Soru shift delete tarzı site kurmak

Bu konuyu okuyanlar

SEMSEDDİN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
merhaba arkadaşalr shift delete tarzı site kurmak istiyorum bunun için shift delete teması nedir bilen varmı

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,193
XenForo ile kurulur. Domain ve Hosting için de para vereceksin tabii.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
para vermek çok sıkıntı değil 200 tl bir bütçem var ama siteyi kurmak için temayı arıyorum yada shiftdelete tamasına benzer bir tema farketmez
Çokmuş bütçen sen ShiftDeleti satın alırsın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

para vermek çok sıkıntı değil 200 tl bir bütçem var ama siteyi kurmak için temayı arıyorum yada shiftdelete tamasına benzer bir tema farketmez
XenFero demiş ya zaten?

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,193
Kanka XenForo dedim ya zaten, SDN’nin aynısı olacak siten (görüntü olarak). O bütçeyle sadece Domain bile alamazsın.

livvaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
merhaba arkadaşalr shift delete tarzı site kurmak istiyorum bunun için shift delete teması nedir bilen varmı
Merhaba

Öncelikle ShiftDelete.Net teması özel bir yazılımdır ne yazık ki bu temaya ulaşman mümkün değildir. Ancak BoomBox temasının Boommag arayüzü biraz benziyor bir diğeri Rumorroom teması başka bir platformun arayüzüne benziyor göz atmanı tavsiye ederim. En son olarak ShiftDelete.Net arayüzü kadar olmasa da benzer bir tema mevcut Newsy Theme ViralBuzz arayüzü. Forum kısmı ise XenForo ile ayrı bir dizene kurarak oluşturuluyor.

1) BoomBox temasının Boommag arayüzü
2) Rumorroom teması
3) Newsy Theme ViralBuzz arayüzü

EnesKAYA

Back-End Developer
Reaksiyon puanı
162
Aynen. @Yahya Furkan dediği gibi, XenForo teması ile birebir aynı. (En azından görüntü olarak.)

İyi bir şey yapmayı planlıyorsan (-ki altı da kurtarmaz zaten) ortalama 1000 TL'yi gözden çıkaracaksın.
  • Hosting
  • Domain
  • Güvenlik (SSL sertifikası, domain gizliliği vs.)
Bunlar haricinde, her Hosting firmasının ekstra olarak sunduğu gizlilik ve güvenlik paketleri oluyor. Eğer bilgin varsa SSL sertifikasını kendin alabilir ve domain güvenliğini vs de kendin sağlayabilirsin, biraz daha uygun olur ama bilgin yoksa mecbur para vereceksin. Yoksa hacklenme ihtimalin çok yüksek. Hem kendi güvenliğini, hem de forumuna üye olan kullanıcıların güvenliğini sağlayamazsın; başın ağrır.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
SDN forum gibi bir forum kuracaksan XenForo forum sistemini kurman lazım. Temanın aynısını bulamazsın özel yapılmış bir tema, haber kısmını yapacaksan WordPress altyapısına haber eklentileri ve temaları kurman gerekir. Bunlar da genelde paralı oluyor.

SEMSEDDİN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Merhaba

Öncelikle ShiftDelete.Net teması özel bir yazılımdır ne yazık ki bu temaya ulaşman mümkün değildir. Ancak BoomBox temasının Boommag arayüzü biraz benziyor bir diğeri Rumorroom teması başka bir platformun arayüzüne benziyor göz atmanı tavsiye ederim. En son olarak ShiftDelete.Net arayüzü kadar olmasa da benzer bir tema mevcut Newsy Theme ViralBuzz arayüzü. Forum kısmı ise XenForo ile ayrı bir dizene kurarak oluşturuluyor.

1) BoomBox temasının Boommag arayüzü
2) Rumorroom teması
3) Newsy Theme ViralBuzz arayüzü
hepsine bi göz atıcam bu arada çok teşekkürler yardımcı olduğunuz için