Shiftdelete Yönetimi'nin Dikkatine. Bu konuyu silmeniz sorunu bitirmez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Aman hocam ne yaptın sen sitenin ismini gizlememişsin reklam olacak sonra mazallah :)
Şaka bir yana reklamada gerek yok artık çünkü bıraktım uğraşmayı :)
Eğer profilimizde yayınlayabiliyorsak mesajlarımızın da içeriğinde geçebilir dimi :)

Caqatayy

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Aydan dünyaya bakan bi insanın göreceği şey ; dünyaya mahkum durumda olan yani bu kadar aciz bu kadar güçsüz bi insanlığın, acizlikleri içinde acizleşmeleri.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Bak mesela şimdi sana söylenecek söz sende haklısın. :) Biz bugüne kadar hep hatalarımızı düzeltmeye gerektiğinde özür dilemeye kendimize çeki-düzen vermeye çalıştık. Eleştirileriniz için teşekkür ederiz, bunlarında bize katkısı olacağını düşünüyorum.

Bunun yanında bazı üyeler varki, onlar kendilerini bilir bütün mesajları sadece sdn'yi eleştirmeye baskı kurmaya yönelik ama bu kadar memnuniyetsizliğine rağmen hergün burada... Malesef onların ne istediğini veya ne yapmaya çalıştığını anlayamıyorum...
Bu son kısmı anlayamadım. Beğenmeyen defolsun gitsin mi demek istiyorsun yani? SDN'nin tapusu sende de bizim mi haberimiz yok? Tapusu sendeyse banlarsın canının istediğini olur biter, eğer değilse bu nasıl bir üsluptur böyle? Eleştirilmeye katlanamıyorsanız SDN'ye önerileriniz diye bir bölüme gerek de yok, boşuna veritabanını işgal etmesin silin gitsin.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Bu son kısmı anlayamadım. Beğenmeyen defolsun gitsin mi demek istiyorsun yani? SDN'nin tapusu sende de bizim mi haberimiz yok? Tapusu sendeyse banlarsın canının istediğini olur biter, eğer değilse bu nasıl bir üsluptur böyle? Eleştirilmeye katlanamıyorsanız SDN'ye önerileriniz diye bir bölüme gerek de yok, boşuna veritabanını işgal etmesin silin gitsin.

Acaba başka forumlarda da böyle modları felan eleştirebiliyormusunuz acaba çok merak ediyorum :)

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Acaba başka forumlarda da böyle modları felan eleştirebiliyormusunuz acaba çok merak ediyorum :)
İnsanın olduğu her yerde eleştiri vardır, hoşumuza gitse de gitmese de.

Benim ya da arkadaşların eleştirdiği hata yapılması değil. Hepimiz her gün onlarca hata yapıyoruz, eleştirilen şey hatada ısrar edilmesi. Özür dileyip konuyu geri açsanız mesele kapanacak, ya da birine kafanıza esip ceza vermeden önce bir dinleyip meselenin aslını öğrenseniz yine bir sorun kalmayacak. Dinledikten sonra yine haksız olduğunu düşünürseniz amenna. Ama siz böyle yok gereken yapıldı, yok herkese zaman ayıramıyoruz diye bahaneler üretirseniz bu sorunlar devam eder.

zıppırık

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Burda da eleştirilmiyorki. :D eleştireni şutluyorsunuz Süper Mod'um. :D

Dİğer forumlarda da ana avrat kaydıklarını gördüm. :D Eleştirmeden direk ailevi ilişkiler içerisine giriyorlar. :D
Yatıp kalkıp dua etmek lazım. :D

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,035
İnsanın olduğu her yerde eleştiri vardır, hoşumuza gitse de gitmese de.

Benim ya da arkadaşların eleştirdiği hata yapılması değil. Hepimiz her gün onlarca hata yapıyoruz, eleştirilen şey hatada ısrar edilmesi. Özür dileyip konuyu geri açsanız mesele kapanacak, ya da birine kafanıza esip ceza vermeden önce bir dinleyip meselenin aslını öğrenseniz yine bir sorun kalmayacak. Dinledikten sonra yine haksız olduğunu düşünürseniz amenna. Ama siz böyle yok gereken yapıldı, yok herkese zaman ayıramıyoruz diye bahaneler üretirseniz bu sorunlar devam eder.

Arkadaşlar;

konuyu idrak edememişsiniz tam olarak.

Öncelikle SDN yönetici eleştirmekte gayet esnek bir site. Bu konu hakkında üyeleri gerçekten serbest bırakıyoruz ama bunu nedense anlamak istemiyorsunuz..

Her bölümün içinde "moderatör hakkında görüş ve önerileriniz" başlıklı konular var. Bunlar hatalarımızı görmek için var ve hepsi açık bir şekilde duruyor.

Bu konu da halen açık farkında mısınız? Diktatör olsak bu konuyu da kapardık ama objektifiz..

Ayrıca [MENTION=65099]y_ates[/MENTION] sen de bu konuyu anlamamışsın sanırım. Biz bu konuyu açan vatandaşın kaynak belirtme konusunda haklı olduğunu zaten söyledik. Bu sana ne ifade ediyor? Hep haklı olmadığımızın bir kanıtıdır bu. Şimdi bu arkadaştan özür dileyip konuyu açmamızı istiyorsun, biz o konuyu; konuyla alakası olmayan kelimelere gizlenmiş alakasız reklam linkleri yüzünden geri açmadık. Bunu da çok iyi açıkladığımı düşünüyorum..

Ayrıca, forum kurallarında biraz daha esnekliğe gitmek için çalışmalar yapacağız bundan şüpheniz olmasın. Bütün çabalarımız sizlerin daha esnek bir forumda bulunabilmeniz üzerinedir.

İyi çalışmalar.

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
Burda da eleştirilmiyorki. :D eleştireni şutluyorsunuz Süper Mod'um. :D

Dİğer forumlarda da ana avrat kaydıklarını gördüm. :D Eleştirmeden direk ailevi ilişkiler içerisine giriyorlar. :D
Yatıp kalkıp dua etmek lazım. :D

burda hiç olmuyor mu ki? bizlere her gün gelen pmleri görseniz bir insandan nasıl böyle sözler çıkar diye hayretler içinde kalırsınız:)

zıppırık

Asistan
Reaksiyon puanı
1
PM den bahsetmediğimi biliyorsunuz. :)
Vallahi daha önce burada öyle küfür edip te açık olan bir konu görmedim. Sansürlenmeden dürek silinmiştir heralde konu.
Burada da oluyorsa. Link verirsen okumak isterim. Tepkiler ne olmuş.

Ayrıca bu tarz şeyler daha önceden de yüzlerce kez yaşandı burada. Eleştiren kişi şutlandı hep.

--- Mesaj Güncellendi ---

Ya neyse tartışmaya gerek yok artık bu tarz konuları. Yüzlerce konu açıldı, yüzlerce mesaj yazıldı. Mod lar çok dil döktü, üyeler çok dil döktü.
SDN ye bir şeyler öğrenmek için değil, boş vakitleri geçirmek amacı ile eğlence için geliyorum. Teknoloji sitesinden çok eğlence yeri gibi. Daha da uzatmama gerek yok. Konu bir sonuca varmayacak yine. :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
biri konuyu özetleyebilir mi? 2 cümlede mesela.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Arkadaşlar yöneticilerin cezalarını çar çabuk vermelerinden şikayetçi galiba :)

Reaksiyon puanı
4
arkadsın 3 tane konusu kapatılmıs heralde.en azından bir mail atıp kaynak belirtmesini isteyebilirdiniz konuyu açandan.küfür falan deniyor oraya karısmam.

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Evli barklı çoluklu çocuklu adamı sinir hastası ettiniz sonunda:sleep:

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar;

konuyu idrak edememişsiniz tam olarak.

Öncelikle SDN yönetici eleştirmekte gayet esnek bir site. Bu konu hakkında üyeleri gerçekten serbest bırakıyoruz ama bunu nedense anlamak istemiyorsunuz..

Her bölümün içinde "moderatör hakkında görüş ve önerileriniz" başlıklı konular var. Bunlar hatalarımızı görmek için var ve hepsi açık bir şekilde duruyor.

Bu konu da halen açık farkında mısınız? Diktatör olsak bu konuyu da kapardık ama objektifiz..

Ayrıca @y_ates sen de bu konuyu anlamamışsın sanırım. Biz bu konuyu açan vatandaşın kaynak belirtme konusunda haklı olduğunu zaten söyledik. Bu sana ne ifade ediyor? Hep haklı olmadığımızın bir kanıtıdır bu. Şimdi bu arkadaştan özür dileyip konuyu açmamızı istiyorsun, biz o konuyu; konuyla alakası olmayan kelimelere gizlenmiş alakasız reklam linkleri yüzünden geri açmadık. Bunu da çok iyi açıkladığımı düşünüyorum..

Ayrıca, forum kurallarında biraz daha esnekliğe gitmek için çalışmalar yapacağız bundan şüpheniz olmasın. Bütün çabalarımız sizlerin daha esnek bir forumda bulunabilmeniz üzerinedir.

İyi çalışmalar.

Sayın @pesimist , sanırım gelişen süreç sizin gözünüzden kaçmış, benim ve arkadaşların ( burada "arkadaşların" ifadesini derken onları temsilen değil, onların yorumlarından benim çıkardığım anlam olarak söyledim ) olayı izlemesi sonucu anlatmaya çalıştığımız şudur:

Kısaca özetlemeye çalışıyorum (isimler önemli değil konu önemli mağdurumuza x, haksızlık yapan moda y diyip geçiyorum.) :

X kişisi bir konu açmış ve bu konu Y modu tarafından kurallara aykırı diye(kaynak belirtmemiş) X kişisine ceza vermiş.

Sonra X kişisi hakkını savunmak, daha doğrusu bu cezayı neden aldığını anlamak için başka konu açar.

Bazı arkadaşlar konu açmak yerine Mod a bu sorunu bildirmesini isterler. X kişisi bildirir. Benimde dahil olduğum bazı arkadaşlarsa uslup muhafaza edilerek konunun açılması gerektiğini, gerekirse hata varsa mod olan Y kişisinin de özür dileyerek olayın çözülmesini ister.

Malesef dananın kuyruğu burada kopar ve Y modu önce kendini savunmaya çalışır ama sunulan deliller ışığında hatası ortaya çıkınca kısa ve baştan savma bir mesajla olayı geçiştirir.

Hal böyle olunca bazı üye arkadaşlar bu haksızlığa kızarlar.

Daha sonra bu da yetmez X kişisinin o konusu kapatılır.

Haliyle X kişisi çok kızar ve malesef benimde tasnif etmediğim bir uslupla bir youtube videosu ile bu konuyu açar.

Yönetim doğal olarak bu videoyu ışık hızı ile kaldırır ve X kişisini kadro dışı bırakır.

Şimdi burada video yu savunmuyorum. Zaten @y_ates ve diğer arkadaşlarda bu videoyu savunmuyor.

Fakat anlatmak istediğimiz şudur. Olaylar bu noktaya gelmeden konu daha uygun bir şekilde ele alınıp, hata varsa ki vardır bunu siz de kabul ettiniz Mod olan Y kişisi özür dilese ve olay tatlıya bağlansa ne kaybedilirdi. Özür insanı yüceltir, küçültmez.

Şimdi siz X kişisinin haklı olduğunu söylüyorsunuz fakat X kişisi kızdırılmadan, olaylar bu hale gelmeden yapılması gereken bir durumdu. Eğer önceden yapılsaydı eminim X kişiside o acayip videoyu yayınlamayacak burada moderasyona kızan arkadaşlar böyle bir tutum sergilemeyeceklerdi.

Diyorsunuz ki "moderatör hakkında görüş ve önerileriniz" diye konu var. Kabul, bu konu forumda mevcuttur; fakat görüş ve öneriler yeteri kadar uygulansa sanırım bugünkü ve daha önceki durumlar ortaya çıkmayacaktı.

Şimdi siz benim üyelik tarihime bakıp, sen yini üyesin nereden biliyorsun bu forumdaki olayları diyebilirsiniz. Ama inanın ben en az 1 yıldır forumu ve ana sayfayı sık sık ziyaret eden, makaleleri okuyan, kendimce gerçekten sdn sever biriyim. Üye olmadım taki yakın zamana kadar; fakat forumu ve burada olan birçok tartışmaya hep şahit oldum. Malesef moderasyondaki aksaklıklar bu forumda emek ve gönül veren birçok bence değerli kişiyi forumdan uzaklaştırmıştır.

Şimdi siz giden gitsin yenisi gelir anlayışında iseniz (öyle olduğunu düşünmüyorum) bana diyecek söz düşmez.

