Dolandırıldım: Galaxy S22 Ultra çalıntı IMEI!

Bu konuyu okuyanlar

özdemirderler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle selamlar, ben özdemir. Yaklaşık 2 ay önce kullanmakta olduğum yurtdışı 13 promaximi, imei uzatma devri bittikten sonra değiştirmeye karar verdim, bana telefon üzerinden ulaşıp s22 ultra teklif ettiler üzerine para almadan, şaşırdım biraz güven sorunu yaşadım ama aldım, 3 hafta kullandıktan sonra telefon kapandı , e devletten o zaman sorguladığımda çalıntı imei yazısıyla karşılaştım 24000 bin tl gümledi hayırlı olsun, 2 aydır acısını çekiyorum, kaskosu var dediler cihazın şüpheliyim ki yüksek ihtimalle doğru , telefonu çalıntı imei yapıp kaskodan parayı aldılar. Hattım çalıntı imei yazısını aldıktan 10 gün içinde kaldı, telefonuma kolluk kuvvetlerine teslim edin diye mesaj gelmedi yüksek ihtimal polise gitmediler, bi yanım polise git diyor gidersem elimdeki cihazdanda olucam şu an tablet olarak kullanmaktayıö, server kaydı ile düzeleceğini duydum ama iki seçenek arasında kaldım. Yardımlarınızı bekliyorum polise gidip 24000 bin tl ye tamamen elveda demeli miyim. Saygılarımla

Ekli dosyalar

• Screenshot_20221205_182254_e-Devlet.jpg
    Screenshot_20221205_182254_e-Devlet.jpg
    43.9 KB · Görüntüleme: 81

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Bence polise gidip ilgili kişilerin bilgilerini verin. Aynı zamanda Apple ile iletişime geçerek cihazın faturası üzerinden IMEI numarasına ulaşmaya çalışın. Apple eğer IMEI numarasını size teslim ederse polis, IMEI numarasını takip ederek şahısları bulabilir.

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
faturası yok kutu bi de garantisi var
Ürünü siz mi satın almıştınız yoksa başkasındanmı aldınız ?

Apple'a telefonu aldığınızı bir şekilde kanıtlarsanız ki bu iCloud kaydı da olur, kendileri oldukça yardımcı olucaklardır.

AirPods cihazımda yaşadığım sorundan kaynaklı AppleTR işimi çözemeyip AppleUK ile çevirmen ayarlayarak görüştürme gerçekleştirmişlerdi telefon üzerinden. Yaşadığım sorun cihazımın IMEI numarasına ulaşamamdı.

özdemirderler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cihaz s22 ultra , iphone la takas ettim, s22 ultra çalıntı imei yazıyor