Sevgililer Gününde Sevgiliye Pırlanta Alınırmı ?

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Ekli dosyayı görüntüle 9046

belki duyanlarınız vardır kuyumcu çadırı diye bir pazar yeri açmışlardı haberlerde falan çıkmışdı neyse ordan sevgilime 1.5 karat pırlanta aldım kuyumcuda 38 bin tl dediler bide bu pazarı araştırdım burda biraz daha uygun geldi o heyecanla aldım işte pırlantayı fakat sevgiliye pırlanta alınmaz yorumlarını okuyunca geri vermeyi düşündüm başka bir şey almak için geride verilmiyormuş benim için para önemli değil önemli olan sevgiliye neden pırlanta alınmaz ben bir sakınca göremiyorum sizlerinde görüşlerinizi almak istedim sevgili arkadaşlar teşekkür ederim​

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Sevgiliyken pırlanta alırsan bunun evlenme teklifi, nişanı, düğünü var:) Beklentiyi yükseltme şimdiden.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Sevgiliyken pırlanta alırsan bunun evlenme teklifi, nişanı, düğünü var:) Beklentiyi yükseltme şimdiden.

belki ben o gün evlenme teklifi edicem pırlantayı verirken öyle bir düşüncem var aslında ama çok erken diye düşünüyorum evlilik için ben pırlantayı vereyim ama o bunu evlilik teklifi olarak şimdi veya daha sonra onun beyninde böyle bir düşünce oluşmamasını istiyorum kızlar bayılır pırlantaya çünkü beyindeki o düşünceyi yıkmam lazım ama nasıl evlilik teklifi için başka projem var çünkü

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
belki ben o gün evlenme teklifi edicem pırlantayı verirken öyle bir düşüncem var aslında ama çok erken diye düşünüyorum evlilik için ben pırlantayı vereyim ama o bunu evlilik teklifi olarak şimdi veya daha sonra onun beyninde böyle bir düşünce oluşmamasını istiyorum kızlar bayılır pırlantaya çünkü beyindeki o düşünceyi yıkmam lazım ama nasıl evlilik teklifi için başka projem var çünkü

Şimdi sen pırlanta yüzüğü evlenme teklif etmeden verirsen ziyan olur. O hediye yerini bulmaz ve yersiz ve zamansız bir hediye olur.

Pırlanta yüzüğü taktıktan sonra evlenme teklifi yapmadıysan , kız arkadaşına o yüzük ne dediklerinde her seferinde bunun izahını etmek durumunda kalacaktır, aslında evlenme teklif etmedi yüzük almış diye. Yüzük aldıysa evlenme teklif etmeliydi diyecek herkes.

İleride evlenme teklif ettiğinde ise bunun sembolu olarak pırlanta yüzük görmek isteyecektir ve sen bunu tüketmiş olacaksın :)

Not: Keşke biraz noktalama işareti kullansaydın. Cümlenin başı sonu belli değil ve anlam bozukluklarıyla dolu.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Her şeyin bir yolu yordamı vardır. İçki bile içerken bir adabı bir usulü vardır. Eğer bu adabı usulü terk edersen ortaya absürt durumlar çıkar.
Öncelikle şunu bil, hediyenin değeri para ile ölçülmez. Hediyeleşmek sevginin bir ifadesinden başka bir şey değildir. Senin sevginin ederi 38 bin tl mi? Sevgiye bir değer biçilebilir mi?
Sevgililer gününde sevgiline bir hediye vermen doğal olanıdır, pırlanta vermen ise doğal olmayandır ve doğal olmayan her şey çirkindir göze güzel gelse bile.
Pırlanta evlendiğinde eşine vereceğin türden bir hediyedir, Benzetmek ne kadar doğru bilinmez ama her kızı alnından öpmez insan, pırlanta vermek işte böyle sevdiğini alnından öpmeye benzer.
Sen sevgiline, sevgililer gününde daha farklı bir hediye düşün. Pırlantayı gerçek anlamda evlilik teklifi yaptığında verirsin, evlendikten sonra özel günlerinize yine pırlanta alabilirsin.
Son olarak para senin için önemli olmayabilir, ama hiç bir zaman paranı şov malzemesi yapma, kaybeden sen olursun. Sevgiliye sevgililer gününde pırlanta almak parasal bir şov gibi görünür ki bunun diğer adı kıroluktur.

mynet100

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekli dosyayı görüntüle 9534

Sevgiliye çok değerli bir hediye alırsanız ters tepki olabilir. Pırlanta yüzük genelde nişanlı yada evlilik durumu söz konusu olunca alınır. Sizlere tavsiyem şans kolyesi altın alabilirsiniz. Hem bütçeye uygun hemde sevdiğinizin yanlış anlamasına sebep vermeyecek bir hediye olacak. Fiyatı da uygun ve altın olduğu için mahçup kalmayacaksınız. şans kolyesi altın 14 şubat sevgililer için de iyi bir alternatif.

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
pırlanta alınır neden alınmasın :) buna oranla:
evlenirken de altın gelinlik, düğünde beyaz sarayda yapılır :)

vaio

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Konuyu açan arkadaş başına enteresan işler gelen arkadaştı sanırım, 38 bin liralık pırlanta almış sevgilisine. En son konusu da "Sevgilim Evli Çıktı !!" konusuydu, orada gideceğim bu forumdan filan diyordu. :)

En son açtığı konudan bir önceki açtığı konu da aynen şu şekilde; "merhaba arkadaşlar 350 tlye 3gli sim kart takılabilen telefon olarak kullanabileceğim bir tablet arıyorum teşekkürler"

Yorum sizlerin.

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
38.000 liralık pırlanta alan arkadaş maddi imkansızlık yüzünden başka şehire taşınmıştı :D