Sigara Bırakma Yöntemleri

TyfnCTN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bi Sigara Konusu vardı arkadaşlar ben içmiyorum ama baya ilgimi çekti bir arkaşımızda sigara yapma değilde sigarayı bırakma konusu neden açmıyorsun dedi bende sizlere yararı olur diye düşündüm..

Sigarayı bırakmak istiyorsunuz ama bir türlü bırakamıyorsunuz. İşe sigara içmeyi azaltarak başlayabilirsiniz. İsteyerek ve istemdışı olarak sigarayı azaltabilir ve tamamen bırakabilirsiniz.

• Öncelikle sigarayı birer paket birer paket alın. Yedek paket veya kartonla sigara almayı bırakın.
  • Herzaman kullandığınız markayı değilde size tadı nispeten daha kötü gelen bir markayı alın. Bu işinizi kolaylaştıracaktır.
  • Sigara içmek istediğinizde bunu biraz geciktirin. Her sigarayı bir saat geciktirmeniz günlük içtiğiniz sigara sayısını düşürecektir.
  • Sigarayı bitmeden söndürün. Hatta yarım yarım için.
  • Sigara içmek için farklı bir oda kullanın. Hatta orada olmaktan memnun olmadığınız bir yerde sigara için.
  • Sigara paketini kolay ulaşabileceğiniz bir yere veya sürekli koyduğunz cebinize koymayın. Ters taraftaki cebinize, kullanmadığınız bir çekmeceye veya uzak bir yere koyun. Böylece her bilinçdışı sigara yakmak istediğinizde, farkına varırsınız.
  • Kül tablanızı sık boşaltmayın. Hergün ne kadar sigara içtiğinizi kül tablasından görün.
  • Alternatif şeyler kullanın, sigara içmek aklınıza geldiğinde su veya meyve suyu için, birşeyler yeyin.
  • Sigarayı azaltmak bırakmak demek değildir. Bu nedenle bırakmak için kendinize bir tarih belirleyin.
Dumansız günler Dilerim..:thumbup1:

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
efenim gerek yok böyle şeylere
günümüzde gençler(ben de dahil) gayet iradesi düşük oldukları için zorlanıyorlar
bırakmak isteyen bir günde bırakır, abartmaya gerek yok
dedemden biliyorum
adam 20 yıl sigara içmiş sonra birgün bırakıyorum artık demiş bırakmış
20 yıldır da sigara içmiyor
ben zaten içmiyorum da benim de bırakmam gereken kötü alışkanlıklarım var :D

mnyk46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
efenim gerek yok böyle şeylere
günümüzde gençler(ben de dahil) gayet iradesi düşük oldukları için zorlanıyorlar
bırakmak isteyen bir günde bırakır, abartmaya gerek yok
dedemden biliyorum
adam 20 yıl sigara içmiş sonra birgün bırakıyorum artık demiş bırakmış
20 yıldır da sigara içmiyor
ben zaten içmiyorum da benim de bırakmam gereken kötü alışkanlıklarım var :D
içmediğin bir şeyin nasıl bırakılacağı hakkında yorum yapman ilginç

ayteking

Asistan
Reaksiyon puanı
10
12 yıldır sigara içiyordum. pazartesi günü arkadaşım nikotin sakızı almış eczaneden 11 liraya yarısını bana verdi. normalde günde bir paket içerdim. pazartesiden bu tarafa 3 tane içtim. tamamen bırakacam inşallah

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
En güzel yöntem, bıraktım deyip, paketi çöpe atmaktır.

oxytacin

Asistan
Reaksiyon puanı
6
ben sigarayı çoğaltmak istiyorum bi satte 3 tane içince midem bulanıyo midem bulanmadan saatte 6-7 tane içmenin bi yolu varmıdır
para sorun deil param var huzurum var önerilerinizi bekliyorum...

feerleas

Profesör
Reaksiyon puanı
15
ben sigarayı çoğaltmak istiyorum bi satte 3 tane içince midem bulanıyo midem bulanmadan saatte 6-7 tane içmenin bi yolu varmıdır
ılahı ya allah ıyı etsın senı emı guldum ya :D sımdılık paran var huzurun var saglıgın var sıgara yuzunden saglıgın gıdınce bakalım ozaman boyle konusabılecekmısın bırakman dılegımle saygılarımla

TyfnCTN

Asistan
Reaksiyon puanı
0

insanlar parasızlıkdanmı bırakmak isitoyr sanıyorsun oranla % 15 para yüzünden ise geri kalanı sağlık içindir

paran var
huzurun var
sağlığın yok ne işe yarar sağlığın olmayınca dogal olarak paran olmuyacak paran olmayınca ise orantılı şekilde huzurunda olmayacak yanlışmıyım =?

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Böyle bırakılmaz bence.:D

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Madem bırakacaktın neden başladın :p şaka bi yana sigaradan hiç haz etmem bi kere bile içmedim içmem de içenlere de allah akıl fikir ve bırakmak için irade versin ne diyim..

UndyingDarkness

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Ben okuldan arkadaşlardan otlanıyorum çok nadir. Öylesine. Ama hiç canım çekmiyor hiç bir zaman sigaraya para vermedim :D Sigara içmiyorum özlemiyorum canım çekmiyor çok rahatım. Bir kere okulda sigara içerken çok güzel bir bayan hocaya günaydın demiştik o da sabah sabah ciğerlerinize yazık ediyorsunuz demişti o zaman azcık karizma hissetmiştim kendimi :D Bir kerede otobüse sigarayla girince dalga konusu olmuştum :D Şöför Allahtan görmemiş söndür söndür dediler camdan salladım :D