Şeytanın hileleri 2.bölüm

ebay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya Muhammed, o her ne zaman ki, namaza kalkmak ister; tutarım .Ona vesvese veririm. Derim ki: “henüz vakti var. Sende meşgulsün. Hele şimdilik işine bak sonra kılarsın.” Böylece o: Vaktinin dışında namazını kılar. Ve bu sebepten onun kıldığı namaz yüzüne atılır. Şayet o kimse beni mağlup ederse; ona insan şeytanlarından birini yollarım… Böylece onu vaktinde namaz kılmaktan alıkoyar.

O, bunda da beni mağlup ederse; bu sefer onun hesabını namazında görmeye bakarım. O namazın içinde iken; sağa bak, sola bak derim. O da bakar. O ki böyle yaptı. Yüzünü okşar alnından öperim. Bundan sonra ona: Sen ebedi yaramaz bi iş yaptın. Derim ve böylece onun huzurunu bozarım. Sende bilirsin ki ya Muhammed, her kim namazda , sağa ve sola çokça bakarsa , Allah onun namazını kabul etmez.Bunda da ona mağlup olursam. Yalnız başına namaz kıldığında yanına giderim. Ve ona; çabuk çabuk kılmasını emrederim. O da, başlar; namazını çabuk çabuk kılmaya. Tıpkı horozun, gagası ile yerden birşeyler topladığı gibi.

Bu işi yaptırmakta da ona başarı kazanamazsam bu sefer, cemaatle namaz kılarken onun yanına varırım. Orada başına bir gem takarım. Başını imamdan evvel secdeden ve rükü’dan kaldırırım. İmamdan evvel de secde ve rüku yaptırırım. İşte o böyle yaptığı için, kıyamet günü, Allah onun başını eşek başına çevirir.

O kimse bunda da beni yener ise. Bu defa, ona namazda parmaklarını çıtlatmasını emrederim. Böylece o beni tesbih edenlerden olur. Ama bu işi ona namaz içinde yaptırmaya muvaffak olursam.

Bunda da mağlup olursam, bu sefer ona tekrar giderim. Namaz içinde iken burnuna üflerim. Ben üfleyince, o esnemeye başlar. Şayet o, bu esneme esnasında elini ağzına kapamazsa; onun içine küçük bir şeytan girer, dünya hırsını ve dünyevi bağlarını çoğaltır. İşteb undan sonra o kimse, hep bize itaat eder. Sözümüzü dinler. Dediklerimizi yapar.

Şeytan bundan sonra konuşmasına devam etti :

-Sen ümmetin hangi saadetinten ferah duyarsın ki ? Ben onlara ne tuzaklar kurarım… ne tuzaklar. Miskinlerine , çaresizlerine ve zavallılarına giderim. Namazı bırakmalarını emrederim. Ve onlara derim ki :

-Namaz size göre değil.. O, Allah’ın afiyet ihsan ettiği ve bolluk verdiği kimseler içindir.

Sonra hastalara giderim :

-Namaz kılmayı bırak ” derim çünkü Allah-ü Teala: “hastalara zorluk yok…..” (24/61) buyurdu. İyi olduğun zaman kılarsın. Ve böylece o, namazını bırakır. Hatta küfre de gidebilir. Şayet o, hastalığında namazı terkederek ölüp giderse, Allah’ın huzuruna çıkarken, Allah-ü Teala’yı öfkeli bulur.

Sonra şöyle dedi :

-Ya Muhammed, eğer bu sözlerime yalan kattımsa, beni akrep soksun. Sonra…. Eğer yalan varsa .. Allah ‘tan dile beni kül eylesin.

İblis bundan sonra konuşmalarına devam etti ve şöyle dedi :

-Ya Muhammed, sen ümmetin için ferah mı duyuyorsun ? Halbuki ben onların altı da birini dininden çıkardım.

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Kovulmuş şeytanın şerrinden Allah'a sığınırım.

Şeytana karşı en iyi kalkan bu...

ebay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bol bol istiğfar ve dua edelim inşallah kovulmuş şeytanın şerrinden ALLAH'a sığınırım..

theadnan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Allah razı olsun sizlerden arkadaşlar....

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
bu şeytan olayını çok abartmayın oda mazlum üzgün kırgın bir varlık kolay değil hani onca zaman sen üstün ol on numara kul ol sonra gel insanın önünde diz çök şeytan şeytanlık yapmasında ben mi yapayım

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
bu şeytan olayını çok abartmayın oda mazlum üzgün kırgın bir varlık kolay değil hani onca zaman sen üstün ol on numara kul ol sonra gel insanın önünde diz çök şeytan şeytanlık yapmasında ben mi yapayım

Af buyur!!!!!:wassat: