Sevgili günlük :)) +16

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Kanada'ya Tasinan Bir Antalyali'nin Gunlugu
Sevgili Gunluk

12 Agustos

Kanada'daki yeni evime tasindim. Cok heyecanliyim. Burasi cok guzel. Daglarin manzarasi muhtesem. Onlarin karlarla kapli halini gorebilmek icin sabrimi zorluyorum.

14 Ekim

Kanada dunyanin en guzel yeri. Yapraklar kirmizi ve turuncunun tonlarina donmeye basladi. Bir atla kir gezintisi yaptim ve bir kac geyik gordum. Cok
guzeldiler. Muhtemelen yeryuzundeki en harika hayvanlar. Burasi cennet olmali. Burayi cok seviyorum

11 Kasim

Geyik avlama sezonu kisa bir sure sonra basliyor. Boyle harika hayvanlari oldurmeyi nasil olurda isterler anlamiyorum. Umarim yakinda kar yagisi baslar.
Burayi seviyorum.

2 Aralik

Dun gece kar yagdi. Her yerin beyaz bir ortu ile kaplanisini seyretmek icin gece kalktim. Tipki karpostal gibi. Disari ciktik merdivenlerdeki ve garajin onundeki karlari kurekle temizledik. Kartopu oynadik (ben kazandim). Kar temizleme makinasi (belediye'nin) gelince, garajin onundeki karlari tekrar te mizlemek zorunda kaldik. Harika bir yer. Kanada'yi seviyorum .

12 Aralik

Dun gece biraz daha kar yagdi. Kar temizleme makinasi ile garajin onundeki karlari tekrar temizledik. Burayi seviyorum.

19 Aralik

Dun gece biraz daha kar yagdi. Ise gitmek icin garajdan cikamadim. Burasi çok guzel bir yer fakat kurekle kar temizlemekten yoruldum. Kar temizleme makinesina Lanet olsun!

22 Aralik

Bu beyaz boktan dun gece biraz daha yagdi. Kurekle kar atmaktan ellerim su topladi ve belim agrimaya basladi. Kar temizleme makinasinin ben garajin onunu kurekle temizleyene kadar yolun kosesinde gizlendigini dusunuyorum. Pez.....in

25 Aralik
S....ttigimin yilbasisi. Yine yagdi. Eger kar temizleme makinasini kullanan pez...i bir elime geçirirsem yemin ederim o p...u gebertecem. Yollardaki lanet buzlari eritmek icin neden daha fazla tuz kullanmadigini anlamiyorum.

27 Aralik
Allahin belasi dun gece yine yagdi.Kar temizleme makinasinin en son gelisinden beri 3 gundur karlari kurekle atamadigim icin eve hapsoldum. Hic bir yere gidemiyorum. Hava durumunu sunan spiker bu gece 25 santim daha yagacagini soyledi. 25cm karin kac kurek edecegini biliyor musun?

28 Aralik

Kusbeyinli spiker yanilmis.83cm daha yagdi. Bu gidisle karlar yazdan once erimez. Kar temizleme araci kara saplandi ve hiyar oglu hiyar surucu benden kuregimi odunc istedi. Karlari temizlerken tam alti kurek kirdigimi ve sonuncusunu da onun kalin kafasinda kirmaktan zevk duyacagimi soyledim.

4 Ocak

Nihayet evden cikabildim. Markete gittim ve yiyecek aldim. Donuste lanet
geyigin biri arabamin onune atladi. Arabamda yaklasik 3000 dolarlik hasar var. Bu hayvanlarin hepsini gebertmek lazim. Lanet yaratiklar her yerde varlar. Umarim avcilar hepsinin kokunu kurutur.

3 Mayis

Arabayi sehirde bir tamirciye goturdum. Yollara dokulen bas belasi tuzlar yuzunden arabamin kaportasi curumus.

10 Mayis

Turkiye'ye kesin donus yaptim ve Antalya'ya bir daha ayrilmamak uzere
yerleştim. Kanada'yı da karı da geyikleri de... :D:D

tusanmudi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu kadar degilde banada isvecte aynısı olmustu :) neredeyse dogru durust sıcak olmayan bır memleket olan ısvecte bıle kar yagdıgında kalkmıyor :D norvec veya fınlandıyayı dusunemıyorum bıle! bırgun otobusu beklerken donma tehlıkesı gecırmıstım :S halbukı tum ısveclıler o sogukta bısıklet surerken :p

kesiciturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yurdum insani işte nere gitsek özlüyoruz memleketimizi napalım elin gavur ülkelerini ama alısdıgımız yasadmız yer burası yane 4 mevsimide yasıyoruz :) burda tabi bu gidişle onuda yasatmıcaklarya neyse ama güzel türkiyem :)

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Adam karla mücadeleye girmiş yazık.:D

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Mükemmelmiş ya :D
Paylaştığın için teşekkür ettik.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Kanada'ya kadar gitmeye ne gerek var :D
Bizim ülke 4 mevsimi yaşar...
Doğuda Kanada'yı aratmayacak güzide şehirlerimiz var :D

Dersanedeyiz :D
Hoca ders anlatırken kar yağmaya başladı :D
İzmirli hoca aaaa kar yağıyor diye çığlık atıp dışarı koştu :D
Tabi biz acayip acayip baktık :D

kışın ortasına geldiğimizde İzmirli Hocamızın durumu da aynı günlüktekinin benzeriydi :D
Her gün yakmaya zorlandığı sobaya küfür ediyordu :D

madaf

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bu olaylar benmde başıma dubaide gelmişti:D:D:D

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
sovuk memlekette yasamak antalyada yaşamaya benzemez kanadaya gerek yok erzuruma taşınsa yetermıs :D:D:D:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...