Yardım Ses Nasıl Kalınlaştırılır?

Bu konuyu okuyanlar

Muho16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Öncelikle Selamın Aleyküm
16 yaşındayım ve Konuşurken sesim ince geliyor sesimin kalın olmasını istiyorum sizce yaşıma göre normal bir durummu yoksa anormal mi?
Yada önerebileceğiniz bir ses egzersizi var mı?.

(konuyu yanlış seçtim kusura bakmayın lütfen)

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,251
Egzersizi var mı bilmiyorum ama ergenlik herkeste aynı zamanda başlamaz. 20 yaşında sesi kalınlaşanlar bile vardır. Seninki de birkaç yıla kalınlaşır

ikakbay

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Ses teli de diğer kaslar gibi gelişebilir ama genetik olarak ses kalınlığı çok değişmez. Kendine zarar verebilirsin. Bilmediğin kişilerden tavsiye almak yerine doktorlara danışman daha uygun olacaktır.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,390
Ergenlik ile beraber sesin ince çıkabilir. Zamanla bu incelik gidecektir. Ama öyle bas bariton bir ses kendinden bekleme.

Son düzenleme:
  • Beğen
Reactions: Rei

Rei

Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,407
Şuan sesin tam oturmamış, zaman zaman kalın zaman zaman ince olabilir. İleride sesin tam oturunca artık o ses istesende istemesende seninle olacak kalıcı bir şekilde.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,521
Ergenlikle beraber gelen borazan gibi sesimden hiç memnun olmadığımı söylemeliyim. Bence kalın ve borazan gibi bir ses yerine ince ama melodik bir ses daha iyi.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
sesin doğal kalınlığından ya da inceliğinden çok ahengi önemli. konuşma kısmına odaklıysan diksiyon egzersizleri yapabilirsin. ses çatlamaları yaşla birlikte geçer, asıl ses rengin oturur.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,839
16 yaşında sesin hâlen inceyse ergenlik bitene kadar çok da kalınlaşacağını sanmıyorum. Diksiyon geliştirmeni öneririm, konuşurken karşındakini etkilersin. Benim sesim kalın fakat diksiyon daha önemli.

• Beğen
Reactions: Rei

ahmet utku

Asistan
Reaksiyon puanı
108
Öncelikle Selamın Aleyküm
16 yaşındayım ve Konuşurken sesim ince geliyor sesimin kalın olmasını istiyorum sizce yaşıma göre normal bir durummu yoksa anormal mi?
Yada önerebileceğiniz bir ses egzersizi var mı?.

(konuyu yanlış seçtim kusura bakmayın lütfen)
eğer sesiniz halen çocuk gibi geliyorsa doktora gidip testesteron takviyesi başlayabilirsiniz. ancak yeni ergenliğe girdiğiniz için sesinizin ince olması/çatallaşması normaldir.