Bu konuyu okuyanlar

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Doğru hayat pahalılığı var inşAllah tez zamanda düzeliriz.El ele vermemiz gerekirken bu olaylar yüzünden kutuplaşıyoruz.
Tabii ki haklısınız. İki konu da önemli. İkisinde de birbirimize karşı olmamalıyız. Beraber olursak bu kötü günlerde bir gün düzelir. Her şeyin iyisi olur inşallah. ?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Ortada İslama bi hakaret ver son 1 ayda Hz Meryeme Hz Adem ve Havva ya hakaret edildi bunlar konusulmasın mı yani.Fakirlik açlık zaten bunlar günün her anında konuşulan ve herkesin bildiği birşey bu durumlar (açlık...) yıllar önce de varken neden konusulmadı da bu sene gündem oldu o zaman.Fakirlik açlık var diyorsunuz insanlara yardım ediyormusunuz uğraşıyormusunuz.Sizin yaptığınız fakirliği konusmak değil SİYASET
Arkadaşım fakirliği konuşmak siyaset veya değil. Ama fakirlik bir gerçek. 20 senedir iktidarda olanlar aldıklarından daha kötü bir duruma ülkeyi getirmişler ise tabii ki bunu konuşacağız. Yönetenlerin aksiyonları 84 milyonu etkiliyor. Sezen Aksunun dedikleri ise sadece kendisini bağlar.

Thecyberval

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Arkadaşım fakirliği konuşmak siyaset veya değil. Ama fakirlik bir gerçek. 20 senedir iktidarda olanlar aldıklarından daha kötü bir duruma ülkeyi getirmişler ise tabii ki bunu konuşacağız. Yönetenlerin aksiyonları 84 milyonu etkiliyor. Sezen Aksunun dedikleri ise sadece kendisini bağlar.
kendisini bağlar ve hakaret edilen kesimi.Biri annene babana hakaret ettiği zaman hakaret edeni mi bağlıyor.Hz Adem ile Hz Havva bnim annem ve babamdır ö halde karşı çıkabilirim.Düşünce özgürlüğü dediğin de başkasının değerlerine hakaret ile olmaz.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Sevgili Kardeşim, dünya üzerindeki ilk insanlar Adem ile Havva ise herhalde üniversite okuyup gelmediler bu dünyaya. Cahil demenin ben hakaret olduğunu düşünmüyorum. Siz düşünüyorsanız da sizin düşüncenize saygı duyarım. Ya da nefslerine hakim olamadılar da biz insanlar cennetten atıldık bu dünyaya gönderildik desek bu da hakaret olur mu sizce ?

Ama bak Türkiyenin esas problemlemlerinden biri aşağıda

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Ben onu bunu bilmem ama bir çok sanatçının yazdığı şarkı daha beter... bu hafif kalır.. illa tepki gösterilecekse dinlemeyin..
.
Aha buraya yazıyorum yakında Atatürkle ilgili bir olay çıkacak. Ve aynı konu tersten tekerrür edecek...

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829
Ben onu bunu bilmem ama bir çok sanatçının yazdığı şarkı daha beter... bu hafif kalır.. illa tepki gösterilecekse dinlemeyin..
.
Aha buraya yazıyorum yakında Atatürkle ilgili bir olay çıkacak. Ve aynı konu tersten tekerrür edecek...
bu hep böyleydi

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
bence de.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir değere hakaret eden varsa eğer;
bu din olur, peygamber olur, atatürk olur vs vs. Bu hakaret sadece hakaret edeni küçültür. Buradan olay çıkartmak bana saçma geliyor.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Bence.

Gereksiz tartışma yani.

Thecyberval

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Sevgili Kardeşim, dünya üzerindeki ilk insanlar Adem ile Havva ise herhalde üniversite okuyup gelmediler bu dünyaya. Cahil demenin ben hakaret olduğunu düşünmüyorum. Siz düşünüyorsanız da sizin düşüncenize saygı duyarım. Ya da nefslerine hakim olamadılar da biz insanlar cennetten atıldık bu dünyaya gönderildik desek bu da hakaret olur mu sizce ?

Ama bak Türkiyenin esas problemlemlerinden biri aşağıda

Allah (CC) onlara bütün ilimleri öğretti.
﴾31﴿
Ve Âdem’e bütün isimleri öğretti. Sonra bunları meleklere gösterip “Sözünüzde doğru iseniz şunların isimlerini bana söyleyin” dedi.

﴾32﴿
“Seni tenzih ederiz! Bize öğrettiğinden başka hiçbir bilgimiz yoktur. En kâmil ilim ve hikmet sahibi şüphesiz sensin” cevabını verdiler.

﴾33﴿
“Ey Âdem! Bunların isimlerini onlara bildir” dedi. Onlara bunların isimlerini bildirince de “Size ben göklerin ve yerin gizlisini kesinlikle bilirim; yine sizin açıkladığınızı da gizlediğinizi de bilirim demedim mi!” buyurdu.

Öyleyse bu durumda Hz Adem e cahil demek yanlış olur.

insanın asıl vatanı cennettir. Hz. Adem (a.s) cennette olmakla beraber, Allah onları o haliyle cennette bırakmak için yaratmamış, onları çoğalma ve imtihan vesilesi yapmak gibi büyük bir gaye için yaratmıştı. Bu hikmetten dolayı, onların malum hatayı işlemelerine izin vermiştir....

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Sevgili kardeşim Adem'e cahil demenin doğru ya da yanlışlığı mı önemli şu anda Milletin yaşadıklarına baktığımızda. Bunu diyenin eğer varsa Allah nezdinde bir vebali o vebali öder.
Herkes bu konuda fikir sahibi, herkes bu konuda bunu söylemenin ne kadar yanlış bir şey olduğu konusunda (eğer öyle ise) fikir sahibi...

Ama kimse tarikat yurdunda intihar eden, bir takım kurslarda tacize uğrayan çocukların durumu ile bu kadar ilgilenmiyor.

benim fikrimdir; Allah bizlere hesap sorduğunda Adem'e neden cahil diyen kadına tepki gösterdiniz veya göstermediniz diye hesap sormaktan ziyade yukarıda bahsettiğim konular sebebi ile hesap soracak.