Son olarak yanılmıyorsan Hz. Ömer'in bir sözü ile tüm düşüncemi özetlemeye çalışayım. "Geç gelen adalet, adalet değildir."

Reaksiyon puanı
31
Bugün o video'nun çekilmesi hepimizi gerçekten çok üzdü bu olayların bu raddeye gelmesinde yüzde doksan modların bilinçsizliği yatıyor eminim oda bu olaylardan oda çok yıpranmıştır.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Üye haklı da olsa (konuyu bilmiyorum) işin içine küfür girdi ise bu affedilemez.

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Üye haklı da olsa (konuyu bilmiyorum) işin içine küfür girdi ise bu affedilemez.

Küfür yoktu ama videoda ağır sayılabilecek hakaretler vardı. Videonun savunulacak bir yanı yok. Fakat adamı o kadar kızdırdılar ki (bana göre) bir çatlama olarak bu videoyu koydu.

Ne demiş nasreddin hoca "hırsızın hiç mi suçu yok". Modların hiç mi suçu yok.?

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Bazı moderatör arkadaşlarımız var ki yapmış olduğu eylemin yanlış olduğu ortaya çıktığında bütün delilleri ortadan yok edip hiçbirşey olmamış gibi hayatlarına devam ediyorlar.İnsan her ne kadar "sanal ortam boşver" desede gerçekten kendine yediremiyor.Ben önceden bu durumu bir çok kez yaşadım.İyi kötü 5 yıldan fazladır buradayım ve gerçekten SDN alışkanlığım benim.Burayı artık atomlarına kadar iyi tanıdım.Bütün moderatörlerin kişiliklerini öğrendim.BULAŞILMAMASI ! gerekenleri bildim ve bu şekilde gayet rahat ve nezih bir şekilde forumda takılabiliyorum.Bazı durumlar var ki gerçekten kafaya takmamak gerek.Dışarıda olsa direk Acıbadem Hastanesinde 1 haftalık konaklama hediye edebileğim insanları burada hiç kafaya takmıyorum.Takarsanız olan size olur.

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Bazı moderatör arkadaşlarımız var ki yapmış olduğu eylemin yanlış olduğu ortaya çıktığında bütün delilleri ortadan yok edip hiçbirşey olmamış gibi hayatlarına devam ediyorlar.İnsan her ne kadar "sanal ortam boşver" desede gerçekten kendine yediremiyor.Ben önceden bu durumu bir çok kez yaşadım.İyi kötü 5 yıldan fazladır buradayım ve gerçekten SDN alışkanlığım benim.Burayı artık atomlarına kadar iyi tanıdım.Bütün moderatörlerin kişiliklerini öğrendim.BULAŞILMAMASI ! gerekenleri bildim ve bu şekilde gayet rahat ve nezih bir şekilde forumda takılabiliyorum.Bazı durumlar var ki gerçekten kafaya takmamak gerek.Dışarıda olsa direk Acıbadem Hastanesinde 1 haftalık konaklama hediye edebileğim insanları burada hiç kafaya takmıyorum.Takarsanız olan size olur.

Haklısınız takmamak lazım fakat birilerin dur demesi, birilerinin de bu dur isyanını dinlemesi lazım. En azından denemedik demeyiz.

byharby

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Arkadaşlar modların , adminlerin yaptığından dolayı söylemiyorum, genel olarak tüm forumlarda yetkililerin üyelere karşı "banlama" tehdidi , "çok da önemli değilsin" tavırları en ezik hareketlerdendir. Öte yandan bir forumu hele hele ki shiftdelete.net gibi bir sitenin forumunu düzenli tutmak istiyorsanız da çok titiz davranmalısınız , arada sırada da yanlışlar olacaktır elbet. Titiz davranmak demişken yetkililer seçilirken de titiz davranılması şart.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
[MENTION=254339]WebNick[/MENTION] çok güzel anlatmışsın olayı. Video olayı tabii ki yanlış, ama bu yanlışlar silsilesini başlatan insanlar değil yalnızca olayın son halkası göz önünde. Küfürden banlanıyor. Adamı çileden çıkaranlar sütten çıkmış ak kaşık. Bana karşı da geçmişte yapılan aynıydı, birileri delirtip tahrik ediyor sonra da kumpas kurup tehdit ettin diyerek yangından mal kaçırır gibi ceza alıyoruz. Ama adresimi isteyen mod hiçbir ceza almıyor, ben adresi verip gel deyince cezayı yiyorum. Yine arkadaşın birini delirttiler, sonra da multi üyelik aldığı için banladılar. Ama niye multi üyelik almış, o aşamaya kadar neler olmuş belli değil. Bunları yapan yine bu konuyu buralara getiren aynı süper mod. Geçmişte üyelere açıkça güdülecek koyunlar diyen mod da halen modluğunu sürdürmekte.

