçekleştirilen Futbolcu Temsilcisi sınavı sorularının da suç örgütü tarafından ele geçirildiği ve daha sonra sınava katılan adaylara fahiş fiyat karşılığında satıldığı,

Örgütlü bir şekilde, Süper Lig ve Banka Asya Birinci Ligindeki toplam (19) maçta şike ve teşvik faaliyetlerinin gerçekleştirildiği tespit edilmiş ve delillendirilmiştir.

ELDE EDİLEN MALZEMELER
-(3) adet 9.mm çapında ruhsatsız tabanca,
-(4) adet 7.65 mm çapında ruhsatsız tabanca,
-(1) adet 38 kalibre çapında ruhsatsız tabanca olmak üzere toplam 8 adet ruhsatsız tabanca,
-Çeşitli çap ve ebatlarda fişek ve boş kovan,
-(1) adet sahte ehliyet,

Suç örgütüne yönelik 03.07.2011 günü gerçekleştirilen operasyonlarda toplam (61) şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.
Suç örgütüne yönelik 03.07.2011 günü gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda toplam (61) şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.
Yakalanan şahıslardan (2) şahıs 04.07.2011 tarihinde Soruşturma Savcısının talimatı ile Şube Müdürlüğümüzden salıverilmiştir.
05.07.2011 tarihinde hazırlanan soruşturma evrakıyla birlikte İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına (CMK 250 Maddesi Kapsamında Görevli) sevk edilen (22) şahıstan 7’si tutuklanmıştır.
06.07.2011 tarihinde (25) şahıs İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiştir.

07.07.2011 tarihinde (11) şahsın İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmesi planlanmaktadır.

Ayrıca (1) şahıs halen sağlık problemleri nedeni ile hastanede gözetim altında tedavi görmektedir.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü olarak organize suç örgütlerine karşı geçmiş dönemde yürüttüğümüz ve birçok organize suç örgütünün çökertildiği başarılı operasyonlara, hassasiyetle ve titizlikle devam edilmektedir. Bu mücadelemizde vatandaşlarımızdan aldığımız büyük destek bizi son derece memnun etmekte ve motivasyon kaynağımız olmaktadır."

Mai Nai

Guru
Emektar
23 Ağustos 2008
21,627
157
243
14 nisandan öncekiler ceza yemez ama son maçlar tehlikeli.Fenerin büyük bi ihtimalle hiç bir şansı kalmadı.2 güne emniyet medyaya daha fazla bilgi aktarır.

1907

Profesör
4 Temmuz 2011
2,463
2
0
Sivas maçında kimse olduğunu iddia etmesin yok kaleci bilerek gol yemiş volkan da bilerek yedi o zaman onuda açın içeri:tt2:

technomind

Profesör
Emektar
19 Nisan 2011
4,978
74
228
bencede kimse idda edemez rıza hoca zaten son sözü söyledii şakır şakır oynadılar dedi ...

Mai Nai

Guru
Emektar
23 Ağustos 2008
21,627
157
243
Basının elinde Sivas Eskişehir ve Fener hakkında bir çok bilgi varmış ama söylemiyorlar resmi açıklama olmadığı için

prisoner

Asistan
17 Mayıs 2011
421
2
0
Zaten 20 maç inceleniyordu. Büyük başarı hemen hepsi tutmuş. Ben ilk baştan bu yana Fenerbahçe açısından birşey çıkmayacağına emindim bu sabah itibariylede emindim. Ancak iyiden iyiye durum kötüleşiyor. 19 maçın içinde bizim maçların olmaması imkansız. Ne diyelim hayırlı olsun. Olan Fenerli futbolculara olacak onlar bu olaylardan bir haberdi. Tabi biz taraftarlara. Bakalım Akşam herşey kesinleşir.
Bu arada Sanırım Bank Asya 22 takımla falan oynanacak zaten 19 takım kesindi. :)

Mai Nai

Guru
Emektar
23 Ağustos 2008
21,627
157
243
Fedarasyon başkanı M.Ali Aydınlar 15 temmuza kadar açıklayacağız demiş.

lazuri

Doçent
20 Mart 2008
918
2
0
Şuan tüm heyecanla bekliyoruz. Şu şike maçlarından Fener in adı çıksın ve şampiyonluk bizim hakkımız ise verilsin artık resmi olarak.

alsec_

Doçent
1 Ekim 2009
813
4
18
Yavaş yavaş her şey netleşiyor...Bakalım hangi takımların adı çıkacak bu işten...

whitedragon

Doçent
8 Ekim 2010
661
1
18
Mesele maç içindeki mücadele değil bu adamlar profesyonel onu bile kılıfına uydurarak fazla belli etmeden,mücadelenizi yapın zorlayın ama maç satıldı yani orda ne fenerli futbolcunun haberi var nede karşı takımda şikeyle ilgili para almamış futbolcunun..

blgram

Profesör
27 Kasım 2009
1,522
18
218
Zaten trabzonda sütten çıkmış ak kaşık !! Süper ligdeki hiç klübe güvenmiyorum !! Benim için futbol hayatı bitmiştir !! Rugby izleyeceğim bundan sonra !! Çok zevkli nan adamlar birbirlerine giriyor !!

YellowRed

Rektör
2 Ekim 2008
13,574
27
0
yavaş yavaş bilgiler basınla paylaşılıyor. geriye hangi maçlarda şike olduğunu söylemek kaldı. bekleyelim bakalım.

blgram

Profesör
27 Kasım 2009
1,522
18
218
hangi kanal veriyor rugby maçını

Hocam avustralya da yaşıyorum . Ne zaman televizyoru açsam rugby var . Ben de kuralları hafiften hafiften çözmeye başladım . Ama biraz tehlikeli bir spor . Geçen hafta bir adam fena yaralandı !! Adamlar kavga ettiydi . Birde üstüne çıkıp pestilini çıkardılar .