Sigara, alkol ve cep telefonuna zam

Reaksiyon puanı
10,327
Alkol ve sigaraya ÖTV zammı

1451646771423.jpg

Tüm alkollü içkilerde asgari maktu vergi tutarı yaklaşık yüzde 15 artırıldı. Tütün ürünlerinde paket başına asgari maktu vergi 4,20 liradan 4,42 liraya yükseltildi

Bakanlar Kurulu Kararına göre, alkollü içkiler ve tütün ürünlerinde uygulanan ÖTV'de artışa gidildi.

Değişikliğe ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, tüm alkollü içkilerde asgari maktu vergi tutarı yaklaşık yüzde 15 artırıldı.

Tütün mamullerinde uygulanan ÖTV'de de artışa gidildi. Buna göre, paket başına asgari maktu vergi 4,20 liradan 4,42 liraya yükseltildi. Paket başına maktu vergi de 19,68 kuruştan 24,68 kuruşa çıkarıldı.

Cep telefonlarında adet başına uygulanan 120 liralık vergi de 160 liraya çıkarıldı.

Öte yandan, işlenmemiş tütün ithalatından alınan tütün fonu tutarı ton başına 900 dolardan 600 dolara indirildi.

KaynaK

mcanerol

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Simdi anlamadığım bir nokta var. Şayet işlenmemiş tutun ithalatı düşüyor ise neden paket sigara fiyatı yükseliyor.

Gerçi bu mantık aynı şekilde petrol fiyatlarının 11 yılın en dusuk seviyesinde olduğu halde bizim ucuk fiyatlardan almamız halen normal yanı ne denir ki.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
ülkeyi bölsünler direk zenginler ve fakirler diye. Niye böyle uğraşıyorlar ki

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Sigara alkole az bile olmuş %100 zam olsa yinede az ama telefona neden zam anlamadım zaten çok yüksekti fiyatlar.

A

abuzerdalak

SDN Okuru
yeni saçmalıklarla yeni yılda da birlikteyiz mesajı...

MyNickname

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sigara alkole az bile olmuş %100 zam olsa yinede az ama telefona neden zam anlamadım zaten çok yüksekti fiyatlar.

Bu kafayla az bile bu zamlar. Yapsınlar artık ben de destekliyorum müstehak size %100 değil %300 yapsınlar. Herkes hakettiği gibi yönetilir kurunun yanında yaş da yanıyor ama yapacak bir şey yok ''kurular'' çoğunluk olduğu için..!

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
Kaşıkla verip kepçeyle geri almak. Dedikleri bu olsa gerek.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Bu kafayla az bile bu zamlar. Yapsınlar artık ben de destekliyorum müstehak size %100 değil %300 yapsınlar. Herkes hakettiği gibi yönetilir kurunun yanında yaş da yanıyor ama yapacak bir şey yok ''kurular'' çoğunluk olduğu için..!
Valla zerre umrumda değil alkol ve sigara asla içmedim içmem de %1000 bile zam yapsınlar umurumda dahi olmaz geriye bir telefon kalıyor bu başlıkta artık eskisi gibi merakta yok 3 yılda bir değişirim zaten varsın pahalı olsun yurtdışından alırım herşeyin kolayı var.Ayrıca zaten bu dünyada rahat yüzü görmedik biz rahat ol sıkıntıya alıştı bu bünye o yüzden bana koymaz umrumda bile olmaz.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
Valla zerre umrumda değil alkol ve sigara asla içmedim içmem de %1000 bile zam yapsınlar umurumda dahi olmaz geriye bir telefon kalıyor bu başlıkta artık eskisi gibi merakta yok 3 yılda bir değişirim zaten varsın pahalı olsun yurtdışından alırım herşeyin kolayı var.Ayrıca zaten bu dünyada rahat yüzü görmedik biz rahat ol sıkıntıya alıştı bu bünye o yüzden bana koymaz umrumda bile olmaz.

Sadece bunlara degil ki. Elektriğe zam. Bizim burda ulaşımada zam geldi. Adana da
Zamlanmayan bir şey kaldımı. Yeni yıl bindirimleri hayırlı uğurlu olsun.

Reaksiyon puanı
10,327

aslında hükümete seni getirmeliyiz [MENTION=357770]MyNickname[/MENTION], hiç zam yapmadan çok güzel yönetirsin memleketi,
biz de rahat eder, huzur içinde yaşarız valla! :D