Shell32.dll Yardım

Bu konuyu okuyanlar

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar ben WinXP Pro Sp3 Tr kullanıyorum.Windows ikonlarını komple değiştirecem bunun için DeviantArttan başka bi shell32.dll buldum fakat benim mevcut olanla versiyonları tutmuyo (6.0.2900.6018 benimki, indirdiğim 6.0.2900.2180 ) bu haliyle değiştirsem bi problem olurmu ? Birde bu indirdiğim muhtemelen ingilizce,dil sıkıntısı olurmu sistemde bişeylerin ing olması gibi ?

Birde o shell32.ddl'yi düzenleme versiyonun değiştirme şansımız varmı ?

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Düzenleme şansın yok. İkon set programlarını kullansan daha sağlıklı.

Bu arada dışarı çıkarken bakamamıştım konuya. Geldim kimse bakmamış şaşırdım :)

Şimdi konu da yukarı çıkar ek bilgi veren olur kolay gelsin :)

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Shell32.dll sakat bir dosya. Onu kurcalamamanı tavsiye ederim. Icon programları filan var. Onları kullan :)

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Onlarıda kullandım fakat açıkcası onlarda tüm ikonları değiştirmiyo öle yeni eski arası bi durum oluyo pek hoşuma gitmiyo açıkcası :D

şimdi sorularım şunlar:
-Değiştirsem versiyon hatası alırmıyım?
-Bide shell dosyasınıprogramla flan düzenleyip versiyonunu yükseltebilirmiyim ? :)

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Niye shell32.dll ile uğraşıyorsun ki? kabuk değiştiren programlarla istediğin simge setini yükleyebilirsin.
Bu arada eğer istersen registry içerisinde ilgili ayarlar mevcut. Simge indeksini değiştirirsen görünümü de değişir. -100 den +100 ve daha fazlası belirli bir sıradan sonra ters işaretli olarak artıyor.

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Niye shell32.dll ile uğraşıyorsun ki? kabuk değiştiren programlarla istediğin simge setini yükleyebilirsin.
Bu arada eğer istersen registry içerisinde ilgili ayarlar mevcut. Simge indeksini değiştirirsen görünümü de değişir. -100 den +100 ve daha fazlası belirli bir sıradan sonra ters işaretli olarak artıyor.

Anlamadım biraz açarmısın pek bilim yok o knouda?
Birde İconpackager,Beeicon,Tune Up kullandım memnun kalmadım başka önerebileceğin tüm simgerli tptan değiştirecek bi program varmı ?:confused1:

as66

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Bu Siteye bir gözat Kurulum dosyasıyla güzel bir görünüm elde edebilirsin Xp kullanırken bunu kullanırdım.

malibumali

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Kim demiş IconPackager tüm ikonları değiştirmiyo diye :) yanlışın var.

Reaksiyon puanı
2,146
Hocam program olmadan yapıyorum ben o değişikliği, değişmesi gereken yaklaşık 60 dosya var onları orjinalleriyle değiştirip yeni görünümü sağlıyorum. Benim açımdan versiyon problemi olmuyor, istersen o dosyaları vereyim sanal bilgisayarda falan bi dene.

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Hocam program olmadan yapıyorum ben o değişikliği, değişmesi gereken yaklaşık 60 dosya var onları orjinalleriyle değiştirip yeni görünümü sağlıyorum. Benim açımdan versiyon problemi olmuyor, istersen o dosyaları vereyim sanal bilgisayarda falan bi dene.

Evet iyi olur sen hangi rogramla açtığını yeni simgeleri nerden aldığını söyle bide ben kuracılyım biraz

Reaksiyon puanı
2,146
Başka bi sistemden girip değiştiriyorum dosyaları, başka sistemin yoksa replacer diye bi program var ama tek tek değiştirmen gerekiyo onda da.
Bi icon değiştirme programı vardı adını hatırlamıyorum, hangi dosyalarla oynadığını bi yerden öğrendim, programı yükleyip değiştirdiği dosyaları yedekledim. Artık yeni kurduklarımda programsız olarak bu dosyaları orjinalleriyle değiştiriyorum.

Değiştirdikten sonra şunu sil
C:\Documents and Settings\kullanıcı adın\Local Settings\Application Data\iconcache.db

http://dl.dropbox.com/u/2052719/Değişecekler.7z