Sigaranın içinde beyni uyuşturan madde var mı?

Bu konuyu okuyanlar

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Arkadaşlar sigaranın içinde 4000e yakın madde olduğu biliniyor. Ancak içinde beyni uyuşturan herhangi bir uyuştucu az da olsa var mıdır? Lokal anestezik madde var, ancak bu boğazda oluşan irritasyonu engellemek amacıyla var, benim ki sarhoşluk vermek gibi bir uyuşturuculuk? Bilen, gören, işiten..?
Ben hiç sigara içmedim, içen kişiler ilk içtiklerinde beyinlerinin uyuştuğunu söylüyorlar? Sizin tecrubeniz de bu yönde mi?

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
kime sorarsan sor ilk içtiği sigaranın keyfini hiç alamamıştır bir daha.
o kadar karbondioksiti çekince haliyle beyin şok geçiriyor.
hiç merak dahi etmeyin böyle.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Nereleri uyuşuyor bilemiyorum ama (sigara içenler alınmasın) çok pis koktuklarını söyleyebilirim.
Daha doğrusu bana öyle geliyor.

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Merakım içmek için değil korkmayın, 2015'den beri alkol de yok, tam yeşilaycıyım :D

Nikotin var içinde ancak bu uyuşturucu değil, bu bağımlılık yapan bir madde, uyuşturucu özelliği yok. Tıp okuyan biri yok mu ya? Onlar bilir bu meseleleri?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
nikotin saf halde çok güçlü zehir Hawaii Five-o'da bir kaç kişiyi öldürmüşlerdi suyuna,sütünesıvı nikotin katmış katil...

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
nikotin saf halde çok güçlü zehir Hawaii Five-o'da bir kaç kişiyi öldürmüşlerdi suyuna,sütünesıvı nikotin katmış katil...

Sütün içine sigara külü dökerseniz adamın canına mal olur bu... O biraz farklı bir durum...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
herkes gibi normal normal pistol ile vursa ya ne gerek var böyle aksiyona?