Sigaranın faydaları :)

KOLPAÇİNO

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sigara içeni köpek ısırmaz; çünkü yanında baston taşır.
Evine hırsız girmez; çünkü sabahlara kadar öksürür.
Üzerine sinek konmaz; çünkü buram buram nikotin kokar.
Fazla yorulmaz; çünkü yorulunca tıkanacağını bilir.
Yürümek için zorlanmaz; çünkü tekerlekli iskemlede gezdirilir.
İhtiyarlamaz; çünkü genç yaşlarda sevdiklerine kavuşur.
Yüzlerine renk gelir; çünkü dişleri ve bıyıkları sapsarı olur.
Vücutları bir kuş gibi hafifler; çünkü ileri dönemdeki dolaşım bozukluğundan ötürü önce parmakları, sonra da el ve ayakları kesilir.

İşte sigaranın faydaları, tiryakilere afiyet olsun... :D

Suicide Veil

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Bi de ses kalınlaşıyor sigara içenlerde o da iyi bişey :D

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
bence sigara içenler bunları görüp efkarlanacak ve bir sigara daha yakacak :)

buskudar

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Dırdırcı eşine içereksin aslında o seni sesiyle öldürürken sende onu sigarayla öldür bakalım ilk kim ölücek

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Bu sigara nasil ber seydir arkadas. Paran gidiyor, sagligin gidiyor, sabahlari agzin les gibi oluyor, surekli bi yorgunluk bi durgunluk, kokusu da cabasi. Ama butun bunlara ragmen yine iciyoruz yine iciyoruz. Artik insanda nasil bir etkisi varsa.

Insaallah birgun herkes sigarayi birakir.

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
içelim güzelleşelim :) (not: sigaradan nefret eden biri)

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Dün müşterinin maLzemesini bırakmaya gidiyordum tabi arabada o da vardı..sigara içebiLir miyim diye sordu....cevap vermeden direk camı açtım içersin der gibi..yaktı içti....neyse indirdik malzemesini...tekrar bindim araca hemen sinmiş pis koku...zaten kuLLanmıyorum hemen fark ediLiyor..çok ağır kokusu var.

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Diğer yönden faydası, sigara satıcıs, market,bakkal kazanır. :D :D :D

KOLPAÇİNO

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sigara içene zevk veriyo olabilir ama içen kişiye gerçekten yaklaşılmıyo çok kötü bi koku bırakıyor

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Yararları buysa zararları nedir Allah bilir :)

KOLPAÇİNO

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yararları buysa zararları nedir Allah bilir :)

Buyur zararları :)

Öncelikle sigaranın en büyük zararını %10-15 kilo eksikliği ve zeka geriliği ile anne karnındaki bebek görür. * Tütün içinde bulunan Karbonmonoksit, Nikotin, Katran gibi zararlı maddeler akciğer kanseri başta olmak üzere, solunum sistemi hastalıklarından olan bronşit ve amfizeme gibi hastalıklara neden olur. İçilen her sigara sizi kansere bir adım daha yaklaştırır. Sigara içenlerde akciğerlerin doğal savunma sistemi bozulur ve buda enfeksiyon kapma riskini artırır.
* Sigarada bulunan Karbonmonoksitin kandaki oksijeni yok etmesiyle damarlarda kolestrol depolanır ve bunun neticesinde kalp krizi riski artar.
* Yemek borusu ve midede ülser, kanama ve kanser oluşumu artar. Pankreas kanseri riski fazlalaşır. Sigara içen erkeklerin içmeyenlere oranla daha fazla mesane kanserine yakalandıkları görülmektedir.
* Sigara içenlerin ellerinde ve parmaklarında sararmalar ve tırnaklarında kırılmalar görülmektedir.
* Sigara kol ve bacak damarlarında çeşitli hastalıklara neden olur. Özellikle, damarlardaki tıkanıklık nedeniyle ancak organların kesilmesiyle tedavi edilebilen(Burger) hastalığı oluşur.
* Ağız kokusu, diş ve diş eti hastalıkları, diş kaybı ve tat alma duyusunda bozulmalar görülür.
* Beyin hücrelerinin ölümüne ve hafıza zayıflığına(Alzheimer) sebep olur.
* Koku alma duygusu azalır.
* Sigara içen bayanlarda rahim ve yumurtalık kısırlığı,erken menopoz ve rahim kanseri gibi tehlikeler görülür.
* Gözlerde katarakt yada körlük meydana gelebilir.
* Vücutta yorgunluk,ruhsal gerilim,aşırı stres ve uykusuzluk görülür.
* Cinsel organlarda iktidarsızlık, ereksiyonda azalma ve döllenme yetersizliği meydana gelir.
* Vücuttaki insülin salgılama yeteneğini azaltarak şeker hastalığına sebep olur.
* Sigara, deri yapısının bozulmasına ve kırışıklıklara yol açar. Bunun yanında sigara içenlerin yaraları çok daha zor iyileşir. Bazen ameliyat sonrası yaraların iyileşmediği görülür.
* Sigara bağımlılarında kronik baş ağrılarına rastlanır.
* Bu bilinen gerçekleri göz önünde tutarak daha duyarlı olmaya çalışmalıyız. Yeni nesle iyi örnek olup eğiterek onları büyük bir problem haline gelen bu ölümcül alışkanlıktan korumalıyız. Sağlıklı bir yaşam ve sağlıklı bir gelecek için sigarayı bırakın!

