Soru Siber güvenlik uzmani olmak istiyorum nerden baslamaliyim

Bu konuyu okuyanlar

Jaredleto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayatımda hiç bilgisayarla hasir nesir olmadım ama son zamanlarda siber güvenlik ile ilgili çok araştırmalar yaptım ve bu yönde ilerlemeye karar verdim üniversite tercihlerinde de bilgisayar programcıligi yazdım ordan kendimi gelistirip yürümeyi düşünüyorum .şimdi programlama konusunda 0 olan biri nasıl ilerlemeli okul derslerinin yanında neler yapmalıyım hangi dilleri öğrenmeliyim yurtdışi için ne yapmalıyim bilgilendirirseniz sevinirim

Eminkrkt

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,777
Öncelikle algoritma becerisi kazanmalısın. Bunun içinde Python(Siber güvenlikte de kullanılır) öğrenerek basit programlar yazarsın. Sürekli yaptığın programları geliştirirsen seninde algoritman o kadar gelişir.
Onun haricinde yavaştan Linux öğrenmelisiniz (Şart demiyorum ama Hack işleri genelde Kali Linuxda döner). Sonrasında programlamaya ve hack'e farklı bir bakış açısı kazanırsın ve devamında neler istediğini bir gçzde geçirerek yol haritanı çizersin.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
İşletim sistemlerinin açık kapıları var. O kapıları tıkamayı öğren.
Peki nasıl tıkaman için bilgi edinmek için ilk olarak Heykırlık yapıp bilgisayara bereden sızdığını öğrenmelisin.

Sonra şirkette çalışırsan baktın heykırlarla beceremiyorsan Lan kablosunu kes. Temiz çözüm ?

Sdnmoduçöp

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
16
Kali linux için Atıl Samancıoğlunun kursuna bak derim udemy den almıştım bence iyi anlatımı var.