Ses sorunum...

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
merhaba arkadaşlar benim sorunum şu pcde 7+1e kadar destekli onboard ses kartı kullanmaktayım vindovs 7de, splaş pro player olsun media player olsun home cinema olsun bu tür programları kullanarak 5 +1 formatlı filmlerde, sorun şu realtek sürücü yüklü pcde 5+1 seçili olduğunda filmden konuşma sesleri hiç gelmiyor efekt sesleri muhteşem geliyor ama konuşmada olmayınca her ne kadar alt yazlıda izlesen bir şey anlaşılmıyor yavan kalıyor film realtekten 4+1 yaptığımda bu sefer oluyor ama arka kolondan ses çıkmıyor bu sorunu nasıl çzebilirim inşallah anlatabilmişimdir ayrıca klıte mega codeck packda, yüklü pcde

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Realtek'in kendi programı var ayar yapmak için orda efekt ayarları var onları bi kurcalasan belki sorun çözülür..

Şu program Realtek HD Audio yöneticisi..

saundeffekt.png

None yazan yerdeki ayarları değiştir..

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Realtek'in kendi programı var ayar yapmak için orda efekt ayarları var onları bi kurcalasan belki sorun çözülür..

Şu program Realtek HD Audio yöneticisi..

saundeffekt.png

None yazan yerdeki ayarları değiştir..

saol dostum o dediğin yerleri kurcaladım ordan bir sonuç alamadım ama başka yolla uğraşa uğraşa çözdüm sorunu şimdi salon resmen sinema salonuna döndü mükemmel oldu yardımın için teşekkür ederim yine

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Nasıl çözdüğünüde anlatırsan böyle sorun yaşayan arkadaşlar olabilir şimdi olmasa bile ilerde olur.. Yanii onlara kaynak olması açısından..

barbunyaza

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu anlatım süper olur bende 5+1 ses sistemi alacağım bilgisayara bağladıgımda çalışırmı performansı nasıl olur diye düşünüyordum. anlatımı bekliyorum hatta sadece bu sorun değil genel olarakta anlatılırsa bilgisayara bağlama çalıştırma vs çok daha faydalı olur.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
bu anlatım süper olur bende 5+1 ses sistemi alacağım bilgisayara bağladıgımda çalışırmı performansı nasıl olur diye düşünüyordum. anlatımı bekliyorum hatta sadece bu sorun değil genel olarakta anlatılırsa bilgisayara bağlama çalıştırma vs çok daha faydalı olur.

videolu anlatıcam biraz bekleyin