Yardım Sıfır sisteme görüntü gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

Murat_koçak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Benim şöyle bi sıkıntım var msi meg x570 godlike ankarta msi rtx 3060 gamig x tirio kullanıyom sistemi yeni topladım ve görüntü gelmiyor .

Bilgisayarcıya götürdüm cözemedi ama ekrankartındamı diyer parcalardamı sorunu öğrenmek icin başka sisteme taktı ekran kartını görüntü geldi. Benim sisteme başka ekrankartı taktı görüntü geldi. Ama msi ryx 3060 ve msi meg x570 godlike anakarta 3060 takınca görüntü gelmiyor. Anakartta son sürüm BIOS yüklü şu anda.

Yani anakartımın birleşen lerinde hiç bir sıkıntı yok başka ekran kartı taktığında görüntü verdi

Güç kaynağı =corsair hx 1200
Ram = g skill 128 gb 3600mhz cl18 4 adet

Msi türkiyeye attım mesaj anakartı destek liyormu diye bu anakart msi rtx 3060 desdek liyor dedi

Son düzenleyen moderatör:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Ramleri tek tek denediniz mi.

Murat_koçak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ramleri tek tek denediniz mi.
Denedim ve ram hata vermiyor led panalde kaliba ekran kartının güç giriş lerinden olabilir birinin başına gelmiş corsair hx1200 güç kaynağının bağlantı kaplosu şöyle güç kaynağına bağladığımız 8 pinli ama 1 boş yani 7 pin ama ekran kartına taktığımız diyer ucu 8 pinli ve diyer 8 pinde aynen öyle saden ekran kartına 8pin + 8 pin takıyoz.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
HX 1200 gibi bi powerde e.kartı beslemesi nasıl 7 pin oluyor.

Murat_koçak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
HX 1200 gibi bi powerde e.kartı beslemesi nasıl 7 pin oluyor.
Şimdi ekran kartı beslemelerine baktım değiştirdim yine görüntü yok saden öncedende sorun yokmuş beslemelerde besleme takmadan denedim fan dönmüyor ozaman saden sonra tekrar taktım herşeyi normal yok yine görüntü yok msi türkiyeye yazdım 3060 larda görüntü gelmiyor yeni bios gelsin uyum lu dendi aşağıdaki fotoda 3060ti yi desdekliyor normalde yani demem oki okadar denemeler okdar herşeyi yaptım görüntü yok sizce bios gerekiyor dimi şuan da saden son sürüm yüklü msi de diyor uyumlu 3060 la kablosal hic bir sıkıntı yok anakart uyarı panelinde bu uyarıları veriyor.

1 hic uyarı vermiyor görüntü yok

Vga error
07 kod. Mikro kod yüklemesinden sonra AP başlatma
D6 kod . Konsol Çıkış Aygıtı bulunamadı
97 kod .Konsol Çıkış cihazları bağlanır .

Ekran kartının calış tığını biliyoz ve başka anakartta denen di ve benim anakartta başka ekran kartı denen di görüntü geldi

Her yeni başladınca bunları veriyor ve kimi zaman hic hata vermediği oluyor ama yine görüntü yok maus herşey geliyor görüntü yok

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Çok ilginç Başka pc de çalışıyor,ve başka bi e.kartı,senin pc de görüntü veriyor.
Sendeki powerde bi sorun olmasın. Taktığın ve görüntü veren e.kartı daha az watt çeken bi e.kartımıydı.

Murat_koçak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Çok ilginç Başka pc de çalışıyor,ve başka bi e.kartı,senin pc de görüntü veriyor.
Sendeki powerde bi sorun olmasın. Taktığın ve görüntü veren e.kartı daha az watt çeken
Bi danıdıkla iletişime gecdim herşeyi anlattım ve oda bişi bulamadı ve enson aklına şü geldi güçtuşuna bas 3.4 sn bekle dedi ve görüntü geldi arada kabatınca aynı sistemi yaparak acılıyor ama kimizaman tekde acılıyir sistem oturmu düzelir artık .ama sizinde aklınızda bulunsun bi tecrübe oldu bizim için yeni bios şart ama

Bi sorum olucak msi 3060 gaming x trio 12 gb masa üstü cözünürlük 2 k yapmak istiyom ama önerilen lerin arasınfa 1920x1080 yukarı cıkmıyor sebebi nedir önceden ilk cıktığında zamanında 1060 kullandım 6 gb bundan iyiydi sanki yada ayarları mı yapmam lazım

Son mesajlar