execute

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Günde 1 Adet içiyorum Nadir 2 adet olabiliyor. Bunlarla karşılaşmam sanırım :)

harun.arslan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sigara içeni köpek ısırmaz; çünkü yanında baston taşır.
Evine hırsız girmez; çünkü sabahlara kadar öksürür.
Üzerine sinek konmaz; çünkü buram buram nikotin kokar.
Fazla yorulmaz; çünkü yorulunca tıkanacağını bilir.
Yürümek için zorlanmaz; çünkü tekerlekli iskemlede gezdirilir.
İhtiyarlamaz; çünkü genç yaşlarda sevdiklerine kavuşur.
Yüzlerine renk gelir; çünkü dişleri ve bıyıkları sapsarı olur.
Vücutları bir kuş gibi hafifler; çünkü ileri dönemdeki dolaşım bozukluğundan ötürü önce parmakları, sonra da el ve ayakları kesilir.

İşte sigaranın faydaları, tiryakilere afiyet olsun... :D

Bunun 4 tanesini ta 1984 te Lise 1 de resim hocası bize anlatmıştı...

Bir kaç tane daha eklenmiş...

enrooy

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Allah korusun ağzıma sürmedim. Tiksindirici bir şey ya

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
şimdi sen bunu yazdın ya içenler kendine pay çıkartır :) benim sineğe alerjim var oyüzden içiyorum veya ben tıkanmam ki benim arabam var yürümüyorum ki :D falan filan

kuntakinte

Profesör
Reaksiyon puanı
8
ben içiyor olmama rağmen iki kişinin içtiği ortamdan rahatsız oluyorum, ben içersem sorun yok başkası içerse çok gelio :) inş.bırakıcam..
en azından isteğim var =)

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Buyur zararları :)

Öncelikle sigaranın en büyük zararını %10-15 kilo eksikliği ve zeka geriliği ile anne karnındaki bebek görür. * Tütün içinde bulunan Karbonmonoksit, Nikotin, Katran gibi zararlı maddeler akciğer kanseri başta olmak üzere, solunum sistemi hastalıklarından olan bronşit ve amfizeme gibi hastalıklara neden olur. İçilen her sigara sizi kansere bir adım daha yaklaştırır. Sigara içenlerde akciğerlerin doğal savunma sistemi bozulur ve buda enfeksiyon kapma riskini artırır.
* Sigarada bulunan Karbonmonoksitin kandaki oksijeni yok etmesiyle damarlarda kolestrol depolanır ve bunun neticesinde kalp krizi riski artar.
* Yemek borusu ve midede ülser, kanama ve kanser oluşumu artar. Pankreas kanseri riski fazlalaşır. Sigara içen erkeklerin içmeyenlere oranla daha fazla mesane kanserine yakalandıkları görülmektedir.
* Sigara içenlerin ellerinde ve parmaklarında sararmalar ve tırnaklarında kırılmalar görülmektedir.
* Sigara kol ve bacak damarlarında çeşitli hastalıklara neden olur. Özellikle, damarlardaki tıkanıklık nedeniyle ancak organların kesilmesiyle tedavi edilebilen(Burger) hastalığı oluşur.
* Ağız kokusu, diş ve diş eti hastalıkları, diş kaybı ve tat alma duyusunda bozulmalar görülür.
* Beyin hücrelerinin ölümüne ve hafıza zayıflığına(Alzheimer) sebep olur.
* Koku alma duygusu azalır.
* Sigara içen bayanlarda rahim ve yumurtalık kısırlığı,erken menopoz ve rahim kanseri gibi tehlikeler görülür.
* Gözlerde katarakt yada körlük meydana gelebilir.
* Vücutta yorgunluk,ruhsal gerilim,aşırı stres ve uykusuzluk görülür.
* Cinsel organlarda iktidarsızlık, ereksiyonda azalma ve döllenme yetersizliği meydana gelir.
* Vücuttaki insülin salgılama yeteneğini azaltarak şeker hastalığına sebep olur.
* Sigara, deri yapısının bozulmasına ve kırışıklıklara yol açar. Bunun yanında sigara içenlerin yaraları çok daha zor iyileşir. Bazen ameliyat sonrası yaraların iyileşmediği görülür.
* Sigara bağımlılarında kronik baş ağrılarına rastlanır.
* Bu bilinen gerçekleri göz önünde tutarak daha duyarlı olmaya çalışmalıyız. Yeni nesle iyi örnek olup eğiterek onları büyük bir problem haline gelen bu ölümcül alışkanlıktan korumalıyız. Sağlıklı bir yaşam ve sağlıklı bir gelecek için sigarayı bırakın!

İçen arkadaşlar tatmin olmuşlardır heralde :mrgreen:

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
XFPb3.png

:thumbup:

5 ay önce bıraktım. keşke biri daha önce bu faydalardan bahsetseydi. :( :D

constantin34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben sigarayı bırakamam diyenler kendimi örnek veriyim ben 12 yaşımda başladım sigaraya arkadaş ortamı sağolsun!
askerde tabiri caizse ayaklı fabrika bacası gibiydim günde 2 paket bazen 3 paket içiyordum askerden geldikten 1 sene sonra biraz maddiyattan, biraz yakınımdakilerin rahatsız olmasından, birazda sağlıksızlıktan dolayı azalttım ve 3-4 ay içinde tamamen bıraktım. inanırmısınız şu an dumanından bile rahatsız oluyorum

KOLPAÇİNO

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İçmeyinnnn :) günde bir dal bile insanı mahveder