Shifdelete'ye yakışmayan hareket ! (İstanbul Bilişim)

Bu konuyu okuyanlar

WualHasan

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Merhaba sevgili dostlar . Ben uzun süredir shiftdelete ve Hakkı abiyi severek takip ediyorum . Ama bu İstabul bilişim videosundan sonra Hakkı abiye kırıldım . Birçok insan mağdur olduğunu belirtti internette birsürü şikayetler var . Hakkı abi gelmiş bize dolandırıcıyı resmen bize güvenilir diye tanıtıyor . Orda neyin ne olduğunun farkında ama birşey demiyor . Benim kızgın olduğum yer burası o kadar şikayet var Hakkı abide neyin ne olduğunu adamların yalancı olduğunu biliyor .

Cidden ayıp ya . Çok ayıp yaptığınız . Hala insanlara güvenilir diye gösteriliyor . Hakkı abiye birkaç yorum daha göstermek istiyorum mail olarak ona atmak isterdim ama en başta buraya yazmak istedim . Hattime değil ama ben o videonun kaldırılmasını istiyorum hala insanlar madur olmaya devam edecek Hakkı abiye iletisirsiniz sevgiler...
2020-05-20 (2).png

Diğer Yorumlar :
Kesinlikle yalan söylüyor. Vestel televizyon Çin'den mi geliyor? Ne alaka Korona. 3 ay TV gelmedi. Şimdi hala parayı geri almaya çalışıyoruz.

Seyrettikçe öfkeleniyorum, ricanı yerine getirmediler. Mayıs ayındayız, takipçisi olacağınızı söylediniz. Mağdur sayısı gittikçe artıyor. Bir kere daha deneyin bakayım muhatap
bulabilecekmisiniz?

Sakın Sakın Sakın!! Ürün satma dertleri yok önce 14 iş gününde teslimat deyip 3 hafta sesiziniz çıkmıyo. 3 haftadan sonra sabrınız tükenene kadar o gün gelcek bugün gelcek. En sonunda lanet olsun iptal et diyosunuz hemen tabiki diyorlar, şuan en aradıkları müşterisiniz çünkü zaten haftalar geçmiş ve artık ürünü temin etme sıkıntılarıda kalmamış. Şimdide 14 iş gününde paranız iade olcak diyorlar ve 3 hafta daha adamların kafası rahat. O süreninde sonunda yine kendi parasınızı almak için kırk takla atarsınız ama haftalar sonrasına taahhüt ederler. Böylelikle aylarca paranız adamların kasasında yatırım sermayesi olarak kullanılır. En kolay yoldan faize yatırım yapsalar en az 2 3 ay havadan para ki binlerce sipariş olduğunu düşünürseniz çok dahice bir fikir olduğu anlaşılıyor. Tamam adamlar ahlaksız kolay yoldan para kazanmanın yolunu bulmuşlarda devletin ilgili makamları bunun gibi şirketlerin nasıl böyle rahat at koşturmalarına izin veriyo? Hırsızlıktan ne farkı var bu yapılanın? Siz siz olun sakın bunlardan çöp bile almayın aldırmayın .

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Bahsettiğiniz videoyu izledim:

@Hakkı Alkan bence orada tarafsız bir şekilde İstanbul Bilişim Genel Müdür Yardımcısı ile röportaj yapmış. Sorunları dile getirmiş. Hakkı Abi de yorum katmadan röportajı yayınlamış.

Ben videodan şunları çıkardım: İstanbul Bilişim'in savunması çok komik ve saçma. İstanbul Bilişim, ürünleri teslim edememe gerekçesi için yurtdışı kaynaklı tedarik sorunu falan diyor. Hakkı Abi, bu sorunu Hepsiburada, GittiGidiyor vs. yaşamayıp sadece siz mi yaşıyorsunuz, diye alttan laf sokuyor aslında. Ayrıca İstanbul Bilişim, para iadesi konusuna "harcama itirazı" ile ilgili alakasız bir savunma yapıyor. Halbuki şirket parayı bankaya ödese banka en geç 10 gün içinde bu parayı müşteriye iade eder. Aslında sorulan soruya değil başka bir şeye cevap veriyor.