Madem SDN'de adalet var, bu adaletin modlara işleyen tarafını da bir görelim artık. Olayları bu noktaya getiren süper mod hakkında ne ceza verilecek merakla bekliyorum, hani biz en ufak hatamızda ceza alıyoruz ya bakalım onlar için de aynı şey geçerli olup rütbeleri sökülebiliyor mu?

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar modların , adminlerin yaptığından dolayı söylemiyorum, genel olarak tüm forumlarda yetkililerin üyelere karşı "banlama" tehdidi , "çok da önemli değilsin" tavırları en ezik hareketlerdendir. Öte yandan bir forumu hele hele ki shiftdelete.net gibi bir sitenin forumunu düzenli tutmak istiyorsanız da çok titiz davranmalısınız , arada sırada da yanlışlar olacaktır elbet. Titiz davranmak demişken yetkililer seçilirken de titiz davranılması şart.

Haklısın. Zaten kimse yapılan yanlışlıklara kızmıyor. İnsanın olduğu her yerde hata da olacaktır elbet. İnsanların kızdığı, hataların kabul edilmemesi veya pişkin bir tavırla yağ misali üste çıkma çabası. Sık sık diyorum ama tekrarlamak istiyorum. Bir özür dilemek insanı küçültmez yüzeltir. Benim ve anladığım kadarı ile arkadaşların istediğide bu. Hata varsa kabulu ve telafisi için çaba.

Reaksiyon puanı
31
@WebNick çok güzel anlatmışsın olayı. Video olayı tabii ki yanlış, ama bu yanlışlar silsilesini başlatan insanlar değil yalnızca olayın son halkası göz önünde. Küfürden banlanıyor. Adamı çileden çıkaranlar sütten çıkmış ak kaşık. Bana karşı da geçmişte yapılan aynıydı, birileri delirtip tahrik ediyor sonra da kumpas kurup tehdit ettin diyerek yangından mal kaçırır gibi ceza alıyoruz. Ama adresimi isteyen mod hiçbir ceza almıyor, ben adresi verip gel deyince cezayı yiyorum. Yine arkadaşın birini delirttiler, sonra da multi üyelik aldığı için banladılar. Ama niye multi üyelik almış, o aşamaya kadar neler olmuş belli değil. Bunları yapan yine bu konuyu buralara getiren aynı süper mod. Geçmişte üyelere açıkça güdülecek koyunlar diyen mod da halen modluğunu sürdürmekte.

Madem SDN'de adalet var, bu adaletin modlara işleyen tarafını da bir görelim artık. Olayları bu noktaya getiren süper mod hakkında ne ceza verilecek merakla bekliyorum, hani biz en ufak hatamızda ceza alıyoruz ya bakalım onlar için de aynı şey geçerli olup rütbeleri sökülebiliyor mu?

Bu yazıya ben imzamı atarım işte.

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Olayın tam boyutunu bilmiyorum fakat konuyu açan ve içeriğinde olmaması gereken bir video ya da fotoğraf yayınlamışsa kısa bir süre herhangi bir forumdan uzaklaştırılır zaten.

Taraf tutmadan şunu da yazmalıyım, burada ki forum görevlileri ve site yöneticileri özür dilemesini gayet iyi biliyor egolarının esiri değiller diğer karşı çıkılan ve düzeltilmeye çalışılan buna benzer konularda da olduğu gibi. Burada Mod arkadaşın konuda geçen durumda kendini savunması size itici gelmesin tamam benim de ara sıra sevmediğim tarafları var bu forumda ama genelinden baktığımızda ayrı bir havada ve onbinlerce insanı kontrol etmeyle uğraşılan forum olduğunu görebilirsiniz. Bayağı zor iş.

Bence fazla uzatmayalım, haklı haksız tartışmasını da bırakalım ben de yaşadım ve kaleme aldığım hakkını savunduğum üyelerin konuları var bu forumda. Sonuç olarak olay düzeltiliyor ve konuya cevap kilitleniyor.

