Show TV'den Muhteşem Yüzyıl açıklaması!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
00a_aa5b4.jpg

Sayın MedyaRadar.com Web Sitesi Yazıişleri,

Show TV olarak 20 yıllık yayın hayatımızda her zaman kaliteli ve iddialı yapımlara imza atma çabası içinde olduk. Ülkemizin ilk özel televizyon kanallarından biri olarak gerek haber, gerek tartışma, gerekse eğlence programlarına her zaman farklı bakış açımızla yeni soluklar getirdik.

Aradan geçen zaman içinde, başarılı dizilerle de ülkemizde bu sektörün gelişmesinde büyük katkı ve rolümüz olduğu kanısındayız. Bu düşüncemizin gerçekliğini dün akşam ilk bölümüyle Show TV ekranlarına gelen ve izleyiciden rekor izlenme payı alan Muhteşem Yüzyıl dizimizle, bir kez daha görmüş olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyor ve bunun haklı gururunu yaşıyoruz.

Muhteşem Yüzyıl, Show TV ekranlarında fragmanlarının yayınlanmaya başlamasıyla planlı ve kasıtlı olarak bazı çevrelerce Osmanlı hanedanının yanlış tanıtıldığından ve dizinin o dönemdeki karakterleri ve ilişkileri çarpıttığı konusunda haksız bir şekilde itham edilmişti. Dün gece ekranlarımızda yayınlanan ilk bolümünde bu iddiaların gerçek dışı olduğu ve dizinin Osmanli tarihinin en parlak dönemlerinden biri olan Kanuni dönemini tarihi gerçeklerden esinlenerek dramatik bir kurgu ile seyirciye yansıttığı ortaya çıktı. Dekoru, kostümleri, görsel efektleri ve sanat yönetimiyle Türk televizyon tarihinin en iddialı ve yüksek bütçeli projesinde emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliyor ve diziyi art niyetle değil objektif yayıncılık anlayışıyla değerlendiren medyamıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Saygılarımızla

SHOW TV

Medyaradar

by_linux

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işte yine saçma sapan bir dizi,sözde
"tarihi gerçeklerden esinlenerek dramatik bir kurgu ile seyirciye yansıttığı ortaya çıktı. " diye açıklama yapılmış katiyen yalan!:cursing:

thetiduygu

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Bence fena değil, tabiiki bazı saçma olaylar var ama yine de güzel..

TazzzY

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Eleştiriler Abartılı Dizinin Senaryosuna Ünlü Tarihçi Erhan Afyoncu'da destek veriyor.

İstediğiniz kadar Rtük'e Mesaj yollayın bu dizi her Bölümünde rekor kıracaktır Oyuncular + Kıyafetler + Aksesuarlar çok kaliteli...

Eğer görmek istemiyorsanız Televizyonun altındaki kapatma düğmesine basın bu kadar basit!

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Eleştiriler Abartılı Dizinin Senaryosuna Ünlü Tarihçi Erhan Afyoncu'da destek veriyor.

İstediğiniz kadar Rtük'e Mesaj yollayın bu dizi her Bölümünde rekor kıracaktır Oyuncular + Kıyafetler + Aksesuarlar çok kaliteli...

Eğer görmek istemiyorsanız Televizyonun altındaki kapatma düğmesine basın bu kadar basit!

Milletin eleştirdiği noktayı kaçırmak diyelim seninkine...

Kimse dizi çekilmesin demiyor! Kalite tartışılır... Senin kaliteli bulduğunu bir başka biri vasat bulabilir...

Dizinin arka planında danışman olarak Ünlü Tarihçi Erhan Afyoncu'nun olması elbette önemli...

Ama hiç bir zaman unutmayın ki SENARYODAN daha ÖNEMLİ OLAN O senaryoyu YÖNETMENİN Nasıl Görselliğe Çevirdiğidir...

Farklı yönetmenler aynı senaryoyu çok farklı yorumlayabilirler...

İnsanların dizide temel olarak karşı çıktığı nokta ne?

Osmanlı dizisi olması mı?

Tarihi anlatması mı?

Hayır...

Bir OSMANLI Padişah'ının anlatacak sadece HAREMİ mi kaldı?

Bahsedilen Padişah... Sıradan bir Padişah değil!!!

Dünyanın Önünde Diz Çöktüğü bir padişah...

Kanuni YATAKTA değil...

SEFER ESNASINDA ÖLDÜ...

Öyle bir Padişah ki Her Saati bir SİNEMA FİLMİ OLACAK bir kişi...

Ama bize gösterdikleri onun SEKS KASEDİ....

Eleştirilen noktayı doğru dürüst algılamaz isek doğru sonuçlara ulaşamayız...

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
@Elbruz46 teşekkürler
Alkşlanacak bir yorum yapmışsın...
Zaten ne bu söz konusu medya nede o medyanın pofpofcuları ne Osmanlı İmparatorluğunu anlayabilir nede Kanuni Sultan Süleyman hanı anlayabilir... Onların tek anladığı şey UÇKURLARIDIR... Kafaları başka şeye basmaz zaten...

Ozgurky

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Umarız ilerleyen bölümlerinde haremden çıkarlar.

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Kanuni hiç yatağa girmemiş gibi konuşuyorsunuz. Bu putlaştırma merakınız bi geçmedi gitti. Adam hayatı boyunca seks yapmamış mı yoksa? İşiniz gücünüz başka sizin. Ortalığı karıştırmak istiyorsunuz sadece. Din üzerinden prim yapanların oyunlarına geliyorsunuz.

Demnesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Ya illa adamı küfür ettirecekler , bu harem diye yayınlanan şeyin gerçek haremle ilgisi yok! Harem osmanlı da seçilmiş genç kızların ilmi konularda eğitim gördüğü bir ilim ve irfan yuvasıdır!
Bu sözüm ona dizide dayatılmaya çalışıldığı gibi padişahın cariyelerle fink attığı bir sefa yeri değil! Harem padişahın annesi tarafından yönetilirdi, annenin izni olmadan kimse hareme giremezdi, padişah bile!

maxpayne1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok kötü ve sıkıcı bir dizi....sarışın hayvan gibi bir Kanuni olmuş...ya hiç mi araştırmazlar Kanuninin sakalı yok kısa boylu esmer....adı üzerinde ŞOV TV

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Herşeyden önce...

EDEP HADDİNİ BİLMEKTİR...

Silence

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
49
Ben bizim kanallar listesinden sildim show tv yi yazıklar olsun diyorum başkada bişey diyemiyorum !

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Tartışmayı kesin artık!

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
ben diziyi beğendim çok abartılı şeyler görmedim. biraz şans vermekte fayda var. bu diziye bu kadar itiraz edenler aşkı memnuya fatmagüle neden o kadar ses çıkarmadılar. bu diziler gençleri daha fazla etkiliyor