Yani özetle bence bu röportaj İstanbul Bilişim'in gerçek yüzünü göstermiş zaten. Ama Hakkı Abi tarafsızlık adına yorumda bulunmasa da sorduğu sorularla İstanbul Bilişim'in komik savunmasını ortaya çıkarmış. Çünkü İstanbul Bilişim'in savunması çok saçma olmuş. İstanbul Bilişim'in, ben milletin parasını işletiyorum, diyecek hali yok. Ben bu videoyu izlesem İstanbul Bilişim'den ürün almak istemezdim.

Zaten Shiftdelete Forum'da İstanbul Bilişim'den alışveriş yapılmaması ve güvenilmemesi hakkında açılmış onlarca konu var.

WualHasan

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Bahsettiğiniz videoyu izledim:

@Hakkı Alkan bence orada tarafsız bir şekilde İstanbul Bilişim Genel Müdür Yardımcısı ile röportaj yapmış. Sorunları dile getirmiş. Hakkı Abi de yorum katmadan röportajı yayınlamış.

Ben videodan şunları çıkardım: İstanbul Bilişim'in savunması çok komik ve saçma. İstanbul Bilişim, ürünleri teslim edememe gerekçesi için yurtdışı kaynaklı tedarik sorunu falan diyor. Hakkı Abi, bu sorunu Hepsiburada, GittiGidiyor vs. yaşamayıp sadece siz mi yaşıyorsunuz, diye alttan laf sokuyor aslında. Ayrıca İstanbul Bilişim, para iadesi konusuna "harcama itirazı" ile ilgili alakasız bir savunma yapıyor. Halbuki şirket parayı bankaya ödese banka en geç 10 gün içinde bu parayı müşteriye iade eder. Aslında sorulan soruya değil başka bir şeye cevap veriyor.

Yani özetle bence bu röportaj İstanbul Bilişim'in gerçek yüzünü göstermiş zaten. Ama Hakkı Abi tarafsızlık adına yorumda bulunmasa da sorduğu sorularla İstanbul Bilişim'in komik savunmasını ortaya çıkarmış. Çünkü İstanbul Bilişim'in savunması çok saçma olmuş. İstanbul Bilişim'in, ben milletin parasını işletiyorum, diyecek hali yok. Ben bu videoyu izlesem İstanbul Bilişim'den ürün almak istemezdim.

Zaten Shiftdelete Forum'da İstanbul Bilişim'den alışveriş yapılmaması ve güvenilmemesi hakkında açılmış onlarca konu var.
Hay ağzınıza sağlık . gayet doğru düşünüyorsun . Hakkı abi evet yorum katmamış ama ne biliyim sanki güvenilir dermiş gibi video yayınlandıda ondan dedim

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,318
Bu tamamen bence anlayışınıza bağlı, Teknoloji sitesinin kurucusu kimliği ile değil bir haberci olarak bence yorumlamış tarafsız olarak bakmış açıya. Videonun tamamını izlerseniz zaten Hakkı Alkan'ın tarafsızlık ilkesi ile ne siteyi kötülemiş nede övmüş. Sadece ve sadece kullanıcılarımızdan, takipçilerimizden gelen soruları sormuş ve yanıtlarını almış.

Konu basit, bakış açınız yanlış.

Zalkren

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Hakkı abi ne diyecek dostum siz dolandırıcısiniz milleti kandırıyorsunuz falan diyip ağzını açıp gözünü yumacak hali yok ya

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
Hakkı Bey soruları net sormuş, kendi üzerine düşeni yapmış.
İstanbul bilişimde evet muhattap var ancak muhattabın verdiği cevaplar tatmin edici değil.

İnsanın burnuna pis kokular geliyor, ya parayı işletiyorlar ya da yakın zamanda firma patlar.
Stokta olmayan ürünleri satıyorlar ve bunu da açık açık itiraf ediyorlar...

Uzak durmak gerek sanırım, teşekkürler Shiftdelete.