Biraz sakin olursak birbirimizi daha iyi tanıyacağız.

eryac

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@WebNick çok güzel anlatmışsın olayı. Video olayı tabii ki yanlış, ama bu yanlışlar silsilesini başlatan insanlar değil yalnızca olayın son halkası göz önünde. Küfürden banlanıyor. Adamı çileden çıkaranlar sütten çıkmış ak kaşık. Bana karşı da geçmişte yapılan aynıydı, birileri delirtip tahrik ediyor sonra da kumpas kurup tehdit ettin diyerek yangından mal kaçırır gibi ceza alıyoruz. Ama adresimi isteyen mod hiçbir ceza almıyor, ben adresi verip gel deyince cezayı yiyorum. Yine arkadaşın birini delirttiler, sonra da multi üyelik aldığı için banladılar. Ama niye multi üyelik almış, o aşamaya kadar neler olmuş belli değil. Bunları yapan yine bu konuyu buralara getiren aynı süper mod. Geçmişte üyelere açıkça güdülecek koyunlar diyen mod da halen modluğunu sürdürmekte.

kaçıncı sefer oldu banlıyorlar kaç seferde dedim aktivasyon maili spam gereksiz bölümüne gelmişti yeni üyelik açtım diye
ama sırf onları eleştirdiğimden banlıyorlar
hine banlamazsınız umarım
gerçekleri başkaları duymadan mesajımı da sildiniz kaç seferdir

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Olayın tam boyutunu bilmiyorum fakat konuyu açan ve içeriğinde olmaması gereken bir video ya da fotoğraf yayınlamışsa kısa bir süre herhangi bir forumdan uzaklaştırılır zaten.

Olayı tam bilmiyorum demişsiniz. Sizi eleştirmek için yazmıyorum, sadece yukarıdaki cümle gibi düşünenler olacağı için sizden alıntı yaptım.

Burada video yada fotoğraf içeriği (ki banlanma sebebi video) hakkında kimse bir savunma yapmıyor. O videodan sonra üye banlama son derece haklı bir durum.

Savunulan daha doğrusu eleştrilen kısım bu videodan önceki, X kişini bu videoyu hazırlamaya sürükleyen süreçteki moderasyon tutumu.

Eleştrileri uzunca önceki mesajlarda yazdık. Kısaca olayın altını çizmek istedim.

Saygılarımla.

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Olayı tam bilmiyorum demişsiniz. Sizi eleştirmek için yazmıyorum, sadece yukarıdaki cümle gibi düşünenler olacağı için sizden alıntı yaptım.

Burada video yada fotoğraf içeriği (ki banlanma sebebi video) hakkında kimse bir savunma yapmıyor. O videodan sonra üye banlama son derece haklı bir durum.

Savunulan daha doğrusu eleştrilen kısım bu videodan önceki, X kişini bu videoyu hazırlamaya sürükleyen süreçteki moderasyon tutumu.

Eleştrileri uzunca önceki mesajlarda yazdık. Kısaca olayın altını çizmek istedim.

Saygılarımla.

Beni eleştirebilirsin aptalca davrandığım hangi durumlar var onu görebilirim :)

İkinci olarak şu an da bayağı sinirlisin ( yoo sinirli değilim deme sakın :) ) Mesajların % 80'nini okudum önceki olayları tam kavrayamadım aslında, konuların canlı olarak içinde olmadığım içindir doğru söylüyorsun. Fakat İlk yazdığımdan alıntı yapmışsın hem de orayı son an da yazdığım yerden. Anlatmak istediğim diğer paragraflardaydı, olumsuz durum oluştuğunda arka tarafta birden fazla Modaratör konuyu ayrıntılarıyla incelemekteler aslında. Siz onlardan cevap bekleyin.

Belki de konuyu açtığınız iyi oldu bundan sonraki böyle durumlarda işi sıkı tutup konuyu açan üye ile ayrıntılı irtibata geçebilirler. 200.000 den fazla konu var 2.000.000 dan fazla mesaj bir yerden kopukluk olunca yönetenlerin de halini anlamanızı isterim. Haklısınız veya haksınız herkesin duruşuna göre değişir. Bekleyelim Mod arkadaşımız iyi bir açıklama yapar konu kilitlenir uzamasının bir manası olmayacak çünkü.

Saygılarımla Arkadaşlar :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...