İlprohan

Doçent
Reaksiyon puanı
301
Adamın üstüne çok gitmeyin böyle bir şey olacağını bilse zaten yapmazdı

WualHasan

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Arkadaşlar tamamen haklısınız zaten ben burda hakkı abiye suç atmıyorum sadece videonun yayınlanması yanlış olmuş . Sanki dürütlermiş gibi yayılanıyor gibi adminin dediği gibi bakış açımıza bağlı

centos17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
şöyle birşeyde var istanbul bilişim bir ara iyi gidiyordu yani forum siteleri olsun tanıtım videoları bunlar bazen yanıltıcı olabilir yani şu acıdan bir firmanın iyi taraflarına şahit olmuşsunuzdur onu anlatırsınız yada o an o video yu yapar ken firma iyi gidiyordur onları anlatırsınız 7/24 her bahsettiğiniz olayı takip etme imkanı yok bence heleki alışveriş firması ise birkaç yerden araştırmak gerek ve kafanızda soru işareti varsa dahada derin soruşturmak gerek

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Bu tamamen bence anlayışınıza bağlı, Teknoloji sitesinin kurucusu kimliği ile değil bir haberci olarak bence yorumlamış tarafsız olarak bakmış açıya. Videonun tamamını izlerseniz zaten Hakkı Alkan'ın tarafsızlık ilkesi ile ne siteyi kötülemiş nede övmüş. Sadece ve sadece kullanıcılarımızdan, takipçilerimizden gelen soruları sormuş ve yanıtlarını almış.

Konu basit, bakış açınız yanlış.
hocam siz forumun lideri olarak, çekilen videoların hangisinin sponsorlu hangisinin sponsorsuz olduğunu biliyor musunuz ? ben mesela ilk çekilen videonun istanbul bilişim tarafından çekilmek istenmiş gibi düşündüm videoyu izlerken.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,318
hocam siz forumun lideri olarak, çekilen videoların hangisinin sponsorlu hangisinin sponsorsuz olduğunu biliyor musunuz ? ben mesela ilk çekilen videonun istanbul bilişim tarafından çekilmek istenmiş gibi düşündüm videoyu izlerken.
Merhaba, forum ile YouTube içerikleri farklı platformlar. Ben çekilen videoların hiç birine hakim değilim. Sadece izlerim. :)

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
Uzun süredir netten alışveriş yapan biri olarak İstanbul bilişimin sorunlu olduğunu bilirim. Video izlemedim ancak hakkı bey tarafından röportaj yapılması sanki bu firma halen güvenilir, bak sahibi bile ortada gibi şirket lehine olumlu bir yayın olmuş algısı yaratıyor bende

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Bence ilk video iyiydi. Yani İstanbul Bilişim'in ne kadar kötü bir şirket olduğu anlaşılabiliyordu. Ama videonun kaldırılması hoş olmamış.

Videonun kaldırılma gerekçesi ise tehdit yani İstanbul Bilişim Genel Müdür Yardımcısının can güvenliğinin olmaması/sağlanamamasıymış. Bu gerekçe bana çok komik geldi açıkçası. Adamın (İstanbul Bilişim Genel Müdür Yardımcısı) adresini ve telefonunu internette yayınlamamışlar sonuçta. Sadece adama mesaj atmışlar ki bunun bile gerçek mi yoksa iftira mı olduğundan emin olamayız.

Haber/Video linki aşağıdadır:

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Videonun kaldırılması şu açıdan doğru sitenin berbatlığından haberi olmayan yorumlara bakmayan o siteden alışveriş yapacaktı iyi oldu kaldırılması

Reaksiyon puanı
16,118
ben hiç güvenmemiştim zaten... Hakkı Alkan ve Shiftdelete.net masum suçlu istanbulbilişim.

Son düzenleme:

Zxcvbm

Asistan
Reaksiyon puanı
140
İstanbulbilişim konusu netleşti ama sırada senkar.net var internette en ucuz telefon olarak satıyorlar tabi satın alanlar ya ürünlerini alamıyor ya da paralarını

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Alışveriş yapılacak siteler belli ismi cismi belli olmayan normal daha ucuz ürün satan sitelerden uzak duracaksın..